Britje po moško (z britvico)

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
494
63
Ker ste na alterju sami pravi Moški, alfa samci, MacGyverji in Vsevedi, mi boste zagotovo znali pomagat glede nakupa dobrih britvic (“žiletke”) za britje brade.

Ne govorim o tistih triple blade ultra soft Gillete varnih britvicah za metroseksualce, ampak o oldschool britju z enojno zamenljivo britvico ;)

Katere britvice priporočate?
Gillete platinum mi niso všeč, ker jih dvakrat uporabim in je konec zgodbe, pa še rjaveti znajo.

Wilkinson sword se mi zdijo še nekako ok.
Obstajajo še kakšne, ki se jih splača sprobat?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Astra, derby pa polsilver mam najbrz zivljensko zalogo se iz casov ko sem malo vec probaval. Ce zelis vsake po 5 za test na privat daj naslov pa posljem
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
494
63

mea culpa, spregledal tisto temo... se že selim tja
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Brijejo se picke in otroci, pravi moski ne. Tisti procent pravih, ki zelijo pa samo takole.

1596478903498.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
Ker ste na alterju sami pravi Moški, alfa samci, MacGyverji in Vsevedi, mi boste zagotovo znali pomagat glede nakupa dobrih britvic (“žiletke”) za britje brade.

Ne govorim o tistih triple blade ultra soft Gillete varnih britvicah za metroseksualce, ampak o oldschool britju z enojno zamenljivo britvico ;)

Katere britvice priporočate?
Gillete platinum mi niso všeč, ker jih dvakrat uporabim in je konec zgodbe, pa še rjaveti znajo.

Wilkinson sword se mi zdijo še nekako ok.
Obstajajo še kakšne, ki se jih splača sprobat?


BIC. Drugače mam tud tisto na rezilo kt jo majo brivci od prorasa
https://rasoigoodfellas.com/en/prodotto/proraso-rasoio-a-mano-libera-con-lame-intercambiabili/ in to jo za ene 25 € prodam (sm poskusu ene 2x z njo pa nism mel uspeha). je pa kar oštra zadeva

kar se pa nege tiče rabm milo od prorasa (če se dalj časa ne brijem pa brada postane bolj trda tud tiste pre-shaving cream) in to je to
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey
I

Izbrisan uporabnik 474

Mogoče samo (neumestno) vprašanje... Zakaj je britje z eno britvico "bolj moško, tisti ta pravo" kot pa recimo britje z kakšnim Mach 3 ali podobnim? A boljše obrije? Hitreje? Al si pač večji đek, ker si se obril kot tvoj dedek na fronti in pri tem ostal živ?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: sixpower in VanZ
I

Izbrisan uporabnik 474

Razumem cenovni vidik (pa četudi je v hecu), ampak sporočilo je bilo jasno - edino pravo britje je tisto z eno žiletko, Mach 3 je za metroseksualce... (tukaj bi celo lahko teorijo/stereotip raztegnili celo dalje in rekli, da tipi, ki se brijejo (kjerkoli) so peechkice in da pravi ded ma brado)
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
ja v štartu je bil definitivno cenovni. potem pa deci pač taki kakršni smo začnemo "brskat". in če že nekaj moraš počet, naj si bo zaradi tega ker si rad obrit, zarad šihta, razdražljive kože..... je fajn da je ta "prisila" kolikor toliko "enjoyable experience". s tem da tudi pena+mach3 je za nekatere top of the top.

vsakemu pa svoje, seveda. ostalih zadev katere domnevaš nisem jaz izustil.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Razumem cenovni vidik (pa četudi je v hecu), ampak sporočilo je bilo jasno - edino pravo britje je tisto z eno žiletko, Mach 3 je za metroseksualce... (tukaj bi celo lahko teorijo/stereotip raztegnili celo dalje in rekli, da tipi, ki se brijejo (kjerkoli) so peechkice in da pravi ded ma brado)
Pravi dec se brije samo s pravo britvijo
Britev.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

first1

Fizikalc
19. mar 2018
286
130
43
Meni se tile mach 3 variante hitro zamašijo, ker se brijem 1x 4-5 dni, pa tudi cukat začne hitro, verjetno tudi ne čakam dovolj, da se navlaži.
Malo je tudi cenovni vidik, pa okoljski, da ne mečeš plastike stran + da ne podpiram firm, ki me potem spemajo še z reklamami po tv...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey
Meni se tile mach 3 variante hitro zamašijo, ker se brijem 1x 4-5 dni, pa tudi cukat začne hitro, verjetno tudi ne čakam dovolj, da se navlaži.
Malo je tudi cenovni vidik, pa okoljski, da ne mečeš plastike stran + da ne podpiram firm, ki me potem spemajo še z reklamami po tv...


kako pre shave kremo poskusi pa boš videl
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.404
4.504
113
Jaz sem sicer bradač, ampak je isto treba predvsem na vratu pobriti marsikaj stran pa sem sprobal mnogo stvari. Različne pene, kreme, britvice (klasične in Mach variante) pa sem vedno hitro pridelal rdeč vrat in probleme.

Dokler nisem šel na navadno hladno vodo, ostro britvico (raje Mach varianto, kot klasično) in to je to. Nobenih težav več. Če pa že kdaj, pa Proraso gel po britju reši.

Vsak ima svoj faktor očitno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
264
83
tam ko se terc po tori rola
Tisto o navadni hladni vodi... sem se takoj spomnil, kako smo se brili v vojski, prejšnji še...jugo. Itak je bila le hladna voda, pozimi skoraj ledena, za umivanje. Le tedensko tuširanje v skupnih ''kopalnicah'' s toplo vodo. V glavnem, vsi s klasično britvico, le peno za britje... ko je te zmanjkalo, je pa bilo kar navadno milo dobro. En Bosanček, Softić, pa vedno le z vodo... No, v glavnem, eno jutro se ni dobro obril in ga je poručnik nagnal nazaj ''imaš dva minuta, da se vratiš obrijan''. Je prišel v minuti 55, krvav pa do pasu.... V glavnem, z navadno britvico se nisem bril... po vojski še mogoče par let.