Mobileshop.eu

nomadmiki

Zelenc'
28. maj 2012
17
0
1
lj
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Each User understands and accepts that the price listed for the product on the Site and/or the price paid for the product includes the commission due to MobileShop. All prices include VAT. (where applicable) at the current valid rate. MobileShop reserves the right to express the price exclusive of VAT, however the VAT should be shown separately and should be included in the total price.
DDV je bil plačan v državi v kateri je bil izdan račun.

Ja, sem prebral. A kot rečeno, za carino mora biti DDV jasno napisan na računu (kaj piše na spletni strani jih ne zanima), ravno s slikce pa vidim da tega ni.
Hvala za debato, ali kupim ali ne se bom moral pa sam odločit.
M
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Citat:
Uporabnik tado pravi:
Še ena pozitivna izkušnja. Naročil sem si Xiaomi Redmi 1S in ga po dobrih 24 urah že prejel. Na elektronski naslov sem prejel tudi številko pošiljke, kjer sem lahko spremljal pot paketa. Poslali so preko UPS, dostavila je Pošta Slovenije.

Telefon je za 150, 00 evrov bomba. Priporočam tako aparat kot nakup preko te spletne strani.
155 USD oz 125 Eur
http://www.xiaomishop.com/100-...hone-black.html
Eu shop.



Citat:
Uporabnik nomadmiki pravi:
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Kolikor vem paketi iz EU sploh ne grejo skozi carino.

o, pa grejo. moj kolega je pred kratkim kupil canon fotoaparat v neki spletni štacuni iz Nemčije in bil totalno razočaran ker je dobil paket na katerem je bila nalepka "odprto na carini" in fotoaparat ves potacan s prstnimi odtisi po ekrančku....
uf-1.gif

Samo ne vem ali vsakega pogledajo ali kar tako random.
Daj link od trgovine in bomo lahko dalje modrovali, ker to kar si napisal se bere precej sci-fi.
Sam še za nobeno reč iz Eu nisem "dobil" carine vmes.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Ytbnd : Ja, shipping cost $48.00 iz EU skladišča, če si pa upaš s kitajskega pa $33.00 (DHL)+ davek. Pa si spet na istem. Račun imam enako spisan kot predhodnik. Poleg pozitivnih izkušenj nas, ki smo kupili preko mobileshop.eu, ne vem koliko ima smisla kupovati preko drugih posrednikov. Konec koncev bi ga lahko naročil tudi iz Indije, kjer je sam aparat izjemno dobro prodajan.


Skratka na njem je vmesnik MIUI, v začetku 2015 pride 6.0 (http://en.miui.com/thread-67484-1-1.html).

Glede carine pa ne vem, če se ne motim mamo prost pretok blaga in storitev, večino vsega naročam preko tujih spletnih trgovin, še enkrat nisem doživel da bi bilo kaj že odprto, pregledano. Sem pa že slišal ja. Moja pošiljka je prispela v enem dnevu, gre pa preko Brnika, vsaj po UPS informacijah sledeč.
2131363-Zajetaslika.PNG
 

Priponke

  • 2131363-Zajetaslika.PNG
    2131363-Zajetaslika.PNG
    71,7 KB · Ogledi: 1.714
Nazadnje urejeno:

kaselj

Zelenc'
5. jan 2012
2
0
1
Moje izkušnje 16.2.2017

Kupoval sem tablico Samsung S2. SLo cene so bile po cca 350€, na Bolhi em zasledil reklamo in povezvo za Mobileshop trgovino. CEna tablice je bila 319€. Stran je slovenska oz. poslovenjena. Poklical sem na SLO številko, ker sem dvomil v garancijo.
Z druge strani sem dobil info, da je to EU garancija, torej 2 leti. Glede na to, da je bil petek 10.2. 2017 so imeli še valentinovo akcijo s popustom 20€. Torej moja tablica je bila 299€:)

Pri nakupu sem označil plačilo po povzetju.
13.2.2017 sem dobil info o GLS tracking številki, 15.2.2017 sem dobil tablico. Spribano in deluje:)

Ves postopek je hiter, korektne, zame tudi ugoden. Upam, da garancije ne bom nikoli rabil uveljavljati.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Ja, pa sporočila/izkušnje človeka, ki mu je to drugo objavljeno sporočilo, bi moral moderator pobrisat.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
Evo jaz mam malce več kot dva posta in sem s to trgovino čisto zadovoljen. Sem kupil s5 in s7 pri njih bistveno ceneje kot pri nas, in oba na dve sim. Delujeta oba zame zelo dobro in nobenih težav z dostavo....
S5 sem kupil za 458€ ko je bil pri nas v simobilu okoli 600 in v bangu za 650€, S7 pa za 540 ko je pri nas še vedno okol 700.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik nomadmiki pravi:
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Kolikor vem paketi iz EU sploh ne grejo skozi carino.

o, pa grejo. moj kolega je pred kratkim kupil canon fotoaparat v neki spletni štacuni iz Nemčije in bil totalno razočaran ker je dobil paket na katerem je bila nalepka "odprto na carini" in fotoaparat ves potacan s prstnimi odtisi po ekrančku....
uf-1.gif

Samo ne vem ali vsakega pogledajo ali kar tako random.

Ne fantaziraj, če se v EU odpošlje in gre v EU ni nobene carine in tudi skoz njo ne gre. Dobim tedensko vsaj 3-4 pakete in še noben paket ni bil odprt, nikoli. Lahko da je tvoj kolega kupil Cannona na Nemški spletni strani ampak vprašanje od kje se je ta aparat odposlal...
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Sicer je tole stara tema, zanima pa me, če je kdo sedaj kupoval v tej trgovini in kakšne ima izkušnje?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Js pred kakšnim mesecem (huawei uro), plačal s paypalom, prišlo v roku par dni, vse bp.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Zaenkrat še nisem za noben izdelek pri njih uveljavljal (kupil par telefonov leta nazaj). Pri uri je mislim da zapisan servis v knjižici z navodili (vmes so tudi slovenska navodila) Emonagram, tako da sklepam, da bi šlo uveljavljati v SLO, 100% prepričan pa nisem.
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
kupil pred kratkim tablico Samsung (plačal s paypal in dobil v parih dneh) - servis je Emonagram
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83