Microsoft Lumia 950

I

Izbrisan uporabnik #488

Telefon uporabljam za resno delo.
Mail, koledar, klicanje, e-portali

Edino dokumentov ne pišem nanj, ker je zaradi touchscreena to nemogoče. Office je povsem neuporaben, razen za prebiranje, za vnos pa je itak smešno, da bi kaj s telefonom vnašal.

continuum je polizdelek, ker rabiš še vmesnik itd.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kaj sploh pomeni, uporabljati službeno in kaj takega bi lahko to bilo, da na lumijah ne bi delalo?

Na misel mi pridejo office orodja...to je v nulo poštimano.
Potem recimo vodenje koledarja s sestanki, ipd...tudi v nulo.
Navigacija? Dela ko suza.
maili? brez problema, še spelling funkcionira
OneDrive tudi b.p., če potrebuješ oblak...
Tudi za sestanke je zelo kul, ker si lahko vežeš da se telefon avtomatsko da na mute, med sestankom, in medtem ti cortana avtomatsko odpiše vsakemu, ki te pokliče, lahko si tudi nastaviš da pomembne osebe vseeno dobijo klic, itd itd
Da ne omenimo continuuma, ki odpre čisto novo področje kar se tiče "poslovne uporabe"

tako da me res zanima, kakšni strašni direktorji so tu gor, poslovneži, ki jim manjkajo funkcije na lumijah oz na W10m? naj se kar konkretno napiše, ne lima neke videe.

Največ jamranja se zasledi ravno od uporabnikov ki ne uporabljajo telefona za resno delo, recimo Snecer, ko benti preko aplikacij ki jih sploh nihče ne uporablja, recimo d3go od Telemacha, ali pa AMZS app, ipd.

Če še nisi opazil ponavadi imajo največ o neki stvari (sploh negativnega) za povedat tisti, ki stvari niso probali. Problem je pa v tem, da tisto svoje mnenje prodajajo kot DEJSTVO. In potem drugi, ki jih stvari podrobno ne zanimajo to dejstvo sprejmejo kot RESNICO. To je osnova GOVORIC.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Telefon uporabljam za resno delo.
Mail, koledar, klicanje, e-portali

Edino dokumentov ne pišem nanj, ker je zaradi touchscreena to nemogoče. Office je povsem neuporaben, razen za prebiranje, za vnos pa je itak smešno, da bi kaj s telefonom vnašal.

continuum je polizdelek, ker rabiš še vmesnik itd.

Kateri telefon pa ima bolje rešen office? iphone ali android?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Noben, ker z nobenim ne moreš resno pisat.
Da ne govorim, da so vsi ti programi za mobilne telefone prirejeni=beri oklesteni, manj funkcionalni, da včasih še search težko najdeš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Se strinjam. Ampak tu folk piše, kot da je na WP vse zanič, drugod pa bogatija. Da je povsod zanič, se strinjam, ni pa nikjer boljše, kot na WP, edino pač na področju aplikacij, seveda takšnih, neuporabnih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To pa ne. Določene zadeve so lepše in dobro zamišljene ter delujejo hitro.
Tudi glede teh ploščic vidiš, ko uporabljaš več sistemov, da so dobra zadeva.
L925 je premium izgled, krasen ekran na dotik, ok fotkič, vemo pa kje šepa = OS in baterija.

Problem je hroščatost in nedodelanost.

Naredili so za wp 8.1 tudi gdr update 2, vendar ne za vse telefone. In se ve zakaj, zato da bi folk šel na wp 10.

Ker urejenost nastavitev v update 2 je takšna kot potem v wp10.

V drugi temi sem vprašal kako se namestijo aplikacije XAP ali XAPP datoteke, ker meni v trgovini ne daje možnosti.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Telefon uporabljam za resno delo.
Mail, koledar, klicanje, e-portali

Edino dokumentov ne pišem nanj, ker je zaradi touchscreena to nemogoče. Office je povsem neuporaben, razen za prebiranje, za vnos pa je itak smešno, da bi kaj s telefonom vnašal.

continuum je polizdelek, ker rabiš še vmesnik itd.

Za continuum ne rabiš vmesnika. Če imaš Miracast na TVju, brezžično zvezeš TV in telfon, na telefon pa spet brezžično, preko bluetootha, priključiš miško in tipkovnico.
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Kot rečeno, nisem mislil le tebe, temveč na splošno. Vsekakor pa je v enem tednu možno dobiti občutek o telefonu, tega res ne morem verjeti, da ne gre. Recimo en primer, kako se napiše izkušnje (pa je o tablici, ki je nimam stalno s seboj): klik .

