Moški zimski čevlji

I

Izbrisan uporabnik 474

Ti k si doktor s sedmico, pogelj si znamko Digel. Toplo, trendy pa vsaj nek stil je.

Torej, če prav razumem, ker je doktor (zobozdravnik) in vozi "sedmico" (rabljeno), je prefin, da bi nosil kaki Transporter ali pa Cat? Mora nosit nekaj "statusu primernega?"
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Morda sem jaz snowflake, samo meni ni bil noben predlog pretirano všeč oz sem zadržan v komentarju. Ti k si doktor s sedmico, pogelj si znamko Digel. Toplo, trendy pa vsaj nek stil je.

https://www.efootwear.eu/s.html?q=diegl in ostale spletne strani.

Ok, čisto drugačen stil, imam tudi par podobnih. Ampak za direkt v sneg, so pa pač malo manj primerne. Če je pa samo do avtomobila, pa seveda ni problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Torej, če prav razumem, ker je doktor (zobozdravnik) in vozi "sedmico" (rabljeno), je prefin, da bi nosil kaki Transporter ali pa Cat? Mora nosit nekaj "statusu primernega?"

Lahko definiraš prefin, jaz bi rekel da sem morda malo nostalgičen in delovno "predpisan". Nekoč je veljalo, da za posamezna delovna mesta velja primern dress code. Danes pa res vidiš že svega i svašta, samo jaz se ne pustim. Kravate sicer ne nosim, nikoli pa ne bi imel supergov na obleko, kar je danes dosti pogost pojav. Pa pri čevljih tudi vidim, da večina ljudi nima ravno okusa oz jim je dosti vseeno.

No, saj se ne čudim preveč, ko pa nekateri mladci black tie event razumejo zelo dobesedno. S takimi gor rasti je okoliščina, ki jo ne zavidma nikomur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in McGiver

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Jaz bi te vzel, res pa izgledajo malo preveč robustni ...
CAT.jpg
CAT.jpg
 
  • Wow
Reactions: navlixx

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
:valjamse:

Avtor išče nekaj lahkega, ne za planine ( Torej - topli, lahki, pa da niso preveč krampasti - da se da normalno avto vozit z njimi. )
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Killa je napisal:
Povsod kjer gledam sta samo dve varjanti - ali pohodni zimski čevlji za v hribe ali neki tanki usnjeni, ki pa niso več primerni za trenutno sranje od vremena. Imam ene podložene usnjene pa me hitro zazebe skozi podplat, v avtu pa zašvicam...

Kle te ne more zebst v podplat, definitivno ... če pa gledaš na izgled, pa raje kupiš kake elegantne čevlje ... samo eno z drugim se malce izključuje, kajne?

Torej, ali izgled, ali "ne zebe v podplate" ... it is up 2 U :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Killa je napisal:
Povsod kjer gledam sta samo dve varjanti - ali pohodni zimski čevlji za v hribe ali neki tanki usnjeni, ki pa niso več primerni za trenutno sranje od vremena. Imam ene podložene usnjene pa me hitro zazebe skozi podplat, v avtu pa zašvicam...

Kle te ne more zebst v podplat, definitivno ... če pa gledaš na izgled, pa raje kupiš kake elegantne čevlje ... samo eno z drugim se malce izključuje, kajne?

Torej, ali izgled, ali "ne zebe v podplate" ... it is up 2 U :)

En kup čevljev (tudi že linkanih v tej temi) je, v kateri te ne zebe v podplate in v katerih ne izgledaš holcar.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Lahko definiraš prefin, jaz bi rekel da sem morda malo nostalgičen in delovno "predpisan". Nekoč je veljalo, da za posamezna delovna mesta velja primern dress code. Danes pa res vidiš že svega i svašta, samo jaz se ne pustim. Kravate sicer ne nosim, nikoli pa ne bi imel supergov na obleko, kar je danes dosti pogost pojav. Pa pri čevljih tudi vidim, da večina ljudi nima ravno okusa oz jim je dosti vseeno.

