Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
- Pri montažni hiši, je strošek vnaprej znan! Redki na to prej posmislijo ampak pol pa gledamo nedokončane hiše ali pa na silo ikea style napolnjene nedonkončane hiše. Razna presenečenja (finančna) so lahko velik problem med gradnjo in če jih vi niste imeli še ne pomeni da jih drugi pravtako nimajo (lep primer je oddaja grand designs, kjer v 90% primerov popolnoma falijo budget).
- Gradnja je hitrejša/čistejša, skorajda ni osebnega vložka in tako lahko kupec normalno opravlja svoje redno delo in tako med gradnjo služi denar in hitro pride do svoje hiše.
- So zelo varčne, večina je zdaj nizkoenergijskih, tujci pa delajo tudi pasivne na montažni način. Izgube so točno vnaprej določene in se tako enostavno izbere način ogrevanja/prezračevanja. So tudi požarno varne 100+ minut, kar potrjujejo nemške inštitucije ne jaz ali pa kolega iz barčiča, isto velja za protipotresno varnost.
- Montažne hiše se pravtako dajo naknadno spreminjati (premik sten, predelava prostorov), gledati je treba samo na to da se ohrani statko kot pri vsaki hiši. Montažna hiša ima tudi do 10% boljši izkoristek prostora kot klasična gradnja.
Nimajo vsi časa, da si vzamejo nekaj let in si kot življenski projekt sezidajo hišo, da delo opravljajo pretežno sami in nadzorujejo izvajalce, da je sploh kaj točno narejeno.
PS. Nimam montažne hiše, ne prodajam montažnih hiš, svojo "sanjsko" bi verjetno pozidal ampak z njo ne bi reševal stanovanjskega problema ipd...
Citat:
Uporabnik reality pravi:
klet se pa itak betonira ne zida....
sploh tam ker so ilovnata tla, če je prod je mal boljš, pa tud ne dosti, ker se voda pač hitrej dvigne, vendar tudi hitreje izgine....
Drgač se strinjam, cegu je še najboljš, pravzaprav je najbolše kr betonski ulitki in dobra izolacija, ampak najbolj praktični so zidaki in 30 cm izolacije...
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
sine, režiš se samo zato ker si internetni pametnjakovič in živiš v slovenistanu, kjer misliš da so predpisi in standardi najboljši.
Prihodnost naših hiš bo šla v smeri energijske učinkovtosti. to je jasno.
zdaj pa za tebe in podobne prepametne, ki mislijo da je izolacija 15 cm bomba, nagradno vprašanje:
Kolikšen je zadnji standard izolacije pasivnih hiš v avstriji:
a - 15 cm
b - 40 cm
c - 30 cm
in da še malo dodam svojih izkušenj, da nebo tukaj samo zbirališče teoretikov: stari del bajte - novi del bajte. po stropu (podstrešje) 30 cm stiropora, fasada starega dela okrog 15 cm, nova montažna stena preko 30 cm. Razlika v sobi ko sonce not nabija pri spuščenih roletah je 6 stopinj!
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Sam imam zunanje stene 20 cm. Na to bo prišlo 12 cm izolacije - skupaj z ometi, lepilom in zaključnim slojem sem pod zakonsko zahtevanim 0,25.