@Jest: se strinjam: glede na ceno so nižji WP telefoni odlični in za razliko od Androida delujejo odlično, ne pa, da začne vse skupaj nekaj štekat. Tudi kar nekaj mojih znancev jih ima in so zadovoljni. Kot si omenil so predvsem enostavni za uporabo.

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kaj sploh pomeni, uporabljati službeno in kaj takega bi lahko to bilo, da na lumijah ne bi delalo?
Kaj?
Enostavno pričakujem, da lahko dvignem klic, ko ga imam. Ne boš verjel, ampak na 925-ki mi kar precejkrat to ni uspelo, pa ni bil dež zunaj, ko touch screen običajno odpove. Sem moral počakati do konca zvonenja in poklicati nazaj.
Naprej: enkrat/dvakrat mesečno se mi je 925-ka restartala in ker imam PIN kodo na SIM-ki, sem bil seveda nedosegljiv ta čas.
Ko snemam video (stranka je zraven) pričakujem, da bo zadeva delovala, ne pa, da mi bo komplet pozelenil in bo potreben restart telefona.
Enkrat mi je komplet zmrznila in sem moral počakati, da je baterija crknila in je potem prišla k sebi. Naslednjič sem to rešil z soft resetom.
Itd. itd. Poglej si temo Windows Phone in moje prispevke, je vse dokumentirano in pošteno zapisano.

In še tole: imam nekaj mail računov, vsi so na gmail-u. Od tega se mi jih nekaj hipno sinhronizira, ostali pa rabijo tudi po 5 minut, da se sinhronizirajo. No, tega oreha še nisem strl in ga očitno ne bom, ampak recimo ,da to nekako preživim. Recimo na Symbianu, Andoridu in WP7 se vsi ti računi hipno sinhronizirajo, tako da sem izločil, da bi bil problem gmail, bo kar v WP8.

In take stvari nekoga, ki telefon ne uporablja za selfije, itd., temveč mu mora omogočati normalno komunikacijo, rahlo razkurijo
evil.gif
.

Še en primer glede nekonsistentnega poročanja o izkušnjah je Lumia 930 in fenomenalne fotke. Ja, video pa ob malo slabši svetlobi, pogori po celi črti. Živ krst tega ni zapisal. Je pa seveda možno, da enostavno lastniki nimajo ustrezne reference in je potem to pač ''normalno''.

Pa še tole glede Snecerja: je tečen ja, ampak je pa tudi zapisal določene stvari, ki so realne. Čeprav bi lahko že nehal 100 tisočkrat ponavljat o pomanjkanju aplikacij. Tako da, tudi Snecerji so potrebni, da neuk uporabnik dobi nek bolj realen vtis.

Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Če še nisi opazil ponavadi imajo največ o neki stvari (sploh negativnega) za povedat tisti, ki stvari niso probali. Problem je pa v tem, da tisto svoje mnenje prodajajo kot DEJSTVO. In potem drugi, ki jih stvari podrobno ne zanimajo to dejstvo sprejmejo kot RESNICO. To je osnova GOVORIC.
In kdo je recimo tukaj podal nekaj negativnega kot DEJSTVO, pa 950-ke sploh ne uporablja?

