Microsoft Lumia 950

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
To ni čisto res Jest. Ta Zemljevid je Microsoftov in uporablja zemljevide od Here. In lepo deluje na Windows 10 Mobile in že nekaj časa omogoča navigacijo. Ampak Here trojček bo prišel nazaj. Naj bi bilo samo nekaj z združljivostjo. Verjetno je pa ta menjava lastništva zadevo malo zavlekla...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
To ni čisto res Jest. Ta Zemljevid je Microsoftov in uporablja zemljevide od Here. In lepo deluje na Windows 10 Mobile in že nekaj časa omogoča navigacijo. Ampak Here trojček bo prišel nazaj. Naj bi bilo samo nekaj z združljivostjo. Verjetno je pa ta menjava lastništva zadevo malo zavlekla...

Meni nikoli ni bilo jasno, zakaj so rabili na tri locene aplikacije, ce pa vse tri pocnejo isto stvar... le namenjena je razlicnim situacijam... Z lahkoto pa bi to naredili z eno apliakcijo, tako kot ostali (Navigon, TomTom, Sygic, ... ) ...
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
To se pa strinjam. Saj mogoče bom prisiljen uporabit Zemljevide pa bom videl, da so čisto vredu. Samo še vseeno trenutno čakam na Here Drive. Pa še vse priljubljene mam tam shranjene...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Jaz ga mam na 920.

Mimogrede: Nova nadgradnja je bila izdana na Windows Insider. Verzija 10586.63. Jaz je še ne vidim, bo pa verjetno kmalu...

Pri meni je ze... se ravnokar nalaga... to pa zna kar trajati... Prvic ko sem posodabljal, se mi je cudno zdelo, zakaj status, kjer pise "Prenasanje posodobitev (0%)" stoji celo vecnost na 0% ... Potem sem se pac sprijaznil s tem in pustim pri miru... cez cas (urco, dve) pa pogledam... in je bilo ponavadi ze gotovo... Trenutno je na 0% ene 10 minut
smile-1.gif
...

wp_ss_20160109_0001-20160109-083502.jpg
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni je updejtalo od začetka do konca nekje v pol urce.

Se vedno na 0%
grims-1.gif


IMG_8298-20160109-085328.jpg


Dodano 9:08:
... ze pri 2% ...
smile-1.gif
... ker izgleda, kot da se nic ne dogaja ...

IMG_8301-20160109-090702.jpg



Dodano 9:24:
... evo... skoraj koncal je
smile-1.gif


IMG_8302-20160109-092414.jpg


Dodano 9:43:

... pa da vidimo, ce se je res splacalo pocakati
smile-1.gif


IMG_8304-20160109-094339.jpg
 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
No meni so od nekaj in še vedno mi delujejo vsi here appi na WP10.

Saj delujejo. Samo v storu jih ni. Če delaš upgrade iz WP8.1 potem ti ostanejo, če potem na W10m narediš factory reset pa jih menda ne gre še enkrat naložit. Ampak to bodo odpravli...
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Jaz sem naredil update hkrati na 920 in 950 XL. Na 920 je naredil prenos in pripravo na posodobitev do konca, medtem ko je 950 bila s prenosom na 0%. Ko je pa začel, je bil pa hitrejši hehe. Celotna nadgradnja pa je bila na 950 zaključena kakih 5 minut pozneje. Nato sem še probal odzivnost obeh telefonov. Razlika v hitrosti je velika. Saj če delam samo z 920ko potem se mi ne zdi počasna, je pa vedno tekoča. Ko pa ju imaš eno poleg druge, zaženeš aplikaciji hkrati in čakaš da na enem konča pozneje, si pa presenečen kako počasen je. Nekje se mora poznati par let razvoja...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
No meni so od nekaj in še vedno mi delujejo vsi here appi na WP10.

Saj delujejo. Samo v storu jih ni. Če delaš upgrade iz WP8.1 potem ti ostanejo, če potem na W10m narediš factory reset pa jih menda ne gre še enkrat naložit. Ampak to bodo odpravli...

