Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Kar naenkrat so vam všeč katari. Oni so dobili svoje saj tudi ostali boste slej ko prej. Bog je na naši strani.
Tedaj poreče tudi tistim, ki bodo na levici: ›Proč izpred mene, prekleti, v večni ogenj, ki je pripravljen hudiču in njegovim angelom! Kajti lačen sem bil in mi niste dali jesti, žejen sem bil in mi niste dali piti, tujec sem bil in me niste sprejeli, nag sem bil in me niste oblekli, bolan sem bil in v ječi in me niste obiskali.‹
Biblija, Nova Zaveza, Matej Sodba ob koncu časov 25, 41-43

Ne očitno je v sveti knjigi zapisano, da bog ni na vaši strani
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Tedaj poreče tudi tistim, ki bodo na levici: ›Proč izpred mene, prekleti, v večni ogenj, ki je pripravljen hudiču in njegovim angelom! Kajti lačen sem bil in mi niste dali jesti, žejen sem bil in mi niste dali piti, tujec sem bil in me niste sprejeli, nag sem bil in me niste oblekli, bolan sem bil in v ječi in me niste obiskali.‹
Biblija, Nova Zaveza, Matej Sodba ob koncu časov 25, 41-43

Ne očitno je v sveti knjigi zapisano, da bog ni na vaši strani
res res, ampak tale, ki to poreče, ni hotel nikogar zaštihat :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.005
5.719
113
blizu močvirne prestolnice
Tedaj poreče tudi tistim, ki bodo na levici: ›Proč izpred mene, prekleti, v večni ogenj, ki je pripravljen hudiču in njegovim angelom! Kajti lačen sem bil in mi niste dali jesti, žejen sem bil in mi niste dali piti, tujec sem bil in me niste sprejeli, nag sem bil in me niste oblekli, bolan sem bil in v ječi in me niste obiskali.‹
Biblija, Nova Zaveza, Matej Sodba ob koncu časov 25, 41-43

Ne očitno je v sveti knjigi zapisano, da bog ni na vaši strani
Tist kar tebi paše. Piše tudi da je treba pedre in ostale zavojevalce zmesti v brezna.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Najprej se prepričaj, presneto teslo, preden nekoga obkladaš z lažnivcem :evil:
Tole tvoje je zgodovina. Oz tole je fazni zamik. Oz živiš v preteklosti
Dokaži nasprotno.

BO VOJSKA DOBILA POSEBNA POOBLASTILA? Takšni so načrti​

predlog sklepa o izvajanju izjemnih pooblastil Slovenske vojske (SV) pri širšem varovanju državne meje in ga bo poslala v DZ.
Levica:
Ob tem menijo, da je pojem “širše varovanje meje” nedoločen in da se lahko območje delovanja vojske in uporabe pooblastil določi glede na potrebe.

Citat II:
Člani odbora za obrambo so več ur obravnavali predlog, s katerim bi podelili izjemna pooblastila Slovenski vojski pri širšem varovanju državne meje.
A ker vlada ni upoštevala podanih pripomb, so potrebno podporo odrekli v LMŠ-ju, SAB-u in SD-ju.
Za aktivacijo 37.a člena zakona o obrambi je potrebna dvotretjinska večina navzočih poslancev. To zahteva tudi nekaj glasov opozicije, a sta tik pred sejo LMŠ in SD sporočila, da bosta glasovala proti predlogu.

Vlada LMŠ-ja, SD-ja in Levice ni prepričala​

A vlada ni prepričala LMŠ-ja. Poslanka Jerca Korče je v izjavi novinarjem pred sejo pojasnila, da zaupajo policiji in pripadnikom SV, a tega ne gre enačiti z zaupanjem vladni koaliciji. "Pristopili smo k temu, da bi lahko našli neki kompromis glede aktivacije 37.a člena, in sicer pod našimi pogoji," je dejala.

Dopolnilo SAB-a ni bilo sprejeto, zato predlog sklepa ni dobil podpore stranke


 
Nazadnje urejeno:

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
KRALJ SVOBODE
Boris A. Novak
(balada o desetletni gluhonemi, invalidni kurdski deklici,
ki je na begu iz Turčije izgubila življenje
na dnu slovensko-hrvaške mejne reke Dragonje
v noči med 9. in 10. decembrom 2021)

Le zakaj so šli od doma?
Bolje bi bilo ostati.
Le kako naj hčerka hroma
trka po zaprtih vratih,
prečka meje pred soldati,
ki jih je ne razume, gluha?
Hočejo le košček kruha
onstran te ledene vode,
kjer jih čaka Kralj Svobode …

In močnejši so od dvoma,
z vedrim vetrom v podplatih,
stran od revščine, ječ, zloma …
A zakaj je bleda mati
morala vodiču dati
šop denarja? Topla juha
se na zvezdni peči kuha,
tam nad snom ledene vode,
kjer jih čaka Kralj Svobode …

Na meji piše: STOP! NIKAMOR!
Reko brede trudna mati,
nese hčerko štuporamo.
Varna bo med tremi brati,
vsa družina pa bo hkrati
našla pot, prihodnost, skupaj!
Tihotapijo dlan upa
tam po spolzkih skalah vode,
kjer jih čaka Kralj Svobode …

Na poti v Slovenijo
Smrt ugrabi deklico.
Na rečnem dnu jo najdejo.
To se ne bi pripetilo
prosilcem milostnih azilov,
ker bi jih mejni policaj
Hrvatom brž poslal nazaj,
daleč stran od mrzle vode,
koder vlada Kralj Svobode …

Zato Slovenija ni kriva,
da begunka ni več živa,
saj Slovenija ne krati
mladoletnim tujkam spati
v ledeni krsti vode,
koder vlada Kralj Svobode«

PS. Kralj svobode dobil pesem, ki je bistevo boljša, kot druge (hvalnice), ki jih pišejo njegovi privrženci. Žal ga pa ne hvali.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Ljubljanski policisti so med vožnjo po primorski avtocesti, nato pa še na Tržaški cesti poskušali ustaviti kombi, ki njihovih opozoril ni upošteval. Nato pa je trčil v semafor. Pri tem je umrla ena oseba. V vozilu je bilo sicer sedem oseb, šlo naj bi za ilegalne prebežnike. Vozniku, kosovskemu državljanu, so policisti odvzeli prostost.
7968f25f3a0d8369acbd_62664045.jpg
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.399
113
Super :bonk: .
In tistih 6 preživelih bo zdaj naredilo še par 10 k€ stroškov našemu "brezplačnemu" zdravstvenemu sistemu.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.162
3.088
113
Bolj je mislil, skoda nesrece, ce je ne bi blo, ne bi blo tudi stroskov ne z nesreco ne z begunci.
Policaji bi to morali s termo kamero skenirat in kombi pustit, da gre dalje..in javit v Avstrijo, da jih spustijo, itak hocjo vsi v germany...:)
Ja. Tudi kombiju omogočit, da pelje brez zastojev, ker sicer zamudi pri naslednji furi.
 
  • Haha
Reactions: B81