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Se strinjam. Ampak tu folk piše, kot da je na WP vse zanič, drugod pa bogatija. Da je povsod zanič, se strinjam, ni pa nikjer boljše, kot na WP, edino pač na področju aplikacij, seveda takšnih, neuporabnih.
Hm, ne vem, če se to tako bere. Bere se kot problemi na WP-u. Sam ga uporabljam že čisto od začetka in sicer od prvega telefona Omnia 7. Sem bil izredno zadovoljen, sem pa vedno manj, predvsem zaradi zanesljivosti. Vendar še vedno vztrajam na WP. Zakaj? Android odpade (ga uporabljam na tablici in drugem telefonu) in se le nasmehnem, tam je šele zanesljivost poden. Razen, če daš 600+ EUR za telefon, pa bo še vedno kaj hecalo. Apple: odpade, ker ne dam 600+ za telefon. WP pa se mi zdi, da je odlična alternativa za ustrezno ceno, ob tem, da nimam težav s tem, da kupim rabljen telefon. Recimo za 1020-ko sem dal malo čez 100 EUR, je sicer v nekaj slabšem stanju, ampak deluje odlično v primerjavi s čimerkoli drugim, kar lahko kupiš za ta denar. Iščem pa sedaj kakšno v boljšem stanju, ker mi ta telefon popolnoma zadovoljuje vse potrebe (razen baterije, ampak to sem itak že obupal, da bom v kratkem imel telefon, ki mi bo zdržal čez dan
grin1.gif
).
In WP ima določene stvari res fenomenalno rešene: recimo fotkanje/snemanje direkt, potem naprej je sinhronizacija nestisnjenih fotk in videov le preko WiFi-ja na OneDrive. Ni boljšega kot da pridem domov, prižgem računalnik in imam čez par minut vse fotke/videe na računalniku. Brez kakršnekoli muke.
Mi je pa žal za 930-ko, ker je bila kar razlika proti 925/1020-ki, ampak zadeva žal pogori na videu in je zato odpadla
frown-1.gif
), pa potem zamenjam, ampak zaenkrat bom kar vztrajal na 1020-ki (upam, da dobim eno perfektno za pameten denar).

Pa še ena slaba stran WP telefonov: rabljenih se lahko znebiš le za drobiž. Kar je sicer meni osebno pozitivna stran, ker sem na strani kupca
grin1.gif
.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
KSZ

Po 10 dneh uporabe 950XL je moje mnenje, da SW sigurno še ni dozorel.

Po dveh dneh sem ga dal nazaj v škatlo in bil 100% da ga bom vrnil, ker so se pojavljale nedopustne napake, npr nisem dobival obvestila o smsih, baterija je crknila v pol dneva pa cukrčki kot so odsotnost double tap to wake funkcije, nedelovanje z rokavicami...

Potem sem se malo ohladil in rekel, bom probal še enkrat. Naredim hard reset in vse nastavim znova, brez recoveryja iz backupa. Vmes je bila tudi posodobitev FW in stvar deluje zelo dobro, razen tega, da še vedno ni double tap to wake, ne deluje z rokavicami in še en MEGA minus: vsak dan vsaj enkrat izgubi bluetooth povezavo s slušalko sredi pogovora, kar je HUDO moteče.

Če povzamem:
- deluje hitro in zelo odzivno
- telefon lepo sede v roko in ima čudovit zaslon
- continuum je zanimiva zadeva, deluje zelo v redu
- kamera je res čudovita
- baterija za moje pojme povprečna
- BT ga serje..upam da čimprej popravijo
- odsotnost double tap to wake in možnosti upravljanja v rokavicah je nerazumljiva in za moje pojme škandalozna
- iris skener je bedarija, upam da bo zrihtano ko bo ven iz bete, trenutno je samo neuporabna fensi stvar, tako kot so bili prvi senzorji prstnega odtisa, ki so delovali vsakič tretjič

Če strnem, zdi se mi, da je hardversko je stvar vrhunska, problem je v WP10, ki še niso dozoreli. S tem telefonom si beta tester.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Kot rečeno, nisem mislil le tebe, temveč na splošno. Vsekakor pa je v enem tednu možno dobiti občutek o telefonu, tega res ne morem verjeti, da ne gre. Recimo en primer, kako se napiše izkušnje (pa je o tablici, ki je nimam stalno s seboj): klik .

Vidim, da se rad šališ. Linka nisem odpiral, ker me nebo nihče učil kako zapisovati svoje misli, še najmanj pa kr en uporabnik foruma. Napisal sem meni pomembne stvari o telefonu in njegovi uporabnosti. Odgovoril iz izkušenj na vprašanja in mnenja, ki so se pojavila. Če je komu to premalo, oziroma ga zanima več, naj postavi konkretno vprašanje, na katerega bom dal konkreten odgovor. Če komu ni všeč o čemu pišem ali kako pišem, lahko seveda moje prispevke preskoči.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dafuq? Ti sodiš sistem, uporabniško izkušnjo ipd. po nedelujočem telefonu?
hysterical-1.gif


Sem mel 925 dolgo pa se mi ni nič takega dogajalo, sploh ne kak restart ipd. Lahko ti jo prodam z razbitim zaslonom, pa boš menjal tisto tvojo pokvarjeno elektroniko.