640 na wm10 po vsakem updatu je bil factory reset in recovery. Še vedno imam vse here aplikacije
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
No pa da napišem kake so stvari po enem tednu uporabe... Večino teh težav sta (predvidevam) rešila zadnja .36 nadgradnja in now firmware. Predvidevam zato, ker jaz sem šel direkt na njo. Je pa res da če želiš to nadgradnjo moraš v Windows Insider. Uradna je še vedno .29. Jaz z nobeno aplikacijo, ki sem jo prej uporabljal nimam težav. Edino manjka mi Here Drive. Strojno se telefonu pozna da je vrhunski. Programsko pa je na dobri poti da bo.
Drugače se pa z avtorjem strinjam. Ta telefon je trenutno za ljubitelje Windows Phona. OSu še manjka kar nekaj, da bo na nivoju 8.1. In zato bi ga res priporočil samo ljubiteljem, ki imajo tudi sedaj Insider naložen na svojo Lumio in vedo, da določene stvari še niso poštimane v nulo. Meni osebno je celo všeč, da gledam kako telefon ''odrašča''. Marsikaj si poštimam sam in moji Lumii nič ne manjka, tudi če bi OS ostal na tem nivoju (razen Here Drive). Pomoje bi morali Lumio 950 (XL) trenutno predstavljat, da je za ljubitelje IN tudi jasno povedati zakaj je tako. Čez pol leta, ko bodo Windowsi na nivoju bo pa to vrhunski telefon za vsakogar.
Najprej: to ne leti direktno samo nate...
Moramo nekaj razčistit. Nisem ravno laik pri teh zadevah, ampak vseeno imam primarni telefon za delo, ne za to, da se bom igral z njim in da mi bodo stvari crkovale na njem. Sam zelo rabim ravno fotoaparat za snemanje video posnetkov in že tako sem običajno na tesnem s časom, potem mi pa zadeva vmes crkne. Fajn.
In še tole: ne govorimo o nekih testnih in ne vem, kakšnih telefonih, temveč o telefonu, ki se za masten denar prodaja kot top, SERIJSKI (ne predserijski) izdelek in potem dobiš servirane takšne zadeve. Se ti to zdi normalno?
Še glede insider verzije ali karkoli že je: še enkrat: kupim telefon in se NOČEM ukvarjat z nekimi razvijalskimi verzijami (dam update, pustim, da zmelje in to je to), itd. Sem enkrat šel na to zadevo, pa sem dobil takrat več kot dovolj lekcije, da naj kdo drug testira to. Oz. bi jaz z veseljem testiral, ampak ne na TELEFONU, KI GA NUJNO RABIM ZA DELO. Njegova primarna naloga ni namreč čvekanje po FB, obešanje fotk na Instagram, itd., temveč DELO.

Tako da, kritika (če to seveda drži in sicer na ORIGINAL verzijo, ne neko INSIDER) v tistem testu je več kot ustrezna.

In še tole: v tej temi smo brali več ali manj samo hvalnice (če se spomnim je Jest nekaj napisal čez fotke), nihče pa ni omenil, da pa res neke aplikacije pa niso kompatibilne, pa med snemanjem videa zadeva ckrne. Pa uživam v tem, da telefon ''odrašča'' pri meni. Ja super ne, drugič to napišite že na začetku, da si ostali (meni je zelo jasno, kako te osebne izkušnje na netu laufajo in jih jemljem s konkretno rezervo
wink-1.gif
) lahko ustvarijo realno mnenje. Ker če je vam sprejemljivo, da telefon ''odrašča'' z vami, verjetno nekomu, ki rabi telefon za delo to ne bo ravno sprejemljivo.

In ravno zato je bil meni WP7 top. Sem si nastavil in zadeva ni šteknila enkrat v treh in pol letih. WP8 na 925-ki se je stalno obešal, potem so nekaj za silo popravili, ampak še vedno je kakšen mali bug, vendar se da z njim preživeti. Pač ostale stvari odtehtajo, ampak sem to vse jasno napisal, ne pa samo hvalil zadevo. Vidim pa, da je WP10 še bolj korak v smeri nezanesljivosti.
Sicer pa, fajn da je WP10 zunaj tako hitro, ampak če je to beta beta verzija, naj pač dajo 950-ko za 200 EUR in verjetno ne bo problem ''testirat'' za njih. Ne pa, da skeširaš 700 EUR, potem se ti pa telefon obeša in pol stvari ne deluje. Ampak ni panike, potrpite še par mesecev, nekaj update-ov in bo telefon top. Ja... Kolikor pa vidim, se vsaj obeša/restarta ne, to je že velik napredek.
grin1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Moje mnenje glede tele Lumie je tako... da jo kot primarni telefon za delo verjetno ne bom nikoli uporabljal... in jo imam bolj kot ne za "izzivljanje" ... oz. testiranje ... Lumie so fajn za tiste, ki niso pripravljeni dati veliko denarja za telefon... hocejo pa smartphone, ki ni prevec kompliciran in ga lahko uproabljajo tudi starejse osebe brez nekih vecjih problemov... V to kategorijo pasejo recimo Lumia 535, 550, 620, 630, .... pa verjetno se kaksna. To so telefoni, ki se jih da dobiti nove za manj kot 200€ ... in zadeve delujejo... imajo zadovoljiv fotkic, FB deluje, telefonirat in SMSat se pa tudi da z njimi... Jaz sem recimo tako spravil mami in njenega partnerja v svet interneta in FB... in to kljub temu, da sta oba stara ze blizu 70 let ... Kaksno leto uporabljata Lumii (mami ima Lumio 630, njen partner pa Lumio 535) in sta oba zadovoljna... Prej sta imela "dumb phone"... (mami je imela Sony Ericsson Elm, njen kartner pa Samsung Xcover 2).

Sicer tole ne sodi ravno v to temo... ker je bolj namenjena Lumii 950, ki nekako ne sodi v kategorijo poceni smartphone-ov... in sem mogoce malo zasel... in bi bilo bolje, da se nadaljuje v ustreznejsi temi
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Ne vem no, meni deluje insider verzija na 930 že nekaj tednov čisto brez problema, ene pa berem tu kako jamrajo.

Ampak enako je povsod, tudi v androidu taboru se bo našel nekdo ki bo jamral in pa v ajfon enako. Pač treba se zavedat da je povsod folk ki pač jamra, pa če upravičeno ali ne.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
No pa da napišem kake so stvari po enem tednu uporabe... Večino teh težav sta (predvidevam) rešila zadnja .36 nadgradnja in now firmware. Predvidevam zato, ker jaz sem šel direkt na njo. Je pa res da če želiš to nadgradnjo moraš v Windows Insider. Uradna je še vedno .29. Jaz z nobeno aplikacijo, ki sem jo prej uporabljal nimam težav. Edino manjka mi Here Drive. Strojno se telefonu pozna da je vrhunski. Programsko pa je na dobri poti da bo.
Drugače se pa z avtorjem strinjam. Ta telefon je trenutno za ljubitelje Windows Phona. OSu še manjka kar nekaj, da bo na nivoju 8.1. In zato bi ga res priporočil samo ljubiteljem, ki imajo tudi sedaj Insider naložen na svojo Lumio in vedo, da določene stvari še niso poštimane v nulo. Meni osebno je celo všeč, da gledam kako telefon ''odrašča''. Marsikaj si poštimam sam in moji Lumii nič ne manjka, tudi če bi OS ostal na tem nivoju (razen Here Drive). Pomoje bi morali Lumio 950 (XL) trenutno predstavljat, da je za ljubitelje IN tudi jasno povedati zakaj je tako. Čez pol leta, ko bodo Windowsi na nivoju bo pa to vrhunski telefon za vsakogar.
Najprej: to ne leti direktno samo nate...
Moramo nekaj razčistit. Nisem ravno laik pri teh zadevah, ampak vseeno imam primarni telefon za delo, ne za to, da se bom igral z njim in da mi bodo stvari crkovale na njem. Sam zelo rabim ravno fotoaparat za snemanje video posnetkov in že tako sem običajno na tesnem s časom, potem mi pa zadeva vmes crkne. Fajn.
In še tole: ne govorimo o nekih testnih in ne vem, kakšnih telefonih, temveč o telefonu, ki se za masten denar prodaja kot top, SERIJSKI (ne predserijski) izdelek in potem dobiš servirane takšne zadeve. Se ti to zdi normalno?
Še glede insider verzije ali karkoli že je: še enkrat: kupim telefon in se NOČEM ukvarjat z nekimi razvijalskimi verzijami (dam update, pustim, da zmelje in to je to), itd. Sem enkrat šel na to zadevo, pa sem dobil takrat več kot dovolj lekcije, da naj kdo drug testira to. Oz. bi jaz z veseljem testiral, ampak ne na TELEFONU, KI GA NUJNO RABIM ZA DELO. Njegova primarna naloga ni namreč čvekanje po FB, obešanje fotk na Instagram, itd., temveč DELO.

Tako da, kritika (če to seveda drži in sicer na ORIGINAL verzijo, ne neko INSIDER) v tistem testu je več kot ustrezna.

In še tole: v tej temi smo brali več ali manj samo hvalnice (če se spomnim je Jest nekaj napisal čez fotke), nihče pa ni omenil, da pa res neke aplikacije pa niso kompatibilne, pa med snemanjem videa zadeva ckrne. Pa uživam v tem, da telefon ''odrašča'' pri meni. Ja super ne, drugič to napišite že na začetku, da si ostali (meni je zelo jasno, kako te osebne izkušnje na netu laufajo in jih jemljem s konkretno rezervo
wink-1.gif
) lahko ustvarijo realno mnenje. Ker če je vam sprejemljivo, da telefon ''odrašča'' z vami, verjetno nekomu, ki rabi telefon za delo to ne bo ravno sprejemljivo.

In ravno zato je bil meni WP7 top. Sem si nastavil in zadeva ni šteknila enkrat v treh in pol letih. WP8 na 925-ki se je stalno obešal, potem so nekaj za silo popravili, ampak še vedno je kakšen mali bug, vendar se da z njim preživeti. Pač ostale stvari odtehtajo, ampak sem to vse jasno napisal, ne pa samo hvalil zadevo. Vidim pa, da je WP10 še bolj korak v smeri nezanesljivosti.
Sicer pa, fajn da je WP10 zunaj tako hitro, ampak če je to beta beta verzija, naj pač dajo 950-ko za 200 EUR in verjetno ne bo problem ''testirat'' za njih. Ne pa, da skeširaš 700 EUR, potem se ti pa telefon obeša in pol stvari ne deluje. Ampak ni panike, potrpite še par mesecev, nekaj update-ov in bo telefon top. Ja... Kolikor pa vidim, se vsaj obeša/restarta ne, to je že velik napredek.
grin1.gif

Ker je to pisanje letelo TUDI na mene, bom ZASE tudi odgovoril. Da stvari razčistimo. Tudi jaz nisem laik pri teh zadevah. Celo bi upal trdit, da vem več kot povprečen uporabnik o Lumiah. Pisal sem o svojem telefonu in o svoji izkušnji z njim. Jaz telefona ne uporabljam službeno, razen za klicanje. In tudi ga izključno ne hvalim. In ga tudi nisem nikomur priporočal. Celo nasprotno, napisal sem, da se z avtorjem strinjam. Ter navedel katere aplikacije, ki jih jaz uporabljam na njem ne delujejo. In, da ga trenutno ne priporočam za nakup. Ne vem kdaj bi jaz naj napisal o moji izkušnji, če imam pa telefon en teden. In če se ne motim sem pisal prvi dan o prvih vtisih, čez par dni malo več in sedaj po enem tednu. Kar je avtor videa napisal je bilo čisto res v tistem trenutku, ko je testiral telefon. Vendar to kar je on predstavil kot pomanjkljivost v tem trenutku več ne velja. Na srečo se stvari tako hitro spreminjajo v mobilni telefoniji. Ne snemam veliko, vendar se mi še ni pojavila nobena napaka, ko sem to počel. Aplikacije, razen Here Driva in dvoklika za prebujanje, delujejo vse, ki jih uporabljam. To dvoje je dejstvo, ne moje mnenje. Seveda za moj telefon.

Če koga zanima nakup in ga zanima če katera aplikacija deluje lahko vpraša in sprobam. Če pa kdo komentira moje pisanje, pa naj bo natančen kaj konkretno ga moti. Pa bom dodatno pojasnil kaj mislim, oziroma priznal napako. Ker stojim za svojim mnenjem in definitivno ne nakladam o stvarih o katerih ne vem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Kaj sploh pomeni, uporabljati službeno in kaj takega bi lahko to bilo, da na lumijah ne bi delalo?

Na misel mi pridejo office orodja...to je v nulo poštimano.
Potem recimo vodenje koledarja s sestanki, ipd...tudi v nulo.
Navigacija? Dela ko suza.
maili? brez problema, še spelling funkcionira
OneDrive tudi b.p., če potrebuješ oblak...
Tudi za sestanke je zelo kul, ker si lahko vežeš da se telefon avtomatsko da na mute, med sestankom, in medtem ti cortana avtomatsko odpiše vsakemu, ki te pokliče, lahko si tudi nastaviš da pomembne osebe vseeno dobijo klic, itd itd
Da ne omenimo continuuma, ki odpre čisto novo področje kar se tiče "poslovne uporabe"

tako da me res zanima, kakšni strašni direktorji so tu gor, poslovneži, ki jim manjkajo funkcije na lumijah oz na W10m? naj se kar konkretno napiše, ne lima neke videe.

Največ jamranja se zasledi ravno od uporabnikov ki ne uporabljajo telefona za resno delo, recimo Snecer, ko benti preko aplikacij ki jih sploh nihče ne uporablja, recimo d3go od Telemacha, ali pa AMZS app, ipd.