Nakup bele tehnike

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.638
145
63
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Pa to je pol pol kakor jaz vidim (pol indukcijska-pol steklokeramična) to je ceneje.
malo drugačni model na poljskem za 285€
http://www.agdhome.pl/plyta-indukcyjna-siemens-eh611ba18e,id6499.html



NAjdi mi tale model pri nas! pri nas 800€, tam 524€ (poštnina samo za to 20€). aja EH675FN27E

Poleg tega sta ta dva modela za zunanji trg in ni za nemški, kjer so boljši modeli.

Če verjameš ali ne, problem je v BSH Slovenija in ne prodajalcih. V Slo ga tam za cca 720€ dobiš bp in ja v Nemčiji se ta model bp prodaja..
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
dej nehi neumnosti klobasati, veliko firm je zanesljivih. Četudi kakšna firma ne pošilja v slovenijo si lahko naročiš kurirja v njihovo skladišče in te isto pride ali včasih celo ceneje.
In ne govori koliko je prevoz, jaz sem dal za eh675mn11e točno 20€ on kak evro več mogoče ali centov.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
pa garancijo tudi tam lahko dokupiš in bi ti pomoje isto veljala, ker če ti osnovna bi ti tudi tista dodatna.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Pa to je pol pol kakor jaz vidim (pol indukcijska-pol steklokeramična) to je ceneje.
malo drugačni model na poljskem za 285€
http://www.agdhome.pl/plyta-indukcyjna-siemens-eh611ba18e,id6499.html



NAjdi mi tale model pri nas! pri nas 800€, tam 524€ (poštnina samo za to 20€). aja EH675FN27E

Poleg tega sta ta dva modela za zunanji trg in ni za nemški, kjer so boljši modeli.

Če verjameš ali ne, problem je v BSH Slovenija in ne prodajalcih. V Slo ga tam za cca 720€ dobiš bp in ja v Nemčiji se ta model bp prodaja..
in dodam poštnino in sem še zmeraj 150€ ceneje skozi prišel.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Mam Bosch indukcijo z ovalnim kuhališčem.In pečico Bosch.Obe narejeni.Made in Spain
smile-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Plošča Eh 675fn27e je lahko tudi pri nas cenejša od 800,00 eur.
Za Nemčijo pa če boš malo bolje pogledal je od resnih spletnih trgovin samo get goods takšna, ki bi ji mogoče zaupal, oni pa ne pošiljajo v Slovenijo. Ostali so pa krepko nad 600 eur in ko jim prišteješ še prevoz, ki ni samo 20 eur pa je zadeva že tam tam. Če želiš imeti še 5 let garancije dileme za Slovenijo mislim, da ni več, sploh če upoštevaš, da je indukcija za pošiljanje po pošti najbolj rizična.
Maš pa primer plošče:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4091672_-eh645fb17m-siemens.html
Pri nas je izredno podobna EH 645FE17E samo nima ovala lahko 550,00 eur.

To ali je delano za Nemški trg ali za kateri drugi je pa čisti nesmisel. Pomembno je samo v kateri tovarni je delana. Če je indukcija španska je ok, če je turška je že precej slabše. V Sloveniji pa se modele izbira iz nemškega asortimana, res pa je da jih precej manj, ker smo pač zelo majhen trg.

lp
Ne moreš podobnih omenjati, ker ti tudi jaz neko najdem za 300€
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3964640_-eh611ba18e-siemens.html
Oval je oval in je dražji model, ne primerjati s cenejšimi.
Najdi mi na SLO eno z ovalom.

Pardon sem v prejšnem postu narobe povedal ceno, sem pogledal 27,47€!!! če ne verjameš ti na privat pošljem pdf (sem si kurirja sam gor poslal, ker niso pošiljali v slo, samo zmenit se je treba).
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Plošča Eh 675fn27e je lahko tudi pri nas cenejša od 800,00 eur.
Za Nemčijo pa če boš malo bolje pogledal je od resnih spletnih trgovin samo get goods takšna, ki bi ji mogoče zaupal, oni pa ne pošiljajo v Slovenijo. Ostali so pa krepko nad 600 eur in ko jim prišteješ še prevoz, ki ni samo 20 eur pa je zadeva že tam tam. Če želiš imeti še 5 let garancije dileme za Slovenijo mislim, da ni več, sploh če upoštevaš, da je indukcija za pošiljanje po pošti najbolj rizična.
Maš pa primer plošče:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4091672_-eh645fb17m-siemens.html
Pri nas je izredno podobna EH 645FE17E samo nima ovala lahko 550,00 eur.