Na 930 se mi je že nardilo, da sem moral vtipkat pin, ko sem jo vzel iz žepa samo to 2-3x v 1 letu +, pa še to ne vem če je bil ravno restart ali samo zelo ponesrečena situacija v žepu. Se mi je naredilo tudi, da mi je pisalo pač za shutdown da naj še dol potegnem če res želim izklopit.

Zdaj z developer Win10 imam pa več težav, samo večinoma majhne/nadležne/nerazumne glede na to, da je večino teh zadev prej brezhibno delovalo. Me spravlja ob živce samo sem sam insider in sem sprejel "tveganje".

Bolje operabilen kot deb***, ki so kupili npr. Edge-a za polno keša in nimajo niti mejla gor. Mam primer v žlahti, ko je ta cegu za 600€ ena velika ovira, ampak tega pač lastnik ne bo nikoli priznal. Mu je pa tudi tako nerodno, da me niti ne vpraša za pomoč, ker sem že vnaprej rekel, da naj ne kupi tega sranja kičastega.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Dafuq? Ti sodiš sistem, uporabniško izkušnjo ipd. po nedelujočem telefonu?
hysterical-1.gif
Ne, ne sodim po tem. Ker tudi MENJAVA APARATA ni pomagala, da ne bi šel v restart.
evil.gif
Aparata ne vlačim po žepih, tako da to odpade.
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Na 930 se mi je že nardilo, da sem moral vtipkat pin, ko sem jo vzel iz žepa samo to 2-3x v 1 letu +, pa še to ne vem če je bil ravno restart ali samo zelo ponesrečena situacija v žepu.
To bo to
evil.gif
.

Hvala za ponudbo za 925-ko, ampak sem praktično novo (staro 1 mesec
grin1.gif

Daj jo na Bolho, morda ti jo bo celo kdo vzel, brez da bi mu moral plačati
grin1.gif
.

Moram pa pohvalit Teleray. Korektno, sicer sem enkrat takoj vrnil aparat, ker je bila napaka še vedno prisotna, ampak sem pa potem dobil nov aparat nazaj.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.315
144
63
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

... ampak sem praktično novo (staro 1 mesec
grin1.gif


Torej problem ni v telefonu ampak v uporabniku
grims-1.gif

Verjetno. Meni sta se tako 820 kot 930 redno sesuvali, otrokoma je pa vse delalo v nulo, pa je vse skupaj zarelo od obilice igric
smile-1.gif
. Nic, cakam na bb Priv, pa da vidimo to cudo.

Jernej
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
S tem telefonom si beta tester.

Ekzakli.

Na žalost je to pač v tem trenutku še vedno res, pa čeprav ima teza, da OS ni več beta, ko se proda z izdelkom. Tudi razumljivo in meni je prav. Pravzaprav mi je za to vseeno.

Ampak, tisti video, ki je kazal takšne in drugačne napake, tudi če je iz prvega pogleda videti zelo prepričljiv, mislim da je v resnici bolj kot ne samo nek poskus iskanja in kazanja napak in ne nek realen review. Pa s tem nočem reči, da jih na WP ni. Ker če ste šli pogledati še druge youtube posnetke, najdete takšne in podobne prikaze napak tudi ostalih platform. Prav ali ne, tako je. Sicer pa verjameš toliko, kot si dojemljiv. Sam na organ pa gre lajanje kako je nekaj slabo, drugo pa vrhunsko, v resnici pa vse isti drek, kar ste tukaj tudi že napisali.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Potem pa mislim, da lajaš brezveze, ker svojih želaj tako ali tako ne boš nikjer dobil uresničenih.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Po mojem si imel zjebano L925, ker jaz namreč nisem imel nobenega, ampak res čisto nobenega problema. Razen čisto na začetku nekajkrat z zeleno barvo kamere. To se je potem samo od sebe uredilo, niti ne vem kdaj, niti kako, pač enostavno dela. In za razliko od Samsunga S4mini čisto vse normalno deluje, nič zatikanja, celo klicanje in sprejemanje klicev normalno deluje, na soncu, v dežju in vlagi, ponoči in podnevi, z rokavicami ali brez. In to je trenutno edini telefon, ki ga imam in po dveh letih lahko rečem, da še vedno deluje normalno. S4mini je v istem času postal lena krava. Odpiranje kamere traja 20 sekund (pa je slik mogoče 200 shranjenih), na L925 se odprev sekundi, slik pa imam spravljenih za 8GB. Nikoli ni zatajil, vedno bil dosegljiv, S4mini se kar spomne in se bo ugasnil ali mu nenadoma zmanjka baterija v 10min iz 30%, občasno nedosegljiv, pa signal 5črtic, dobim jasno da obvestilo SMS. Da ne govorim, da se segreje do žarečega pri snemanju videa. Aja, a sem že omenil, da je dialer vrhunsko ... sranje. Imenik pa še bolj, samo da se odpre rabi 10sekund. Bodi dovolj, meni je totalno jasno kdo je boljši.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Aja pa še to: S4mini je še vedno na Androidu 4.4.2 in nikoli ne bo doživel nadgradnje na 5, kaj šele na 6 ki je zdaj že aktualna verzija. Drugo leto gre lahko ta telefon na smetišče, pa ga noben cgan ne bo niti povohal. Na L925 pa bom lahko poganjal tanajnovejši WP10 oziroma takrat se bo preimenoval v WP.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

... ampak sem praktično novo (staro 1 mesec
grin1.gif


Torej problem ni v telefonu ampak v uporabniku
grims-1.gif
Bi se strinjal. Seveda pa je treba dodati še tole: njej baterija brez težav (pa je tudi kaj na FB, itd.) zdrži 3-4 dni, jaz sem bil pa zvečer vesel, če mi ga ni bilo treba čez dan polnit.
hysterical-1.gif

Sedaj pri 1020 je pa še nekaj slabše glede baterije.
uf-1.gif


Citat:
Uporabnik damirj pravi:
Po mojem si imel zjebano L925, ker jaz namreč nisem imel nobenega, ampak res čisto nobenega problema. Razen čisto na začetku nekajkrat z zeleno barvo kamere. To se je potem samo od sebe uredilo, niti ne vem kdaj, niti kako, pač enostavno dela. In za razliko od Samsunga S4mini čisto vse normalno deluje, nič zatikanja, celo klicanje in sprejemanje klicev normalno deluje, na soncu, v dežju in vlagi, ponoči in podnevi, z rokavicami ali brez. In to je trenutno edini telefon, ki ga imam in po dveh letih lahko rečem, da še vedno deluje normalno. S4mini je v istem času postal lena krava. Odpiranje kamere traja 20 sekund (pa je slik mogoče 200 shranjenih), na L925 se odprev sekundi, slik pa imam spravljenih za 8GB. Nikoli ni zatajil, vedno bil dosegljiv, S4mini se kar spomne in se bo ugasnil ali mu nenadoma zmanjka baterija v 10min iz 30%, občasno nedosegljiv, pa signal 5črtic, dobim jasno da obvestilo SMS. Da ne govorim, da se segreje do žarečega pri snemanju videa. Aja, a sem že omenil, da je dialer vrhunsko ... sranje. Imenik pa še bolj, samo da se odpre rabi 10sekund. Bodi dovolj, meni je totalno jasno kdo je boljši.
Ni bila. Tudi po menjavi se mi je enkrat zgodilo, je pa res, da se je zadeva tudi na prvi po obisku servisov malo umirila.
In seveda, vse to kar ti pišeš, je meni absolutno jasno, zato tudi niti ne pomislim, da bi šel na Androida. Čeprav me včasih (kot omenjeno sedaj zelo redko) prime, da bi se telefon srečal z betonom.
evil.gif

Torej, da zaključim: še vedno menim, da je WP dober sistem (po mojem mišljenju bistveno boljši od Androida (pod boljši mislim zanesljivejši, enostavnejši za uporabo)), vendar ga žal precej cvirnajo z zanesljivostjo, ki je bila sploh vrlina ob izzidu. Vsekakor pa je bolj podoben Applu, kot Androidu, kar lahko precej uporabnikov odbije, ker ne morejo stalno šljakat po telefonu. Najbolje je pa to, kako zagriženi Androidaši pogledajo, ko jim na vprašanje, koliko RAM-a, kakšen procesor ima, itd. povem, da pojma nimam. KER NE RABIM VEDET, SAJ VSE DELA.,
cool-1.gif
In ne rabim čistit RAM-a in gledat koliko mi je proc obremenjen, itd...

PS: Za zelen video ti pa svetujem tole: snemaj video recimo 5 minut (morda kakšno minuto več). Izključi in potem pojdi še enkrat v kamero
evil.gif
.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Tudi meni so njegove napake bolj v smeri defekta naprave, kot pa problemov zaradi OS.