Nakup bele tehnike

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Za prodat mam hladilnik
smile-1.gif
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Sem pred nakupom komplet aparatov za kuhinjo.

Gledam Bosch, pa nisem 100% prepričan v pravillnost izbire
smile-1.gif


Je funkcijsko in kvalitetno res toliko boljši od npr. Bekota?
 

peetras

Pripravnik
11. sep 2012
36
0
6
Jaz bi tudi prosil za pomoč pri nabavi bele tehnike. Kupil pa bi:
- indukcijo
- vgradno pečico s pirolizo
- vgradni hladilnik
- napa
- pomivalni stroj
- sušilni stroj
- pralni stroj
Ne bi rad dosti plačal, ampak bi rad "dosti muzike"
smile-1.gif
Proračun je nekje 3000 evrov za vse skupaj, se da dobiti kaj kvalitetnega za ta denar ali naj počakam in kupujem en stroj za drugim? Ne preferiram nobenih znamk, ampak kvaliteto. Če je mogoče že kdo nabavljal kaj v tem rangu, naj se javi. Nakup v Nemčiji ni slab, vendar je glaven minus samo dve leti garancije za gorenje, za pet moraš doplačati, tako da ne vem, kaj naj...
Hvala za vse info!
LP,
Milan
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.764
5.713
113
znamke niti niso tako pomembne, kot lastnosti. vsaj jaz da povem, kaj je meni važno:
- indukcija: zelo fino je, če imaš slider pri nastavljanju jakosti. se pravi lestvico od 1-9 in potem klikneš željeno stopnjo. druga možnost je, da je +/- varianta in potem moraš klikat + npr, da prideš do stopnje 7. druga fina reč, vendar kakor za koga, je pa to, da lahko dve kuhališči združiš. npr imaš kako dolgo posodo/pekač in lahko preko dveh kuhališč to greješ
- pečica s pirolizo: vzela sem najcenejšo, ki se jo je dalo dobiti, samo da je bila piroliza. pač nikdar prej pekla, zdaj pa kar naprej in glavna stvar, ki jo pogrešam (niti ne vem če obstaja, ampak najbrž da, samo ne vem pri katerem rangu) je, da bi lahko samo odtapkala programe enega za drugim. Npr 5min peči na 210 potem pa 30min na 180, potem pa piskaj. Zdaj pa moram najprej timer nastaviti za 5min, priti nazaj in ponovno vse nastaviti za 180/30min.
- hladilnik: rabiš kombinacijo s skrinjo ali ne. Skrinja je meni boj všeč spodaj, je pa to skrinja za sproti. se pravi je ta nizka varianta skrinje (2 velika predala + 1 za led) in je zato lahko hladilnik malo večji. skrinja obvezno spodaj
- napa: nimam
- pomivalni stroj: tukaj sem najmanj komplicirala, pa me je najbolj presenetil. Blazno všeč mi je da je zgoraj posebej predal za pribor in ni več v spodnjem štuku košare, ki zavzame ful prostora. Pa obvezno, da se lahko košare premikajo gor dol, če je treba kdaj kake visoke kozarce za vino prati. Prej sem jim mogla na roke oziroma sem dvakrat premislila, če je tisti, ki je na obisk prišel vreden...
- sušilni: s toplotno črpalko
- pralni: tu se mi zdi je še najmanj za ugotavljati. velika vrata, da je lažje not in ven dajati. jaz imam enega high end boscha, baje je boben nekaj posebnega, da ne uničuje oblek oziroma manj. Potrdim lahko, da nisem raztegnila, uničila, sparala ene zadeve. Naša mati ima 15 let star pralni stroj pa je bil res manj nežen do oblek, ampak to še ni nujno, da se taki bobni tudi danes prodajajo.

jaz imam vse bosch, najboljšega ali drugega najboljšega in sem res zadovoljna. Z gorenjem imam res slabe izkušnje, pa ga nisem hotela imeti, čeprav dizajn in ta najboljše serije tudi bojda niso slabe. siememns je bil malce dražji, AEG je bil moja druga izbira, pa na na dizajn toliko ne dajo. Budget varianta oziroma price/performance je pa pomoje na Bekotu. če kupiš ta boljpe bekotove mašine, se mi zdi, da ne boš razočaran. Drugih firm ne poznam oziroma se z njimi nisem ukvarjala.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.604
75
48
Letos nabavljeno v kompletu :

