Mimovrste fail ponovno

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
zakonsko niso obvezani vzeti izdelka nazaj od pravne osebe, ga pa vseeno lahko vzamejo, zaradi dobrih poslovnih odnosov.
enako kot fizične trgovine niso obvezane vzeti kupljenih izdelkov nazaj, ampak jih mnoge vseeno vzamejo, v kolikor so izdelki nepoškodovani ter v originalni embalaži
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.389
113
Kaj paketni servisi so ta teden čist zabasani? Iz mimovrste še vedno čaka na prevzem (Pošta Slovenije) iz ene druge trgovine pa prav tako - pošiljka "poslana", tracking info pa že 3 dni prazen (DPD).
So zabasani.

 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.621
977
113
Po nekaj premikanjih datuma dostave pri preteklih naročilih (pošta), sem bil danes prijetno presenečen, ko so točno napovedali, da bo v petek naročen večji paket prišel v ponedeljek (dpd) in je res.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Zadeva ni problematicna takrat ko je ze v logisticnem sistemu ponudnika, tam so kapacitete zadostne in spila zadeva uteceno.

zatika se pri prevzemu posiljk, si pa tezko to predstavlja nekdo ko se ni nikoli stal za trakom v kakem plcju :D
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
No, pošta je v petek nekako po 5 dneh celo uspela prevzeti paket, ki pa je do danes še vedno v LJ na prvi lokaciji :bonk:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.370
9.107
113
Ogromno jih je doma, po sili razmer in ta spretni in taki ki jim ni vseeno zase so šli v te centre pomagat da si nekaj fičnikov zaslužijjo, ostali delomrzneži pa jamrajo. Tako to gre in vedno bo tako.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Zadeva ni problematicna takrat ko je ze v logisticnem sistemu ponudnika, tam so kapacitete zadostne in spila zadeva uteceno.

zatika se pri prevzemu posiljk, si pa tezko to predstavlja nekdo ko se ni nikoli stal za trakom v kakem plcju :D

PLC = murgle?

a gre čez murgle vsak paket? iz tujine vem da gre

kaj pa če gre paket iz btcja v polje? pošta btc->pošta polje?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kot sem že zadnjič napisal: Mimovrste naročil zadnjič drobnarijo, včeraj TV, oboje naslednji dan prevzem v MB (zdaj pa veselo v vrsto stat). :jok:

Sem pa v petek naročil gumi tepih za avto - v nedeljo! dostavil GLS, isti dan naročila žena čevlje iz Massa - včeraj dostavil GLS. Poštar v soboto dostavil paket po dveh mesecih poslan iz Rusije - tri dni je trajalo na carini, kar smatram za uspeh. Kje so ga valjali en mesec pa pojma nimam, ker da je šel iz RU je trajalo skoraj tri tedne.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Gospodarstvo je v kurcu. Slovenci vse pokupili da jim dostavne službe ne uspejo dostavit.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Kot sem že zadnjič napisal: Mimovrste naročil zadnjič drobnarijo, včeraj TV, oboje naslednji dan prevzem v MB (zdaj pa veselo v vrsto stat). :jok:

Sem pa v petek naročil gumi tepih za avto - v nedeljo! dostavil GLS, isti dan naročila žena čevlje iz Massa - včeraj dostavil GLS. Poštar v soboto dostavil paket po dveh mesecih poslan iz Rusije - tri dni je trajalo na carini, kar smatram za uspeh. Kje so ga valjali en mesec pa pojma nimam, ker da je šel iz RU je trajalo skoraj tri tedne.
Rusija je katastrofa. Enkar sem že nekaj naročal in sem že pozabil, da sem naročil. Blizu 2 meseca je bilo, ko je carina zahtevala podatke. Trenutno imam spet eno zadevo prek eBaya na poti. Predviden čas dostave je 30 jan- 30 mar po eBay-u! Status na trekerju se ni spremenil že 10 dni. Še vedno pravi posredovana ID številka brez kakršnegakoli premika paketa.

Kar se Mimovrste tiče pa je očitno spet gužva. Ne vem kaj me je pičilo in sem prejšnji teden nekaj z odprto embalažo vzel. Solidna cena sicer vzrok. Plačano misim da v sredo pa ni premika.

