Moško mokro britje

19. jul 2007
2.765
1.495
113
Sem dolgoletni uporabnik Gillete Mach 3 brivnikov (se sploh ne spomnim kdaj in kako sem začel z njimi).
Edit: Sem malo uporabil Google - Mach 3 so bile prvič na tržišču 1998, po moje sem jih tudi jaz začel takrat uporabljat
rolleyes-1.gif


Potem pa:
1 - se mi je zdelo, da je bila ena serija britvic zelo slaba, nisem bil zadovoljen
2 - v Mullerju sem iskal "nemške" Mach 3 britivice, videl ene Muller britivce s tremi rezili, za foro kupil in je bil popoln obup (kot bi si trgal dlake, ne pa bril).

Opazil sem, da je danes cel kup novosti, ker ne mislim kupit tisoč in eno stvar, da bom osebno poizkusil me zanima sledeče (tisti, ki pač imate te izkušnje). Nameravam optimizirati price/performance pri britju
cool-1.gif


- kaj je boljše - Gillete ali Wilkinson (jasno, primerljive britivice, s tremi ali s štirimi rezili), opazil sem da je Gilltete dražji
- a so britivice s 4 rezili boljše od tistih s tremi rezili (primerjava Gillete/Gillete in Wilkinson/Wilkinson)
- a so britvice kompatibilne pri istem proizvajalcu npr. Gillete Mach 3 in Fusion
 
Nazadnje urejeno:

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
454
30
28
43
MB
proglide kupi..malo dražje ampak pobrije ok..wilkinsona sem pa samo enkrat sprobal, najdražjo quatro zadevo, občutek je bil pa taki da sn mislo da mi kožo zraven lupi
smile-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
- na splošno je boljši Giilete od Wilkinsona, ampak ne vedno. Imaš določene Gillete izdelke za "vzhodni" trg, ki so resnični obup in so boljše britvice iz Eurospina kot to - primer v vsakem Mercaotrju dobavljive Gillete Blue 3 - Müllerjeve so proti temu Nasa tehnologija.
- Britvice s štirimi rezili načeloma niso boljše, odvisno kaj ti paše. Profiji prisegajo celo na britvice z enim rezilom. Z več rezili se težje urežeš in nekateri se malenkost slabše obrijejo - je pa hitreje in bolj varno, čeprav imaš lahko s 5 rezili lahko občutek da se briješ z ribežnikom.
- Britvice so delno kompatibilne... vem da so kompatibilne Fusion/Fusion Power/Proglide ... pa Mach 3 / Mach 3 Turbo / M3 Power ... ali pa Sensor Excel / Blue 3 / Sensor 3
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ja ko je bilo svetovno prvenstvo v nogometu v franciji so ven prišli, takrat sem ga tudi jaz kupil
smile-1.gif


Je pa tako, sem uporabljal mach 3 potem fusion, potem te s 4 rezili.... več je rezil hitreje se zamašijo. Nisem bil zadovoljen ne z enimi ne z drugimi, vedno mozolji, vnete dlake, rdeča koža....

Potem sem za foro kupil ene plastične s 3 rezili od gilleta, nekaj poceni, brijejo kot nore, dolgo zdržijo, nič več mozoljev, ko se zamašijo vržem stran ker so poceni..... skratka meni so boljše kot mach3, ki ga vsake toliko še uporabljam . Je pa pri mach3 ogromna razlika med britvicami iz mullerja ali merkatorja, ker merkatorjeve so podn
bonk.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
jaz sem tud bil na MACH-u, potem pa je bilo obdobje ko je bilo ful težko dobit nadomestne vložke(pa še pri nekaj zadnjih se mi je zdelo da niso več tako dobre) in sem prešaltal na FUSION POWER, meni se zdijo OK. Sem pa že 1x menjal ročaj ker ni več vibriralo.
Men so OK(najboljše), ampak ne toliko boljše od MACH 3 kot so dražje.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
nakup mašince je rešitev
wink-1.gif
kupiš in par let pozabiš na dodatne stroške
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Če se koža nanjo navadi. Imam ene 3 top brivnike (philipse in braune), probaval po mesec in več, pa ni šlo. Niti ne obrije dovolj gladko niti se koža ni navadila. Pa še dlje je trajalo. Zgleda da nisem kompatibilen z mašincami.