To ali je delano za Nemški trg ali za kateri drugi je pa čisti nesmisel. Pomembno je samo v kateri tovarni je delana. Če je indukcija španska je ok, če je turška je že precej slabše. V Sloveniji pa se modele izbira iz nemškega asortimana, res pa je da jih precej manj, ker smo pač zelo majhen trg.

lp
Ne moreš podobnih omenjati, ker ti tudi jaz neko najdem za 300€
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3964640_-eh611ba18e-siemens.html
Oval je oval in je dražji model, ne primerjati s cenejšimi.
Najdi mi na SLO eno z ovalom.

Pardon sem v prejšnem postu narobe povedal ceno, sem pogledal 27,47€!!! če ne verjameš ti na privat pošljem pdf (sem si kurirja sam gor poslal, ker niso pošiljali v slo, samo zmenit se je treba).

Čakaj malo, kdo kvasi neumnosti. Ali kakšna stvar ne drži, ki sem jo napisal. Šel sem na idealo in pogledal cene in kdo jo ponuja. Ali upaš naročit iz Nemčije iz spletne trgovine, ki ima manj kot 1000 mnenj pri oceni. In tam je takšna trgovina, ki jih ima 5000 je samo ena (getgoods). Vse ostale so precej dražje. In ta trgovina samostojno ne pošilja v Slovenijo. Nisem rekel, da kurirja ne moreš poslati, vendar prevoz urejaš potem ti. In če boš doma odprl paket, ki si ga prevzel od kurirja in bo plošča počena me prav zanima kako ti bo kurir pomagal pri menjavi, sploh če ga ne bo več tam.

Glede cene poštnine je tako, da sta plošča in korito daleč najcenejša poštnina. Vsi ostali aparati pa je dostava cena na kos od 50-100 eur. In razlika v ceni med SLO in DE je kar naenkrat precej manjša. Potem pa se dobi, da stranka rabi še npr napo ali hladilnik, ki sta pri nas dostikrat cenejša si pa tam tam.

Še glede tiste plošče. Izbral sem ploščo, ki ima identično elektroniko. Če pa hočeš še oval (čeprav ga skoraj nihče več ne uporablja), pa je cena cca 50 eur dražja. Model pa je EH 675FB17 E. Pa si še vedno na boljšem kot v Nemčiji če prišteješ še njihovo dostavo.

Aja pa še to. Potem pa govoriš s človekom, ki je kupil ploščo iz tujine. In tam seveda ni bilo slovenskih navodil. In potem ga vprašaš kako dela senzor praženja in te butasto gleda kaj je to. Ker pač sploh ni vedel, da ga ima, ker ni dobro zastopil navodil
smile-1.gif

Sicer se to dostikrat zgodi tudi v Sloveniji, ker folk misli, da vse ve in navodil ne prebere in potem polovico funkcij sploh ne zna uporabljat, samo gornji primer se mi je zgodil prejšnji teden in je tip res lani kupil v Nemčiji.

Še to. Ena največjih nemških trgovin wohnfreunde je lani v začetku leta ugasnila in kar nekaj se jih je nasmodilo. Težave je imela tudi psi24, ki pa je ugasnila samo za cca 1 mesec. Tako, da čisto brez rizika tudi Nemci niso
smile-1.gif


lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.973
1.260
113
Ker si ravno tu.
Meni odpoveduje gorenjev pralni stroj (počen boben, ne greje več na 90 itd...).
Pa malo študiram da bi kupil beko pralno sušilnega.

http://www.beko-si.com/PRALNI-IN-SUSILNI-STROJI/Pralno-susilni/Pralno-susilni-stroj-WDA96143H cca 700€ in 5 let garancije.

Majhen problem se pojavi da nikakor ne najdem testov od njega.
Recimo tule ga niso:

http://www.waschtrockner-test.org/

Tega LG F14A8RD pa dobiš v Sloveniji za okoli 800€. Vendar je samo 2 leti garancije.
Bosch po drugi strani je 1k € in 5 let garancije pa ne vidim neke prednosti pred Bekotom ?

Kakšen nasvet ?
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
555
316
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik darwin pravi:

Meni je po prvem pogovoru poslal ponudbo z resnimi končnimi cenami. Konkurenca je bila tudi po parih telefonskih klicih še vedno za 10-20% dražja. Ko sva pokazala njegov predračun, so cene s težavo izenačili in pri znesku skoraj 6000 eur dali še 10 eur dodatnega popusta in v tem primeru se mi je zdelo fer, da vzamem pri njem.