Pralni stroj Beko WMY71483LMB2 460€
Sušilni stroj Beko DPU 7360X 475€
Pomivalni stroj Beko DIN 6830FX30 570€
Indukcijska plošča in pečica s pirolizo Beko OIM25500X + HII644000AT 970€
Vgradna mikrovalovka MWB2510X+MWK2510X 350€
Napa Etis Tropea IX PW HAL 130€

Skupaj 2.955€
- 5% gotovinskega popusta - 5% "Izberi svoj popust" (Merkur) - 288€

Plačano 2.667€

- dobropis na Merkurjevo kartico 5% 133€

Dejanski strošek 2.534€

Beko je bil izbran izključno zaradi garancije - 5 let.

Stare stroje so odpeljali ob dostavi novih.

Glede na dejstvo, da ne potrebuješ mikrovalovke ampak hladilnik, greš z navedenimi artikli in hladilnikom komot skozi z manj kot 3000€.

LP
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
Citat:
Uporabnik peetras pravi:
Jaz bi tudi prosil za pomoč pri nabavi bele tehnike. Kupil pa bi:
- indukcijo
- vgradno pečico s pirolizo
- vgradni hladilnik
- napa
- pomivalni stroj
- sušilni stroj
- pralni stroj
Ne bi rad dosti plačal, ampak bi rad "dosti muzike"
smile-1.gif
Proračun je nekje 3000 evrov za vse skupaj, se da dobiti kaj kvalitetnega za ta denar ali naj počakam in kupujem en stroj za drugim? Ne preferiram nobenih znamk, ampak kvaliteto. Če je mogoče že kdo nabavljal kaj v tem rangu, naj se javi. Nakup v Nemčiji ni slab, vendar je glaven minus samo dve leti garancije za gorenje, za pet moraš doplačati, tako da ne vem, kaj naj...
Hvala za vse info!
LP,
Milan

kontaktiraj uporabnika sevlje, ima ZELO dobre cene in je več kot korekten dečko.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Zelo zanimiv set, pri nas so cene v višavah:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4115145_-eq2z027-siemens.html

Jaz prisegam na siemens, zaenkrat več kot zadovoljen.

Beko je zame plastik fantastik, če ti je dizajn in občutek kvalitete pomemben, potem ne Bekota! Je pa Beko poceni in ponuja kar nekaj za svojo ceno a deluje tudi ceneno.

1. Indukcija: pomembna odzivnost drsnika, glasnost, zaznavnost posode. Fajn je robna zaščita, da je ne zbiješ, pa naj si bo minimalistična letvica ob strani.
2. Pečica (sam jo nimam): dal bi jo na višino, vzel bi stransko odpiranje (levo ali desno), pirolizo
3. Hladilnik: čim tišji (jaz imam 34 decibelov), nastavljive police znotraj, čim več A+ (A+++) - kar se ti povrne recimo v parih letih na elektriki, če preračunaš da hladilnik menjaš na deset let.
4. Napa: vzami na zunanji izhod, ogljeni filter je kot da je ne bi imel. Filtri naj bodo pralni v pomivalcu. Čim tišjo.
5. Pomivalni stroj: zgornji predal za posodo je super zaradi prostora, je pa malo bolj zamudno notri dajati pribor med reže. Če je možno vzami povišanega. Sedaj so nekateri tudi taki, da ti Led lučka sveti v tla, torej vidiš koliko minut bo še imel do konca in/ali je že konec. Vzami čim manj decibelov.
6. pralni stroj: imam enega LG-ja, je inverter (zaenkrat ok).
 

peetras

Pripravnik
11. sep 2012
36
0
6
Uporabniku SEVLJE sem že poslal ZS, zdaj čakam odgovor
wink-1.gif


Brunobruno, zato pa sem premišljeval, da bi indukcijo in pečico vzel malo višji klas, recimo gorenje, vgradne aparate pa beko z čimveč A+++
wink-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Jaz mislim, da še vedno precejšnja razlika.
Od slovenskih (spletnih) trgovin priporočam moderatorja ali Ideo.si, pa nisem z nobenim od njiju kakorkoli povezan.

