Moško mokro britje

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
beauty_23766_moske_britvice_3_569x280(1).jpg


cheer.gif


mi niti na kraj pameti ne pade, da bi plačeval po 10€ in več za Ðilete ali kako drugo skomercializirano sranje
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
mimogrede - jaz sem imel pred časom idejo za čopič in milo (oz. peno v tubi), in sem zadevo sicer našel, ampak sem hotel tud "pravo britvico" kupit, pa je nikjer ne najdem - se je sploh možno normalno obrit s to zadevo (mislim, da sam sebe in ne da te brivec)
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
mimogrede - jaz sem imel pred časom idejo za čopič in milo (oz. peno v tubi), in sem zadevo sicer našel, ampak sem hotel tud "pravo britvico" kupit, pa je nikjer ne najdem - se je sploh možno normalno obrit s to zadevo (mislim, da sam sebe in ne da te brivec)
a ti misliš britev ?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
a bi se ti rad mal zaklal?
verjemi žiletke so bolj praktčne in z žiletko se težko urežeš, pri britvi ni ravno tako,...če(po nesreči) zarežeš lahko gre globoko....

imam ene 2 doma po pokojnem starem očetu , ki je bil frizer......pa niti pomsilim ne, da bi jih preizkusil
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ma enkrat sem na nemški tv gledal, ko so primerjali to britev, pa žiletke pa mašin, pa so vsi rekli, da tako kot se z britvijo obriješ se z ničemer ne
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Sam mam mach3turbo, obrije odlično, boljs ko bilokeri el. brivnik.
Prej pa še lepo gel gor, pa gre. Ker se brijem bolj na daljšo časovno obdobje, me pol včasih mal cuka. ampak se preživi.

Tisto z britvijo pa se sam nebi kaj preveč špilal. Zna bit krvavi šport.
Kaj pa ono, ko je na eno samo "klasično" britvico, tisto verjetno tut fajn reže.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
V dobro založeni trgovini s frizersko opremo sigurno najdeš to britvico in leder pas
smile-1.gif


Samo te mora nekdo naučit, kako se brije s tem (prijem,kot, poteg, pritisk, napetost kože ....)

Jaz imam močno brado in po mokrem britju vedno mozoljčki. Sedaj že nekaj let suho britje, ki sicer ne poreže povrhnjice in ni takega občutka gladke kože pa še "hitreje" zraste brada, ampak ni mozoljev in časovno hitreje oz. manj packanja s peno...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
tisto na klasično eno žiletko je pomojem brezveze oz. ne vidim bistvene prednosti pred recimo temi brivniki z več britvicami
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
...
Je pa tako, sem uporabljal mach 3 potem fusion, potem te s 4 rezili.... več je rezil hitreje se zamašijo. Nisem bil zadovoljen ne z enimi ne z drugimi, vedno mozolji, vnete dlake, rdeča koža....
...:

Jaz sem ravno zaradi mašenja prešel iz Mach3 na Wilkinson Quattro. Čeprav ima Wilkinson 4 rezila, jih ima moalo bolj narazen in se manj maši. Ker se birjem na 4-5 dni mi je to pomembno.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
jaz tudi imam wilkinson, ampak je jeba jih kupit, v vseh merkatorjih imajo na veliko gilette pri blagajnah, wilkinsona pa ponekod sploh ne
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
tisto na klasično eno žiletko je pomojem brezveze oz. ne vidim bistvene prednosti pred recimo temi brivniki z več britvicami

Iz enga foruma, sicer nasvet je že kar star ampak tko za malo info.

uporabnik @mitsu

Citat:
Aja, če se misliš odločit za nož, se najprej začni brit z navadno "žiletko" (double edge safety razor), da se navadiš da nič ne pritiskaš na kožo.

