Mimovrste fail ponovno

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Tudi VIP zaračunajo teh 90 centov. Sem imel pred 5 dnevi tak primer pri osebnem prevzemu in sem potem dal pač na poštno dostavo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V teh 0,90 je očitno "skrito" več stvari, ker tudi premik med "poslovalnicami" toliko kasirajo.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Še ima kdo problem da paket stoji v stanju "Naročilo je pripravljeno za prevzem s strani prevoznika, ki jo bo dostavil. " ?

Že od nedelje je v takem stanju, včeraj zvečer je prišel tudi e-mail in danes zjutraj SMS da bo bojda danes...
(ne vem sicer zakaj so v nedeljo sploh pripravili paket če ga še do danes niso uspeli oddati)
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.394
963
113
Obišči stran
Še ima kdo problem da paket stoji v stanju "Naročilo je pripravljeno za prevzem s strani prevoznika, ki jo bo dostavil. " ?

Že od nedelje je v takem stanju, včeraj zvečer je prišel tudi e-mail in danes zjutraj SMS da bo bojda danes...
(ne vem sicer zakaj so v nedeljo sploh pripravili paket če ga še do danes niso uspeli oddati)

nič novega pri njih...

meni že več kot en teden niso nič sporočili, kdaj bom dobil naročeno zadevo, ker so mi poslali napačno. Ne vem kako jim ob vseh kodah ki jih imajo poslat napačno zadevo...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Včeraj popoldan naročil eno manjšo zadevo na zalogi v LJ, danes prevzel v MB.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.310
1.179
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Še ima kdo problem da paket stoji v stanju "Naročilo je pripravljeno za prevzem s strani prevoznika, ki jo bo dostavil. " ?

Že od nedelje je v takem stanju, včeraj zvečer je prišel tudi e-mail in danes zjutraj SMS da bo bojda danes...
(ne vem sicer zakaj so v nedeljo sploh pripravili paket če ga še do danes niso uspeli oddati)
Hm, možno je, da prevoznik nima kapacitet v svojih logističnih centrih. Primer, recimo da je dostava preko Pošte Slovenija, center na Viču poka po šivih, ker so tudi dostavne pošte nabito polne in enostavno nimajo robe kam dati. Ugibam.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz sem zadnji mesec 2x narocil preko Mimovrste in nobenkrat nisem placal 90c. Placal sem vnaprej (sem pac debil), to pa zato, ker bi, ce bi po povzetju, placal se posti...zato vedno placam vnaprej. Obakrat sem cakal ene 5-7 dni...vcasih, v dobrih starih cajtih, sem cakal 2-3 dni. Aja, pa nisem VIP
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
Hm, možno je, da prevoznik nima kapacitet v svojih logističnih centrih. Primer, recimo da je dostava preko Pošte Slovenija, center na Viču poka po šivih, ker so tudi dostavne pošte nabito polne in enostavno nimajo robe kam dati. Ugibam.

mislim da je to to, jaz danes prejel paket iz mv na katerem je postna nalepka z datumom 22.11.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Zakaj pa pri mimovrste ne moreš vrtniti artikla, če ga kupiš na firmo?o_O
Gre za poštni nabiralnik. Tud iz polivinila ga nisem ven vzel.
Naročil sem novega, tega pa ne morem vrniti....

Če bi bil pa fizična oseba, bi ga pa lahko vrnil tudi, če bi bil že montiran:rolleyes:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zato ker za pravne osebe ne velja enako vračilo robe kot za fizične.

Drugič vzami na firmo z lastnim prevzemom in plačilom ob prevzemu, pa si lahko premisliš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jeri
13. jul 2011
2.677
625
113
Ker Zakon o varstvu potrošnikov določa, da je potrošnik
...fizična oseba, ki pridobiva ali uporablja blago in storitve za namene izven njegove poklicne ali pridobitne dejavnosti.

Zakaj je tako in če je to smiselno ali ne, pa ne vem.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kaj paketni servisi so ta teden čist zabasani? Iz mimovrste še vedno čaka na prevzem (Pošta Slovenije) iz ene druge trgovine pa prav tako - pošiljka "poslana", tracking info pa že 3 dni prazen (DPD).
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Zagotovo imajo dostavne službe v teh tednih več dela. Opažam pa, da ni nekega pravila kdo čaka in kdo dobi takoj.
MV v zadnjem času spet nekoliko več dostavlja preko Pošte - prej so preko njih dostavljali samo večje stvari, manjše preko DPD. Danes so me celo spomnili kako je bilo par let nazaj - včeraj naročil, danes zjutraj še pred osmo pa že poštar dostavil. Je šlo pa za manjšo stvar, ki so jo imeli na zalogi.
Po drugi strani pa sem nekaj naročil že 10 dni nazaj, naj bi bilo na zalogi (črni petek akcija), pa še sedaj ni dostavljeno in verjetno še lep čas ne bo, ker izdelka več nimajo na zalogi. Bog ve po kakšnem ključu odločajo kdaj bo katero naročilo obdelano. Malo kaotično vse skupaj.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.863
113
Meni gre zadnja 2 tedna z mimovrste vse normalno skozi (so se očitno pripravili za "črne" teden, tisti lockdown prej jih je pa malo presenetil). Kar je na zalogi v centrih gre isti dan ven in potem naslednji dan pride po pošti. Kar je na zalogi pri dobaviteljih je pa itak riziko za zamudo že od vedno velik.

Imajo pa pošte baje probleme v nekaterih lokalnih distribucijskih centrih in potem (spet baje) niti centralno ne prevzemajo robe. Torej če te pokriva nek center ki ima gužvo, pošta niti na mimovrste ne gre po tvoj paket ampak ga pusti pri njih na lagerju.

DPD recimo ima tudi že od začetka lockdowna +1 dan dostave zamika. Očitno ne sfolgajo sproti sortirat.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Zakaj pa pri mimovrste ne moreš vrtniti artikla, če ga kupiš na firmo?o_O
Gre za poštni nabiralnik. Tud iz polivinila ga nisem ven vzel.
Naročil sem novega, tega pa ne morem vrniti....

Če bi bil pa fizična oseba, bi ga pa lahko vrnil tudi, če bi bil že montiran:rolleyes:

So vzeli artikel nazaj, kljub temu, da sem ga kupil preko s.p..