Yebene britvice

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Spadam med baby face kar se britja tiče, brade / brkov ne morem vzgojit pa če se na glavo postavim. Zato mi je tudi britje bolj neka mala nadloga, s katero opravim 1,2,3. Oprema je vsaka dovolj dobra zame, britvice sem vedno kupoval po receptu: gilette ali wilkinson za enkratno (pr meni to pomeni vsaj za 10x) uporabo, kar je na voljo v velikem pakiranju, za dobro ceno. 2,3,4 rezila - doesn't matter, takisto ne gibljiva glava. Vzamem najboljše kar zadosti tem pravilom.

Ravno sem pokuril W in G, oboje nek basic model z 2 rezili. B.p. kot vedno do sedaj. In vzel nov paket gilette blue 3 smooth - 3 rezila z gibljivo glavo. Takšnega sranja ne pomnim, zatika se na mojih nikakvih kocinah kot da bi vlekel po asfaltu. In tudj po končanem britju ostane občutno strnišče, kot nikoli prej.

A to sem naletel samo na slab batch ali dejansko tudi gilette & co prodajajo vedno večje sranje? Zdej moramo še najbolj neobčutljivi brivci pazit kaj kupujemo? Tole kar sem nabavil naj bi po mojem spadalo med boljše modele za enkratno uporabo :ostrzek:
1000017357.jpg
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Brijem bradu, brkove...ćelava muda, alles...s tem in do sedaj ni bilo težav.

1710328857479.png
1710328881657.png


Sem že razmišljal o klasični britvi:
1710328987915.png

...ampak ne upam, ker bi se ziher zaklal.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Kupi đilet v italiji, jaz ze vsa leta na Mach3 in taljanski (ali drugi zahodni - morda tudi v DMju...) zdrzijo vsaj 5x dlje kot ti za jugoslavijo
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
Zanimiva tema, glede na trend bradatosti in neurejenosti, ki je zaznan zadnje čase.

Elektrika meni ne ustreza na glavi, drugje pa je ok :)

Gillette je premium roba, dokaj ostre in udobne so tudi hoferjeva kopija (večkratna uporaba).

Mokro britje je še vedno najbolj udobno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Ador

Majstr
7. avg 2019
590
309
63
Zanimiva tema, glede na trend bradatosti in neurejenosti, ki je zaznan zadnje....


Gillette je premium roba, dokaj ostre in udobne so tudi hoferjeva kopija (večkratna uporaba).
Hoferjeva Ombia je zakon. Bril sem se dooolga leta z Gillette mach 5, ampak Hoferjeve niso nič slabše, cenovno je pa kar precejšnja razlika.

Da sem pa tudi tebi enkrat stisnil prst gor sem se pa sam sebi čudil.... in še se čudim! :)