Citat:
Torej kaj rabiš za britje z brivskim nožemč

Minimum:

-brivski nož (najcenejši 5/8 inčni za začetnike je 50 evrov)
-brusni kamen (4000/8000 granulacija najcenejši je okrog 50 evrov)
-dvostranski jermen (najcenejši je okrog 50 evrov)

Skoraj nujni dodatki za res perfect shave:

-dober čopič za britje iz jazbečje dlake (srebrna dlaka - premium)- 50 evrov
-dobra krema za britje (recimo Geo F. Trumper’s ali Taylor of Old Bond Street’s) -20 evrov

Se pravi da moraš na začetku investirat skoraj 50 jurjev, se naučit pravilno narest peno in naučit brit, z možnostjo da tvegaš da vse skupaj ni zate, ker ti je bolj všeč da se v parih minutah zjutraj na hitr z Machom poraziraš. Hehe to z brivskim nožem je kar podvig, ampak je pa to prava umetnost britja in s tem dosežeš najboljše britje kar jih pozna človek.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
jaz kombiniram strojček na "grobo" in potem še Mach 3 turbo, pa je stvar rešena ..... 1-2 minuti z brivnikom, potem pa še na fino z Mach 3 in je to to.....poleg tega da ne cuka, imam še klinkico neprimerno dlje, kot pa če bi se bril samo z njo....
 
Nazadnje urejeno:

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.598
67
48
Off
Madona, kakšni dedci ste to ?
Puhobradci ?
Na 3-5 dni se brijete ...
Otroc !

On topic :
najboljše se obriješ z britvijo, odlično se obriješ z žiletko.
Vsi ti današnji 2,3 4 ali celo več rezilni pripomočki so bolj kot ne za obraz masirat.
Saj postrgajo, sam to bolj ni ,kot je, britje.

LP
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Če se jaz 5 dni ne obrijem že pridejo otroci fehtat za darila, ker mislijo da sem Dedek Mraz
smile-1.gif

Zame je Mach 3 najboljši kompromis med časom, ceno in kvaliteto, med delovniki pa mašina, nisem sposoben upravljanja ostrih predmetov zjutraj.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
beauty_23766_moske_britvice_3_569x280(1).jpg


cheer.gif


mi niti na kraj pameti ne pade, da bi plačeval po 10€ in več za Ðilete ali kako drugo skomercializirano sranje
Tudi sam sem v neki starejši temi na Alterju (pred cca. enim letom) slišal za te britvice, (morda prav od tebe) in jih preizkusil. Sem zelo zadovoljen, po mojem mnenju so boljše od Mach 3, vsaj za mojo brado so. Poleg tega uporabljam DM-ov gel za britje Balea in čopič, pa se kombinacija obnese super. Brijem se na 2-3 dni, včasih pa tudi bolj poredko.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Meni je tud čudno, kako se lahko nekdo brije na 3-5 dni..Jaz se zjutraj pobrijem za službo; če imam kaj zvečer , pa se spet obrijem, torej včasih dvakrat na dan..Vsak dan enkrat pa vsekakor, razen ob vikendih.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Meni je tud čudno, kako se lahko nekdo brije na 3-5 dni..Jaz se zjutraj pobrijem za službo; če imam kaj zvečer , pa se spet obrijem, torej včasih dvakrat na dan..Vsak dan enkrat pa vsekakor, razen ob vikendih.

čist komot...briješ se na 3-5 dni
smile-1.gif


seveda zna biti to problematično, če imaš službo, ki zahteva 100% zrihtano podobo(torej se briješ za službo in ne iz užitka),......................ki pa je itak le za to da naivneže lažje ali pa na lepši način okol prneseš al pa če hočete po kmečko "da folk lažje in na lepši način nategneš".........kar poglejte razne politike, bankirje, borznike,......fasada 100% picikato, spodaj pa .........

evil.gif

huh...sem zašel
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Ne vem, meni je redno britje ena od osnov osebne urejenosti, podobno, kot postriženi nohti, umiti zobje in tuširanje. Kolikor vidim, se tudi ljudje, ki delajo v proizvodnji in podobno, redno brijejo, večina. Sej ne rečem,. čez vikend se malo razpustiš, recimo, da pa bi kar tako si puščal 3-4 dni staro brado, pa ne vidim nobenega smisla.

Nekaj drugega so tisti, ki imajo brado, ki jo redno negujejo.
 
Nazadnje urejeno: