Migranti so že (spet) v Sloveniji - 2. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Na zakrite teroriste je treba biti pozoren.
Kaj če ima bombo pod rjuho? Je pod rjuho ženska?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
niqab, ne zavesa.
Saj upam da avtor fotografije ima privoljenje za slikanje dotične osebe sakasm off
Vendar tale ne spada v temo migrantov. Zelo verjetno je turistka. V KG jih je kar nekaj in nekateri hodijo v precej draga lokale.

Niqab, zavesa, zastirka - potejto/potato kar se mene tiče saj je končni rezultat skrit obraz. Nekaj za v javnost nezaželjenega torej, kar bo (upam da) čimprej tudi v Sloveniji zakonsko prepovedano tako kot je to prepovedano že v kar nekaj evropskih državah.

Avtor mogoče ima dovoljenje, morda (najverjetneje) pa ne in to ni več naša stvar za ugotavljat, ker lahko zgolj ugibamo.

Spada v temo ali pač ne, je turistka ali pač ne, kdo bi vedel. Spet lahko samo ugibamo. Nedvomno pa bolj kot sem spada v multukulti temo ampak sta itak obe temi tako tematsko povezanij, da je skorajda vseeno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Tukaj imate nekateri interno tekmovanje za najbolj zaplankanega alteraša?

Niti ne, gre zgolj za debato o povsem realnih življenjskih situacijah v povezavi z dobrobitjo slovenskih državljanov. A veš to je tisto, česar ti ne razumeš in deluješ v v kontro temu.
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

Niti ne, gre zgolj za debato o povsem realnih življenjskih situacijah v povezavi z dobrobitjo slovenskih državljanov. A veš to je tisto, česar ti ne razumeš in deluješ v v kontro temu.
Fotografiranje naključnih turistk in zgražanje nad njihovo opravo je zgolj in samo v dobrobit slovenskih državljanov? Nekatere slovenske državljanke nosijo tudi nikab ali pa si zakrivajo lase.
Kaj pa zdaj?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Niti ne, gre zgolj za debato o povsem realnih življenjskih situacijah v povezavi z dobrobitjo slovenskih državljanov. A veš to je tisto, česar ti ne razumeš in deluješ v v kontro temu.
Fotografiranje naključnih turistk in zgražanje nad njihovo opravo je zgolj in samo v dobrobit slovenskih državljanov? Nekatere slovenske državljanke nosijo tudi nikab ali pa si zakrivajo lase.
Kaj pa zdaj?


Ja seveda, da v Sloveniji niqab ni prepovedan. Je pa prepovedan na Danskem, v Avstriji, Franciji ter v Belgiji pa še marsikje bo. Torej v državah, ki imajo mnooogo več izkušenj s temi zadevami kot pa jih imamo v Sloveniji. Zakon se nanaša na vse državljane (ko že ravno pišeš, da nekatere Slovenke tudi nosijo niqab) in deluje v dobrobit vseh ostalih državljanov, ki si na javnih mestih ne skrivamo obraza. Bi šla lahko brez problema naprej v podrobnosti ampak sem ti že prej lepo napisal, da gre za zadeve, katerih ti ne razumeš (oz. "ne razumeš") in glede na pretekle izkušnje tudi ne boš razumela ne glede na kvaliteto in število obrazložitev tako da lahko kar zaključiva.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Na Danskem naj bi si obraz zakrivalo cca 50 žensk.
Moje mnenje je sicer naklonjeno prepovedi skrivanja obraza (paranoik, kaj cmo), ampak v tem primeru gre za turistko, ne iz Bosne.KG jim je všeč, njih več jih pride na obisk. Ženske so v večini (en moški jih pripelje več:)). Dokler ni zakona, ki bi to prepovedoval je to dovoljeno in lahko hodijo taki. In mi zasedajo prostor v Milki.
In, vsaj na Danskem, ni prepovedam niqab. Prepovedana je kakršnakoli obrazna maska ali kapa, ki bi zakrivala obraz. Ni prepoved muslimanskih noš, je prepoved zakrivanja obraza. Do sedaj izrečena ena kazen .
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
In, vsaj na Danskem, ni prepovedam niqab. Prepovedana je kakršnakoli obrazna maska ali kapa.
Sploh veš kaj pišeš?
scarf-651554.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

Na Danskem naj bi si obraz zakrivalo cca 50 žensk.
Moje mnenje je sicer naklonjeno prepovedi skrivanja obraza (paranoik, kaj cmo), ampak v tem primeru gre za turistko, ne iz Bosne.KG jim je všeč, njih več jih pride na obisk. Ženske so v večini (en moški jih pripelje več:)). Dokler ni zakona, ki bi to prepovedoval je to dovoljeno in lahko hodijo taki. In mi zasedajo prostor v Milki.
In, vsaj na Danskem, ni prepovedam niqab. Prepovedana je kakršnakoli obrazna maska ali kapa, ki bi zakrivala obraz. Ni prepoved muslimanskih noš, je prepoved zakrivanja obraza. Do sedaj izrečena ena kazen .
Mislim, da si zamešal nikab in hidžab.
Gospa na fotografiji ima obraz zakrit z nikabom, hidžab je pa naglavna ruta, ki pokriva lase in vrat, obraz je pa prost.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Na Danskem naj bi si obraz zakrivalo cca 50 žensk.

Nepomembno.

Moje mnenje je sicer naklonjeno prepovedi skrivanja obraza (paranoik, kaj cmo),

Saj ravno zaradi varnostnega vidika se uvaja te prepovedi. Ne zato, ker komu niso všeč muslimani ampak ker lahko nekdo izkoristi to nošo in naredi pyzdarijo, nato pa se ga ravno zaradi skritega obraza veliko težje najde/ujame/prepozna. To so dejstva in ne rabiš biti paranoik, da se s stem strinjaš oz. da to razumeš. Iz enakega razloga ne smeš v banko z motoristično čelado na glavi ali pa npr. s pustno masko.

ampak v tem primeru gre za turistko, ne iz Bosne.KG jim je všeč, njih več jih pride na obisk. Ženske so v večini (en moški jih pripelje več:)).

Jo poznaš?

Dokler ni zakona, ki bi to prepovedoval je to dovoljeno in lahko hodijo taki. In mi zasedajo prostor v Milki

Absolutno res.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.