Če ti že gre nekdo na roke z izjemno nizkimi cenami, in vidiš da drugje nisi niti blizu, potem je edino korektno do njega da ne mahaš z njegovim predračunom okoli,saj ima verjetno on lahko težave z dobaviteljem ( ko se bo toliko in toliko dealerjev pritožilo da nemore delati zaradi njega).

Mal pameti v roke fantje, ne sam na svojo rit gledat.
Točno, res ne vidim razloga da mahate z njegovim predračunom konkurenci, ker se bo ta zgodba potem počasi končala. Če že morate mahati in ”izsiljevati” potem skrije podatke od sevljeta.
Sam osebno se takega odnosa ne grem. Vprašam kakšna je cena, kakšni so pogoji za morebitne popuste in se zahvalim. Če je cena ok in so tudi drugi pogoji ok je posel, sicer pa to naredim pri konkurenci in neizbranega ponudnika ne obveščam(sploh pa ne pisno s predračunom) kje sem kupil, kaj šele po kakšni ceni sem zadevo dobil.
Mislim da imam s sevljetom 4 posle, (med 200-600 evri na posel) za vse se je za moje pojme dobro posvetil kljub temu da sem kupoval posamezen kos in ne kpl bele tehnike v vrednosti nekaj k€.

Nisem več bral teme, pa vidim, da je zaradi mojega netočnega izražanja nastal nesporazum.
Ponudbe nisem nikjer fizično kazal, niti nisem nikomur povedal, kje so mi dali take cene, kot sem jh dobil pri @sevljetu. Moja filozofija je, da je to, da ne izdam ponudnika moja pogajalska prednost, saj tako trgovec (sploh v kakšni večji trgovini) ne more vedeti, ali sem to ponudbo dobil od njegovega kolega ali od konkurence.
Sem pa konkurenci dal spisek željenih aparatov in mu ustno povedal, za kakšno ceno jih dobim in ali mi lahko da boljšo ponudbo.

To s fizičnim mahanjem ponudb se tudi meni zdi pod nivojem. V večjih trgovinah (npr. v Big bangu) včasih račem, da ima Narvey na spletu objavljeno tako in tako ceno in če mi dajo boljšo ponudbo (vsaj 5% cenejšo), kupim tam, če je pa razlika manj kot 5%, pa vedno kupim pri tistemu, ki mi je prvi ponudil tako ceno (tako nagradim tistega, ki me je najprej smatral kot resnega kupca).


Sem pa na drugi strani večini povedal, kakšno ceno dobim pri Boschu oz. Siemensu direktno, ker poznam njihov način prodaje (si sami izberejo "vip" kupce, ki jim dajo ceno, ki trgovcem predstavlja nelojalno konkurenco) in se z njim ne strinjam.


Skratka aparati, ki mi jih je prodal Sevlje že celo leto delujejo brezhibno in sem z njimi (tudi oz. predvsem zaradi Sevljetovega strokovnega svetovanja) povsem zadovoljen, tistih nekaj dodatnih evrov, ki sem jih po nasvetu doplačal za boljši model, pa je že zdavnaj pozabljenih.
Priporočam!
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Mam sušilni stroj AEG,z toplotno črpalko.In Miele pralni stroj.Pa sem premišljeval,da bi oba prodal in kupil kombinirani pralno sušilni stroj od Miele.Sicer sem z obema,Zelo zadovoljen.Ker sva samo dva.Bi imel pralno sušilnega dovolj.Sem gledu od Bosch in Siemens.Pa sta oba narejena na Kitajskem baje.Pa me odbijata.Zato če bom menjal,bi uzel kombiniranega od Miele.

Vaše mnenje?.Se mi splača al ne menjat?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Plošča Eh 675fn27e je lahko tudi pri nas cenejša od 800,00 eur.
Za Nemčijo pa če boš malo bolje pogledal je od resnih spletnih trgovin samo get goods takšna, ki bi ji mogoče zaupal, oni pa ne pošiljajo v Slovenijo. Ostali so pa krepko nad 600 eur in ko jim prišteješ še prevoz, ki ni samo 20 eur pa je zadeva že tam tam. Če želiš imeti še 5 let garancije dileme za Slovenijo mislim, da ni več, sploh če upoštevaš, da je indukcija za pošiljanje po pošti najbolj rizična.
Maš pa primer plošče:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4091672_-eh645fb17m-siemens.html
Pri nas je izredno podobna EH 645FE17E samo nima ovala lahko 550,00 eur.

