Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.175
3.565
113
Traparije pišeš.
A Rusi jih silijo na zahod, migranti bi pa raje ostali v Rusiji/Belorusiji LOL.

Migranti so se eni prek rusije (drugi prek Hrvaške) namenili na zahod, Tja jih rinejo toliko, kot jih rinejo Hrvati k nam.
Ja, v konflikt pa pridejo, ker si poljaki želijo konflikt in tudi streljajo nanje, Če bi mi želeli konflikt s Hrvati, bi tudi lahko streljali nanje, pa bi bilo enako. Samo mi imamo z migranti, ki pridejo prek Hrvaške prijazen odnos.

Samo EU politika je takšna, da je treba Rusijo očrnit - delajo pa povsem enako kot Hrvati nam, Pa Srbi/bosanci Hrvatom, in mi naprej Avstrijcem -

Smo brali že lani jeseni, kako Rusija vodi hibridno vojno proti Finski, ko tja pošilja migrante iz Somalije, Sirije.... - migrantov je pa tja prišlo par deset. Mi jih pa preko Hrvaške dobimo tisoče.

Tam ni nobene nomansland. Je mejna črta, na eni strani je ena država, na drugi druga. In točno se ve, kje ta mejna črta poteka.
Je, seveda.
In Ruske meje so tako luknjaste kot naše, da (deset) tisoči migrantov neopazno vstopijo v Rusijo :bonk: .
Daj poizkusi ti priti v Rusijo preko zelene meje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.568
5.770
113
Civilizirani, svobodni in demokratični Finci nočejo migrantov, ki prihajajo iz ruske strani meje

Finland has accused neighboring Russia of weaponizing migration by encouraging scores of migrants from countries such as Syria and Somalia to cross the border, an assertion the Kremlin denies.

Uršula vdl in Tanja sta že izrazili ogorčenje nad fašistično finsko vlado!
/S
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.073
14.981
113
Način varovanja državnih meja Poljske se spreminja:

PolandBorderLaw072024.jpg

vir

Poland migrant clashes intensify as Warsaw passes shoot to kill law after soldier death​

Polish MPs have voted overwhelmingly to pass a new law allowing soldiers and border guards to fire live rounds at migrants trying to break into the country from Belarus. The passing of the legislation comes in the wake of the tragic death of a Polish border guard last week, who was killed by a spear thrown by a migrant from inside Belarusian territory.The new legislation exempts public officials carrying weapons from liability where they use them in self-defence or "pre-emptively" when the "life, health and freedom" of law enforcement officials are threatened during an "unlawful attack on the inviolability of the state border".
vir

Organizacije za človekove pravice ilegalno vstopajočih kriminalcev pa v jok:

Poland: New firearms regulations risk undermining the rule of law​

 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD in Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.073
14.981
113
Podoben ukaz v JNA v 80ih na vzhodni meji? Manjko spomina o hvaljenju takšnega delovanja?

Drugačen ukaz - podoben a ne enak, drugačni časi - neobstoj problema z ilegalnimi migranti kot ga poznamo dandanes, ko množice ilegalcev s svojimi aktivnostmi (negativno) spreminjajo način življenja držav v katere jim uspe vstopiti in pa povsem drugačna situacija - takrat ni prihajalo do tako množičnih zbiranj in napadov s strani ilegalnih prestopnikov meja zaradi katerih so neposredno ogrožena življenja državljanov tako na mejah kot v notranjosti. Primerjava jabolk in hrušk torej.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.068
-1.429
113
Podoben ukaz v JNA v 80ih na vzhodni meji? Manjko spomina o hvaljenju takšnega delovanja?

Drugačen ukaz - podoben a ne enak, drugačni časi - neobstoj problema z ilegalnimi migranti kot ga poznamo dandanes, ko množice ilegalcev s svojimi aktivnostmi (negativno) spreminjajo način življenja držav v katere jim uspe vstopiti in pa povsem drugačna situacija - takrat ni prihajalo do tako množičnih zbiranj in napadov s strani ilegalnih prestopnikov meja zaradi katerih so neposredno ogrožena življenja državljanov tako na mejah kot v notranjosti. Primerjava jabolk in hrušk torej.
ja, problema z migranti ni bilo, ker je bil tak ukaz. in tudi danes ga nebi bilo, ce bi bil tak ukaz še vedno.
ampak danes so res drugačni časi, sedaj merklova pravi Wilkommen.