Sam sem ravno v fazi kupovanja pip in so ogromne razlike med slovenskimi in tujimi cenami, v nekaterih primerih tudi med 50 in 100%.

100%? Daj povezavo do teh zastonj pip.

Odvisno s katerega konca gledaš in računaš
evil.gif


Če je v Nemčiji pipa 50 EUr, pri nas pa 100...je to 100 % dražje.

Pri nas 100 EUR, v Nemčiji pa 50 EUR..je to 50 % ceneje.
wink-1.gif


A konkretno za pipe lahko potrdim točno prepolovljeno ceno v nemčiji napram nas za proizvajalca Grohe.
Odgovarjam na tale star post in je točno tako, kot je napisal uporabnik vincent.
Če je bila pri nas neka pipa 250 € + ddv, sem jo v Nemčiji dobil s poštnino in ddv vred za 125 €. s tem da gor vse na zalogi, pri nas pa dobavni rok tudi po 2 meseca in več.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Odvisno od koga. Recimo okoli 50-60€. Pa te še vedno ceneje pride. Mene je hladilnik prišel 60€ za 700€, pri nas bi mi ga prodali za 900€. Garancija je pri obeh ista. Za bsh group govorim.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
V tujini dobiš ceneje Siemensa kot pri nas Gorenje. Za razmislit.

kakšen je strošek dostave oz poštnine???

Glede Siemensa in tujine je tako, da so cene pri nas že bistveno bolj konkurenčne, kot so bile npr leto nazaj.
Sicer ne na spletu, če pa se pripravi komplet aparatov za kuhinjo, se pa že dostikrat zgodi, da so cene zelo podobne oziroma, ko odšteješ prevoz praktično enake, s tem, da pri nas dobiš možnost podaljšanja garancije na 5 let in tudi vsa dokumentacija je v slovenščini. Da o riziku poškodb med prevozom sploh ne govorim.
Pa še en primer:
Tale stroj mi po funkcijah izgleda zelo podoben modelu WM14T440BY, ki se ga pri nas dobi že za okrog 530,00 eur + zraven se dobi še darilo likalnik
smile-1.gif


Sigurno je kakšen model, kjer je razlika v ceni ravno obratna, samo, če se gre za več aparatov, na koncu ugotoviš, da si nekje tam tam.

lp
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Če je model delan za nemškik in naš trg potem je dobro, v kolikor ni za nemški potem je slabše.
No najdi mi indukcijo za 500€ od siemensa! Pa pečico za isti denar s pirolizo pri nas.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Pa to je pol pol kakor jaz vidim (pol indukcijska-pol steklokeramična) to je ceneje.
malo drugačni model na poljskem za 285€
http://www.agdhome.pl/plyta-indukcyjna-siemens-eh611ba18e,id6499.html

NAjdi mi tale model pri nas! pri nas 800€, tam 524€ (poštnina samo za to 20€). aja EH675FN27E

Poleg tega sta ta dva modela za zunanji trg in ni za nemški, kjer so boljši modeli.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Plošča Eh 675fn27e je lahko tudi pri nas cenejša od 800,00 eur.
Za Nemčijo pa če boš malo bolje pogledal je od resnih spletnih trgovin samo get goods takšna, ki bi ji mogoče zaupal, oni pa ne pošiljajo v Slovenijo. Ostali so pa krepko nad 600 eur in ko jim prišteješ še prevoz, ki ni samo 20 eur pa je zadeva že tam tam. Če želiš imeti še 5 let garancije dileme za Slovenijo mislim, da ni več, sploh če upoštevaš, da je indukcija za pošiljanje po pošti najbolj rizična.
Maš pa primer plošče:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4091672_-eh645fb17m-siemens.html
Pri nas je izredno podobna EH 645FE17E samo nima ovala lahko 550,00 eur.

To ali je delano za Nemški trg ali za kateri drugi je pa čisti nesmisel. Pomembno je samo v kateri tovarni je delana. Če je indukcija španska je ok, če je turška je že precej slabše. V Sloveniji pa se modele izbira iz nemškega asortimana, res pa je da jih precej manj, ker smo pač zelo majhen trg.

lp