To ali je delano za Nemški trg ali za kateri drugi je pa čisti nesmisel. Pomembno je samo v kateri tovarni je delana. Če je indukcija španska je ok, če je turška je že precej slabše. V Sloveniji pa se modele izbira iz nemškega asortimana, res pa je da jih precej manj, ker smo pač zelo majhen trg.

lp
Ne moreš podobnih omenjati, ker ti tudi jaz neko najdem za 300€
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3964640_-eh611ba18e-siemens.html
Oval je oval in je dražji model, ne primerjati s cenejšimi.
Najdi mi na SLO eno z ovalom.

Pardon sem v prejšnem postu narobe povedal ceno, sem pogledal 27,47€!!! če ne verjameš ti na privat pošljem pdf (sem si kurirja sam gor poslal, ker niso pošiljali v slo, samo zmenit se je treba).

Čakaj malo, kdo kvasi neumnosti. Ali kakšna stvar ne drži, ki sem jo napisal. Šel sem na idealo in pogledal cene in kdo jo ponuja. Ali upaš naročit iz Nemčije iz spletne trgovine, ki ima manj kot 1000 mnenj pri oceni. In tam je takšna trgovina, ki jih ima 5000 je samo ena (getgoods). Vse ostale so precej dražje. In ta trgovina samostojno ne pošilja v Slovenijo. Nisem rekel, da kurirja ne moreš poslati, vendar prevoz urejaš potem ti. In če boš doma odprl paket, ki si ga prevzel od kurirja in bo plošča počena me prav zanima kako ti bo kurir pomagal pri menjavi, sploh če ga ne bo več tam.

Glede cene poštnine je tako, da sta plošča in korito daleč najcenejša poštnina. Vsi ostali aparati pa je dostava cena na kos od 50-100 eur. In razlika v ceni med SLO in DE je kar naenkrat precej manjša. Potem pa se dobi, da stranka rabi še npr napo ali hladilnik, ki sta pri nas dostikrat cenejša si pa tam tam.

Še glede tiste plošče. Izbral sem ploščo, ki ima identično elektroniko. Če pa hočeš še oval (čeprav ga skoraj nihče več ne uporablja), pa je cena cca 50 eur dražja. Model pa je EH 675FB17 E. Pa si še vedno na boljšem kot v Nemčiji če prišteješ še njihovo dostavo.

Aja pa še to. Potem pa govoriš s človekom, ki je kupil ploščo iz tujine. In tam seveda ni bilo slovenskih navodil. In potem ga vprašaš kako dela senzor praženja in te butasto gleda kaj je to. Ker pač sploh ni vedel, da ga ima, ker ni dobro zastopil navodil
smile-1.gif

Sicer se to dostikrat zgodi tudi v Sloveniji, ker folk misli, da vse ve in navodil ne prebere in potem polovico funkcij sploh ne zna uporabljat, samo gornji primer se mi je zgodil prejšnji teden in je tip res lani kupil v Nemčiji.

Še to. Ena največjih nemških trgovin wohnfreunde je lani v začetku leta ugasnila in kar nekaj se jih je nasmodilo. Težave je imela tudi psi24, ki pa je ugasnila samo za cca 1 mesec. Tako, da čisto brez rizika tudi Nemci niso
smile-1.gif


lp
Pa dobro, pa saj ni edina plošča tam ki jo določeni proizvajalci prodajajo, maš tudi druge plošče, ki jo ostali trgovci prodajajo.
ČE ga naročiš preko paypala, upam naročit tudi iz Ulanbatorja! Ni bojazni. Če pride kurir, pred njem odprem in zavrnem! najmanjši problem. ČE je preko paypala samo dispute dam. Pa saj je isto kot če ga meni poštar v slo razbije....
Nisem mislil oval, sem mislil celotno vario ploščo kot jo ima eh675mn11e!!!! Najdi mi tako za 500€!
Glede navodil, koliko ljudi ki uporablja forum ne zna angleško tako dobro, da navodil ne bi razumel? In če že zna forum je velika verjetnost da si bo navodila z neta dol snel.
Ja in če je šla v stečaj,...ljudje še niste slišali za PAYPAL?????? Boli mene kur.ac če zaradi kakršnih koli razlogov kdo ne more tega dostavit, imam paypal.
Dostava, da imam delo? po tolikih nakupih skoraj nobenega. 3 generične maile in vse je ok. Pa tudi če bi imel delo, a ti zaslužiš 300 evrov v treh urah dela za dopisovanje (kot sem jih jaz denimo prišparal pri hladilniku)? Moraš biti res car.