Ostala roba , ki sodi zraven je že skoraj vsa tu iz DE, en kos gre iz GB pa je že tudi blizu, če se ne bo v MB ali LJ kaj zapletlo bo v četrtek tu.. Kar je iz Amazona prek ATpost - SLO pošta je šlo do včeraj še tekoče. V 1 dnevu iz MB v Lj kotel pred vrati. Je pa na daleč zaznana gužva. Poštar paketar je skoraj 2 uri za normalnim prihodom
. Se pa v Amazonu začenja poznati praznično/stavkovni vpliv. Prejšnji teden je šlo naprej še isti dan. Sedaj 2-3 dni. Jah kaj čmo. Smo se navadli prek spleta kupovat in se bo morala distribucija prilagodit. Najuspešnejši bo pobral €€€.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Evo sem se pripeljal pred Mimovrste MB - enih 10+ ljudi, večina z belimi listi v roki že čaka na prevzem. En pred mano na blagajni, porihtam plačilo v 5 minutah (še največ časa sem po telefonu iskal št. naročila), grem ven, zunaj še 4je, dobim v pet minutah. Sem samo :sprasujemse: in:cheer:odpujsal domov. ;)
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.311
1.179
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Sem že enkrat povedal, pa bom ponovil: VSE dostavne službe (preverjeno) so zasute s paketi. Konkretno Pošta diha na škrge, poslovodstvo govori o še enkrat večji številki, kot lani, pa to ne drži, povečanje je vsaj 300%! Kaj takega še nisem videl, pa sem že kar inventar na pošti. Delavcev ni, so bolni ali pa dajejo odpovedi, študenti zdržijo par dni, skladišča na poštnih centrih pokajo po šivih, na poštah imajo nedostavljene pakete kar zunaj pred poštami. Poštarji pregorevajo, kljub zelo povečanem delu pa ne bo ne božičnice, ne poslovne uspešnosti, ne dodatka za nevarno delo v času virusa. Ta hujše pa šele prihaja, pa ne govorim o mrazu in snegu, tega smo navajeni...
Hvala vsem, ki plačujete po predračunu, ki označite, da se paket lahko pusti pred vrati, v lopi ipd. in tistim, ki pakete prevzemate v paketomatih. Hvala tudi vsem, ki nam namenite toplo besedo in stisnete kakšen € za kavico!
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Sem že enkrat povedal, pa bom ponovil: VSE dostavne službe (preverjeno) so zasute s paketi. Konkretno Pošta diha na škrge, poslovodstvo govori o še enkrat večji številki, kot lani, pa to ne drži, povečanje je vsaj 300%! Kaj takega še nisem videl, pa sem že kar inventar na pošti. Delavcev ni, so bolni ali pa dajejo odpovedi, študenti zdržijo par dni, skladišča na poštnih centrih pokajo po šivih, na poštah imajo nedostavljene pakete kar zunaj pred poštami. Poštarji pregorevajo, kljub zelo povečanem delu pa ne bo ne božičnice, ne poslovne uspešnosti, ne dodatka za nevarno delo v času virusa. Ta hujše pa šele prihaja, pa ne govorim o mrazu in snegu, tega smo navajeni...
Hvala vsem, ki plačujete po predračunu, ki označite, da se paket lahko pusti pred vrati, v lopi ipd. in tistim, ki pakete prevzemate v paketomatih. Hvala tudi vsem, ki nam namenite toplo besedo in stisnete kakšen € za kavico!

Vsaka čast, da se jim ne odpelje!
Jaz imam dostavo na "tajno mesto" nekje, je vse OK, do sedaj nič zmanjkalo, za vse dostavne službe pa delam enako - kuverta z "navodili" je vedno na mestu... za kavico, pivo, karkoli, odvisno od vrednosti paketa...
Oni meni, jaz njim... pošteno...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.210
4.690
113
V zadnjih dveh tednih sem imel dve naročili z mimovrste na dom. Eno je prišlo naslednji dan, eno pa čez dva dneva. Zdi se mi, da tako hitro kot te dni, še nikoli nisem dobival paketov. Včasih dostavna služba za kak paket obljubi, da bo danes dostava, potem pa je naslednji dan še eno obvestilo in tisti dan dostava. Nič drastičnega in se nimam kaj pritoževati. Očitno zaenkrat na našem območju obvladujejo povečan promet.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
. Se pa v Amazonu začenja poznati praznično/stavkovni vpliv. Prejšnji teden je šlo naprej še isti dan. Sedaj 2-3 dni. Jah kaj čmo. Smo se navadli prek spleta kupovat in se bo morala distribucija prilagodit. Najuspešnejši bo pobral €€€.
V torek naročim nekaj na Amazon.de. Obljubijo dostavo za naslednji torek. Potem pa gledam, naročilo se do petka nikamor ne premakne. Potem pa bum in pri meni je namesto v torek, že v ponedeljek. :cheer:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
to je to kar pravim, zastoji so na vstopnih točkah.

pošiljam stvari na nizozemsko z ups, največ kar lahko gre narobe je da pošta slovenije ne pošlje kurirja isti dan kot je naročilo. Potem pa ko pop (15-16h) pobere, čez noč do lj iz lj do carpija v italiji in od tam že na poti na nizozemsko
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Sem tudi sam to opazil pri Amazonu. Ko sem v prvi polovici novembra naročil eno zadevo (v poznih večernih urah), je takoj zjutraj zadeva šla že naprej, naslednje naročilo v drugi polovici novembra pa je šlo naprej šele po 2 al 3 dneh. Ampak vse je prišlo na predvideni datum (pustmo to, da so 4 artikli ob zadnjem naročilu prišli v 3 fazah).