Mobilna Urbana

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.026
55
48
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
PRaviš, da ima urbana vgrajen rfc čip?

Urbana nima NFC čipa, ga ima pa čitalec na busu. Sicer tega za na troli ne morem za 100% trditi, ker še nisem testiral. Sem pa že s telefonom in NFC-jem plačal parkirnino v centru Ljubljane. Odpreš aplikacijo Urbana in približaš telefon pa je.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
na troli meni ni delalo,.. zato sem dal komentar,.. sem pa videl da nekaterim drugim dela,..
b
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
512
79
28
Meni na busu in na parkomatih dela.
Na busu lepo odsteje denar dol in ti odsteva cas 1,5h, za mozen prestop.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
meni to ne pali,.. prižgem nfc in prislonim na avtobusu na tisto čudo od čistalca,.. in ne zgodi se nič,.. le oranžna lulčka začne utripat,.. je pa gor osnovno stanje 2,5€,.. telefon Note3,..
b
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
A imaš morda še kakšen NFC program na telefonu? To je namreč ena od težav, saj ko prisloniš te povpraša s katero aplikacijo bi rad odprl ta NFC tag. Tam moraš potem izbrat Urbana. To je do sedaj edina napaka, ki sem jo zaznal, da preprečuje uporabo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.361
686
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Od danes dalje je na voljo nova aplikacija Urbana, ki deluje rpeko Bluetootha ... in omogoca kot placilno sredstva tudi dodajanje placilne kartice ...

Jo je pa treba namestiti na novo, ker je kot kaze nova aplikacija z enakim imenom ... In celo dobroimetje je mozno prenesti samodejno, ce uproabis enak e-naslov kot v prejsnji aplikaciji ... V nasprotnem primeru je treba poslati zahtevo, da oni to uredijo ...

https://apps.apple.com/app/id1608543324
1688480174094.png


Urbana_–_Aplikacije_v_Googlu_Play.png
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
sem gledal pred 1/2 h in jo še ni bilo mogoče namestit ;-)

Kako je s prenosom fizičen kartice v aplikacijo? A potem deluje oboje: kartica in aplikacija?
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
823
41
28
Meni pa pri poizkusu transferja iz fizične (prepaid rumene) v mobilno zahteva ime/priimek, datum rojstva, potem javi Transfer fail.

Saj ne, da bi se preveč obremenjeval, bolj za probo :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
823
41
28
Drugače pa na prvi pogled kar všečno (končno plačilne kartice), biometrija za prijavo mi ni sicer nujna, bi bila pa zaželjena.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.934
34
48
sem prenesel, pisalo je, da je fizična onemogočena. Je pa v appu opcija prenos na fizično kartico, ampak nisem probaval....
sem gledal pred 1/2 h in jo še ni bilo mogoče namestit ;-)

Kako je s prenosom fizičen kartice v aplikacijo? A potem deluje oboje: kartica in aplikacija?
Kakor vem, lahko uporabljaš bodisi fizično kartico bodisi app, ne pa oboje hkrati, saj bi v nasprotnem primeru lahko goljufal in imel podvojeno vse... Prenos pa naj bi bil omogočen v obe smeri.
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
111
84
28
Kolikor vem, jo je ob neuporabi potrebno občasno vstaviti v tisti Urbanomat. :)

Jaz sem svojo po dolgem času polnil na Urbanomatu prejšnji teden, pa ravno tako javi napako. Izgleda, da je ta prenos mišljen samo za mesečne oz. take, ki so pisane na ime, ne za navadne "anonimne" kartice.

Toporisic
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.308
841
113
Bog ne daj, da bi dali ven APP brez bugov. Ocitno so razvijalcinv sorou z NLB Klik aplikacijo.

Povezava z Valu ne dela, fizicne kartice ne mored dodati. Ali pa, sa bi vsaj sredstva iz fizicne kartice prenesel v virtualno.