1. mail: lahko osebno prevzamem v skladišču/trgovini? odg.: DA
2. mail: povejte mi kdaj lahko prevzamem in kaj mora moj prevzemnik imeti, da prevzame. odg.:št. naročila, kopija naročilnice iz emaila,...
3. mail: naročil bi (pri tej pa tej kurirski službi) prevzem blaga na tej pa tej lokaciji, ob tem pa tem času. odg.: Hvala za naročilo pošiljka pride toliko in toliko...
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Plošča Eh 675fn27e je lahko tudi pri nas cenejša od 800,00 eur.
Za Nemčijo pa če boš malo bolje pogledal je od resnih spletnih trgovin samo get goods takšna, ki bi ji mogoče zaupal, oni pa ne pošiljajo v Slovenijo. Ostali so pa krepko nad 600 eur in ko jim prišteješ še prevoz, ki ni samo 20 eur pa je zadeva že tam tam. Če želiš imeti še 5 let garancije dileme za Slovenijo mislim, da ni več, sploh če upoštevaš, da je indukcija za pošiljanje po pošti najbolj rizična.
Maš pa primer plošče:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4091672_-eh645fb17m-siemens.html
Pri nas je izredno podobna EH 645FE17E samo nima ovala lahko 550,00 eur.

To ali je delano za Nemški trg ali za kateri drugi je pa čisti nesmisel. Pomembno je samo v kateri tovarni je delana. Če je indukcija španska je ok, če je turška je že precej slabše. V Sloveniji pa se modele izbira iz nemškega asortimana, res pa je da jih precej manj, ker smo pač zelo majhen trg.

lp
Ne moreš podobnih omenjati, ker ti tudi jaz neko najdem za 300€
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3964640_-eh611ba18e-siemens.html
Oval je oval in je dražji model, ne primerjati s cenejšimi.
Najdi mi na SLO eno z ovalom.

Pardon sem v prejšnem postu narobe povedal ceno, sem pogledal 27,47€!!! če ne verjameš ti na privat pošljem pdf (sem si kurirja sam gor poslal, ker niso pošiljali v slo, samo zmenit se je treba).

Čakaj malo, kdo kvasi neumnosti. Ali kakšna stvar ne drži, ki sem jo napisal. Šel sem na idealo in pogledal cene in kdo jo ponuja. Ali upaš naročit iz Nemčije iz spletne trgovine, ki ima manj kot 1000 mnenj pri oceni. In tam je takšna trgovina, ki jih ima 5000 je samo ena (getgoods). Vse ostale so precej dražje. In ta trgovina samostojno ne pošilja v Slovenijo. Nisem rekel, da kurirja ne moreš poslati, vendar prevoz urejaš potem ti. In če boš doma odprl paket, ki si ga prevzel od kurirja in bo plošča počena me prav zanima kako ti bo kurir pomagal pri menjavi, sploh če ga ne bo več tam.

Glede cene poštnine je tako, da sta plošča in korito daleč najcenejša poštnina. Vsi ostali aparati pa je dostava cena na kos od 50-100 eur. In razlika v ceni med SLO in DE je kar naenkrat precej manjša. Potem pa se dobi, da stranka rabi še npr napo ali hladilnik, ki sta pri nas dostikrat cenejša si pa tam tam.

Še glede tiste plošče. Izbral sem ploščo, ki ima identično elektroniko. Če pa hočeš še oval (čeprav ga skoraj nihče več ne uporablja), pa je cena cca 50 eur dražja. Model pa je EH 675FB17 E. Pa si še vedno na boljšem kot v Nemčiji če prišteješ še njihovo dostavo.

Aja pa še to. Potem pa govoriš s človekom, ki je kupil ploščo iz tujine. In tam seveda ni bilo slovenskih navodil. In potem ga vprašaš kako dela senzor praženja in te butasto gleda kaj je to. Ker pač sploh ni vedel, da ga ima, ker ni dobro zastopil navodil
smile-1.gif

Sicer se to dostikrat zgodi tudi v Sloveniji, ker folk misli, da vse ve in navodil ne prebere in potem polovico funkcij sploh ne zna uporabljat, samo gornji primer se mi je zgodil prejšnji teden in je tip res lani kupil v Nemčiji.