No, saj se ne čudim preveč, ko pa nekateri mladci black tie event razumejo zelo dobesedno. S takimi gor rasti je okoliščina, ki jo ne zavidma nikomur.
opažam podobno. daš chinos pa srajco pa si nad 95% tipov v SLO.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Lahko definiraš prefin, jaz bi rekel da sem morda malo nostalgičen in delovno "predpisan". Nekoč je veljalo, da za posamezna delovna mesta velja primern dress code. Danes pa res vidiš že svega i svašta, samo jaz se ne pustim. Kravate sicer ne nosim, nikoli pa ne bi imel supergov na obleko, kar je danes dosti pogost pojav. Pa pri čevljih tudi vidim, da večina ljudi nima ravno okusa oz jim je dosti vseeno.

No, saj se ne čudim preveč, ko pa nekateri mladci black tie event razumejo zelo dobesedno. S takimi gor rasti je okoliščina, ki jo ne zavidma nikomur.

Treba je ločiti med dress code in okusom. Medtem, ko dress code za nekatere prireditve/dogodke še vedno velja (kot so recimo gledališče, slavnostne večerje ipd), za delovna mesta že dolgo več ne. Na srečo (za nekatere pa na žalost) se je ljudi začelo ceniti po njihovih sposobnostih in ne po njihovem okusu za modo ali tradicinalnosti.

Zmotil me je pač tvoj stavek "ti ki si fdoktor s sedmico" - so what? Ogromno doktorjev se v službo vozi z motorji in full leather opremo, ali pa se peciklom in v trenirki. Še vedno so enako cenjeni in enalo sposobni. Ne vem, zakaj bi na njih gledal kakorkoli drugače...
 
  • Všeč mi je
Reactions: naliM

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Hmm, pa v bistvu ja.

Na kavbojke nikol ne nosim elegantnih čevljev, na chinos pa.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Treba je ločiti med dress code in okusom. Medtem, ko dress code za nekatere prireditve/dogodke še vedno velja (kot so recimo gledališče, slavnostne večerje ipd), za delovna mesta že dolgo več ne. Na srečo (za nekatere pa na žalost) se je ljudi začelo ceniti po njihovih sposobnostih in ne po njihovem okusu za modo ali tradicinalnosti.

Zmotil me je pač tvoj stavek "ti ki si fdoktor s sedmico" - so what? Ogromno doktorjev se v službo vozi z motorji in full leather opremo, ali pa se peciklom in v trenirki. Še vedno so enako cenjeni in enalo sposobni. Ne vem, zakaj bi na njih gledal kakorkoli drugače...

Dress code za delovna mesta še kako velja. Najlažje to vidiš, ko imaš opravka s tujci. Tisti stavek glede cenjenosti, diskutabilno, sposobnost pa seveda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
I

Izbrisan uporabnik 474

Večino imam opravka s tujci. Ljudje, ki so do svojih položajev prišli z znanjem in ki so samozavestni na svojih položajih, ti se ponavadi požvižgajo na dress code. velja od inžinerjev do zelo zelo visokih položajev (tudi CEO). Ljudje, ki so prišli do položajev z starostjo, kao neke zasluge in napredovanja, ter ljudje, ki so na svojem področju ne blestijo ravno z znanjem in iznajdljivostjo, hočejo pa narediti nek vtis ali se "postaviti" - ti pa se gredo nek dress code in modo.

Včasih lahko k meni pride kakšen vodja inžinerjev pri BMW, uglajen, poln besed, perfekten derss code - temu že na čelu piše "bullshit." Lahko pa grem do vodje R&D pri Volvu, pa me pričaka v kavbojkah, neki majci in natikačih. V žep pa me pospravi dok si rekel "keks."
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Moje izkušnje se ne strinajajo. Namen mojega pisanja ni v smeri, da obleka "podari" človeku znanje, temveč da se mi zdi bolj primerno, da so nekateri poklici oz položaji "lepše" oblečeni.

Npr., nikoli ne bom razumel, ko sem pravnico videl v aladin hlačah, povešenih kot bi se sron usral. Pa je sposobna baba, samo podoba se mi ni skladala z delom, ki ga opravlja. Je pa res, da je to moja percepcija, za katero pa vem, da imam somišljenike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather in 8888