Odkarr je prišel ven uporabljam Fusipn Power (in vmed sem 2x menjal baterijo), ampak navadne Fusion britvice (so opolnoma enake, le druge barve, in seveda cenejše). Še vedno zadovoljen, čeprav sem vmes sprobal par drugih (predvsem od Wilkinsona).
Ena glava pa mi traja tam okoli 1 teden (recimo temu 5-6 britij).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
nakup mašince je rešitev
wink-1.gif
kupiš in par let pozabiš na dodatne stroške

včasih sem se bril z mašino, pa sem bil zadovoljen, potem ko sem se začel bolj redno briti, pa sem šel na mokro britje

zdaj, če se občasno obrijem na gladko z mašino sem en sam mozolj, z mašino s brijem samo še tako, da mi malo ostane, če hočem gladko pa definitivno mokro
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Če se koža nanjo navadi. Imam ene 3 top brivnike (philipse in braune), probaval po mesec in več, pa ni šlo. Niti ne obrije dovolj gladko niti se koža ni navadila. Pa še dlje je trajalo. Zgleda da nisem kompatibilen z mašincami.
Sva že najmanj 2
crazy1.gif


Zdj uporabljam Wilkinson quattro pa mi kr zdržijo britvice dolg (by Müller)
wink-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Če se koža nanjo navadi. Imam ene 3 top brivnike (philipse in braune), probaval po mesec in več, pa ni šlo. Niti ne obrije dovolj gladko niti se koža ni navadila. Pa še dlje je trajalo. Zgleda da nisem kompatibilen z mašincami.
Sva že najmanj 2
crazy1.gif


Zdj uporabljam Wilkinson quattro pa mi kr zdržijo britvice dolg (by Müller)
wink-1.gif

Aparat ni za močno brado, imam enako izkušnjo
smirk-1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Če se koža nanjo navadi. Imam ene 3 top brivnike (philipse in braune), probaval po mesec in več, pa ni šlo. Niti ne obrije dovolj gladko niti se koža ni navadila. Pa še dlje je trajalo. Zgleda da nisem kompatibilen z mašincami.
Sva že najmanj 2
crazy1.gif


Zdj uporabljam Wilkinson quattro pa mi kr zdržijo britvice dolg (by Müller)
wink-1.gif

Aparat ni za močno brado, imam enako izkušnjo
smirk-1.gif

enako
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
enako... sam jest nimam močne brade. sam flekast je pa vseen vse!

mah jest pa kupim tiste za 1x uporabo, jih uporabim 3x pa je. ne vem... iz tega britja se dela prevelika znanost!
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Tud men ni blo všeč britje z aparatom. Mogoče če bi bil kak boljši,dražji. Imam enega brauna osnovnega, parkrat uporabil pa pustil na polici. Občutek po britju z žiletko je čist neki drugega.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Gilette Mach 3, na živce mi gre, da so britvice dejansko vedno manj kvalitetne.

Bo treba prešaltat na druge britvice. Strojček same ne pride v poštev, ker me niti slučajno ne obrije čist gladko.
 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Gilette Mach 3, na živce mi gre, da so britvice dejansko vedno manj kvalitetne.

Bo treba prešaltat na druge britvice. Strojček same ne pride v poštev, ker me niti slučajno ne obrije čist gladko.

Dejasnko se mi zdi da je to poslovna politika, da bi potrošniki šli na dražje produkte. Namenoma delajo slabše britivce, da bi bile nove - dražje, bolj atraktivne.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz sem pa mislil, da mi je v nekaj letih le brada postala toliko močnejša. Zdaj vidim, da nimam samo jaz problemov. Nekaj let nazaj sem z Mach 3 bril dokaj gladko tudi z nekaj mesecev rabljenimi britvicami, dandanašnje pa cukajo bolj kot pavhanje prašičev brez salamorije
Res pa je, da se reziram na cca 5 - 7 dni (odvisno, kaj je pred mano), ker meni se po dveh do treh dneh ne vidi nepobritost (blond dlake). Je to vseeno pri izbiri britvic ali so kake posebnosti?
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Pomembna je tudi pena za britje......saj pri meni, ker od kar se s čopičem pa milom namažem, se dosti lepše obrijem, pa tudi britvice dlje zdržijo
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Pomembna je tudi pena za britje......saj pri meni, ker od kar se s čopičem pa milom namažem, se dosti lepše obrijem, pa tudi britvice dlje zdržijo

Pri meni se Nivea gel veliko bolje obnese kot pa Nivea pena.