Najbolj "neumni" izumi v avtomobilski industriji

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.953
5.606
113
Sedaj dobijo marelo v zadnjih vratih
smile-1.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Še nekaj nepremišljenih potez:
- ASR brez možnosti izklopa
- Radio v osnevni opremi pri novem Audiu A3 (ki ga komaj dosežeš, multifunkcije pa nima)
- Krom dodatki okoli prestavne ročke pri Opel Insignii (zelo moteče, ker se vse blešči naravnost v oči)
- Kratke končne prestave (pohvalno, da so pri novejših vozilih so precej daljše, sploh pri avtomatskih menjalnikih)
- Sport tipka pri Oplovih robotskih menjalnikih - nimam besed
smile-1.gif

- Prtljažni prostor brez osvetlitve (še vedno se najde tudi pri novejših vozilih)

Moram pa pohvaliti pametne navigacije (opozarjajo tudi na predmete na cesti, vozilo ki vozi v napačno smer, itd...), senzor za luči in dež, ki pri nemcih deluje odlično (za ostale ne vem), nove avtomatske menjalnike (DSG, BMWjeve, Mercedesove in presenetljivo Renaultove) in pa seveda porabo goriva pri novih dizelskih motorjih.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Niso bili všeč kupcem überwagnov, ker so njihovi kupci za manj denarja dobili avto s klimo in elektro šipami, oni pa za več brisačo za čelo brisat in hanzaplast za žulje na rokah.

Lol ko se spomnem daewoo nexie od moje... od opreme je imela senzor za tekočino za pranje vetrobrana in ama nič drucga

Ko sem jo prvič peljal bi skoraj letel iz ovinka, tako trd volan je bil. Pa sem imel sam avto brez servota.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.353
2.381
113
SV SLO
Pa dajvu racer preoblečen kadett oziroma dajvujev znak namesto oplovega. Ko sem prvič vozil ta avto sem se vprašal, kdo to dovoli prodajat v Sloveniji. Pa opli vectre tam okrog 1990,ki so stale malo bogastvo od opreme pa ama nič niti servota niti obratomerja nič kot yugo 45
smile-1.gif


Od novejših izumov pa so totalna bedarija led dnevne luči brez senzorjev za temo in pa izum, da pri dnevnih lučeh zadaj ne svetijo pozicijske luči. OK pri normalni vidljivosti je vredu ko se pa stemni pa vidiš frajerje s dnevnimi lučmi brez pozicijskih. Je pa hec, da ti odštejejo ogromne denarje za varnostne naprave ABS, ESP,ASR, 33x AIRBAGE ,.... v temi pa so nevidni. Kdo to sploh dovoli prodajat take avte? Alo SJTV ukrepajte..........
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Ja, seveda, bom takoj za celo EU, ne kar cel svet predpisal, da se to ne sem.
Lej, pisci zakonov&predpisov so že po definiciji butasti ljudje, sprijazni se s tem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.953
5.606
113
Same led dnevne so men bolj vidne kot prej dnevne
zmaga.gif
:
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.447
1.896
113
Citat:
Od novejših izumov pa so totalna bedarija led dnevne luči brez senzorjev za temo in pa izum, da pri dnevnih lučeh zadaj ne svetijo pozicijske luči.

S temle se pa moram strinjat. Neverjetno je, da sploh pride takle avto čez vsemogoče odobritve v chain of commandu enega ogromnega konglomerata. Kot da nihče ne bi sploh vozil avtov.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.953
5.606
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Dokler se jih ne boš navadil. Vsaka noviteta je "vidna".

Prej sem mel H4 pa so ble take.....navajene

Zdej mam pa H7 pa ponoč dobr svetjo......se jih še kr nisem navadu
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
10.097
3.835
113
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Pa opli vectre tam okrog 1990,ki so stale malo bogastvo od opreme pa ama nič niti servota niti obratomerja nič kot yugo 45
smile-1.gif

Vectra A ni imela niti rumene lučke za benz. Samo števec.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.353
2.381
113
SV SLO
V Slo je bilo največ prodanih GL z 1.6 bencinskim motorjem. In to z 52 ali 55 KW. Kakšen katalizator je bil že za doplačilo.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.353
2.381
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Same led dnevne so men bolj vidne kot prej dnevne
zmaga.gif
:
Saj ne pravim da niso vidne Ampak kaj ti pomaga če naletiš na vozilo, ki ima led luči prižgane zadaj pa je tema, ker je lastnik tega vozila kot ovca in je funkcionalno nesposoben prižgati normalne(zasenčene) luči v temi.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Same led dnevne so men bolj vidne kot prej dnevne
zmaga.gif
:
Saj ne pravim da niso vidne Ampak kaj ti pomaga če naletiš na vozilo, ki ima led luči prižgane zadaj pa je tema, ker je lastnik tega vozila kot ovca in je funkcionalno nesposoben prižgati normalne(zasenčene) luči v temi.

V temi še ni tak problem, razen če ni izza ovinka, ker če ne drugega vidiš odsevnike zadaj na avtu, ker ti tvoje luči svetijo...bolj je problem, ko pada malo bolj močno dež ali pa je ravno toliko megle, da ga ne vidiš.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.097
3.835
113
1.6 S z 90 KM motorjem (letnik 1992, brez katalizatorja). Vsa oprema še na kolm.
hysterical-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
88KM. Ja, vse na roke. Tko kot vse Opelice in Fauveji tistega časa.
Clioti pa daljinc, sprednje šipe na štrom... Tko kot Tipoti...
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Same led dnevne so men bolj vidne kot prej dnevne
zmaga.gif
:
Saj ne pravim da niso vidne Ampak kaj ti pomaga če naletiš na vozilo, ki ima led luči prižgane zadaj pa je tema, ker je lastnik tega vozila kot ovca in je funkcionalno nesposoben prižgati normalne(zasenčene) luči v temi.
A pol se vozi z neosvetljeno armaturo?
tongue-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Če se vozijo 5km z vklopljenim žmigavcem, tudi neosvetljene armaturke ne opazijo. Zdaj zvečer sem imel za sabo modela, ki je nonstop vozil z dolgimi lučmi za mano v koloni. Sem vklopil zadnje meglenke, nič pomagalo. Nasproti vozeči so mu blendali, nič...
bonk.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
No, to smo že menjali temo: Najbolj neumni voznki, al kak je že naslov
smile-1.gif


Sem danes videl eno kako vozi rikverc v križišču. Počasi bom že imun na take "dogodke"...