Še to. Ena največjih nemških trgovin wohnfreunde je lani v začetku leta ugasnila in kar nekaj se jih je nasmodilo. Težave je imela tudi psi24, ki pa je ugasnila samo za cca 1 mesec. Tako, da čisto brez rizika tudi Nemci niso
smile-1.gif


lp
Pa dobro, pa saj ni edina plošča tam ki jo določeni proizvajalci prodajajo, maš tudi druge plošče, ki jo ostali trgovci prodajajo.
ČE ga naročiš preko paypala, upam naročit tudi iz Ulanbatorja! Ni bojazni. Če pride kurir, pred njem odprem in zavrnem! najmanjši problem. ČE je preko paypala samo dispute dam. Pa saj je isto kot če ga meni poštar v slo razbije....
Nisem mislil oval, sem mislil celotno vario ploščo kot jo ima eh675mn11e!!!! Najdi mi tako za 500€!
Glede navodil, koliko ljudi ki uporablja forum ne zna angleško tako dobro, da navodil ne bi razumel? In če že zna forum je velika verjetnost da si bo navodila z neta dol snel.
Ja in če je šla v stečaj,...ljudje še niste slišali za PAYPAL?????? Boli mene kur.ac če zaradi kakršnih koli razlogov kdo ne more tega dostavit, imam paypal.
Dostava, da imam delo? po tolikih nakupih skoraj nobenega. 3 generične maile in vse je ok. Pa tudi če bi imel delo, a ti zaslužiš 300 evrov v treh urah dela za dopisovanje (kot sem jih jaz denimo prišparal pri hladilniku)? Moraš biti res car.


1. mail: lahko osebno prevzamem v skladišču/trgovini? odg.: DA
2. mail: povejte mi kdaj lahko prevzamem in kaj mora moj prevzemnik imeti, da prevzame. odg.:št. naročila, kopija naročilnice iz emaila,...
3. mail: naročil bi (pri tej pa tej kurirski službi) prevzem blaga na tej pa tej lokaciji, ob tem pa tem času. odg.: Hvala za naročilo pošiljka pride toliko in toliko...

Še tole ti odgovorim, potem pa se neham pregovarjat s teboj.

Rekel si mi ploščo z ovalom in sem ti jo povedal. Ko sem ti primere lepo navedel si se spomnil, da si mislil flex indukcijo. Za flex indukcijo sem ti že v prejšnjem odgovoru razložil kakšna je cena pri nas in kako je s ceno v Nemčiji. Lahko ti povem, da si kupil zato tako poceni to ploščo, ker je bila pred cca letom in pol star model in je šla iz prodaje, saj je nova prišla precej izboljšana.

Glede modelov je pa tako, da če izbereš model, ki ga pri nas ni boš sigurno imel s servisom težave. Če drugega ne boš dlje čakal na popravilo. So pa bili že ljudje lepo poslani k svojemu prodajalcu na servis.

Glede navodil je pa tako, kot sem ti že enkrat napisal. Ljudje še slovenskih ne znajo prebrati, kaj šele angleške. No lahko mi poveš ali imaš pri tvoji plošči senzor praženja ali ne?
smile-1.gif


Aja a si ploščo odpakiral pred dostavljalcem?

Pri hladilniku si prišparal 300 eur, ker si samo pogledal cene na netu. Drugače razlika ne bi bila takšna.



Pa še to redki so, ki obvladajo samo distribucijo tako kot ti. Tako, da se strinjam da si res car.
smile-1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
link

Mislim, da je edini na svetu. Lahko me pa kdo popravi, ker izbira mi je vedno všeč.

Tudi zame je to sploh če gledam lastnosti daleč najboljša izbira za pralno sušilni stroj. In zaenkrat tudi kolikor jaz vem res edini na svetu.
Bom pa po vsej verjetnosti še ta teden dobil informacije od uporabnice, ki ta stroj že ima doma.

lp
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.375
6.036
113
No poročaj, ker me res zanima.

Me pa boli, da je očitno zadnji krik tehnike, pa samo 2 leti garancije. Se mi zdi da kar kliče po dragih problemih
smile-1.gif
Pri 1300€ se mi pa ne ljubi preveč eksperimentirat...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Sem pa zasledil.Da ima ta AEG glasnost,med pranjem 51 db.Se bojim,da ni tako tih,kot je Miele ki ima med ranjem komaj 48db.Ker žvižganja pa res nebi rad imel doma.Sem že imal pralni stroj z 51db.In ni bil tih že med pranjem ne kaj šele centrifuga.
Ker če ni tih kot je Miele zdej.Raje vzamem kombiniranega od Miele ki ima 47db.