McDonalds

jest5

Guru
18. avg 2007
25.471
-8.412
113
Eh, trd si kot stena
rolleyes-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
ni treba popravljat, preveri kaj gre v kebab in kaj v industrijsko pasto
priden.gif
Večinoma razni ostanki. V oboje. Ne veš tega?
confused-1.gif

priden.gif


V piscancji kebab gredo konkretni kosi mesa ,ki se potem zbijajo. Go pogledas prezrez bombice se to tudi vidi po "stopnicah". V industriji se meso zmelje 10x in se potem iz tiste paste oblikuje karkoli ze. Taksen nacin se uporablja pri govejem kebabu, pa ne povsod.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.471
-8.412
113
Najlepše je pokazati 2 ekstrema in "pozabiti" na vse vmesne varjante
hysterical-1.gif

Lej ga no, ne dolgo nazaj sem jedel nuggete iz celega kosa mesa.

In potem pride do tega, da je(ene 3 leta stara raziskava) 35% kebabov sestavljenih iz različnega mesa, ki ga sploh ne bi smelo biti v njem. Tudi v "halal" kebabih so našli prašiča
hysterical-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Najlepše je pokazati 2 ekstrema in "pozabiti" na vse vmesne varjante
hysterical-1.gif


In potem pride do tega, da je(ene 3 leta stara raziskava) 35% kebabov sestavljenih iz različnega mesa, ki ga sploh ne bi smelo biti v njem. Tudi v "halal" kebabih so našli prašiča
hysterical-1.gif

Kaj je pa tukaj ekstremnega ali nenavadnega? V bistvu je to 1 fuckin hit ce na youtube vpises "mc nuggets production"... Meso se zmelje, gre skozi oblikovanje , posip in zmrzovanje.... ni ekstremnega ali pretresljivega, nobenih vmesnih variant ni. Tako poteka tudi vecina drugih proizvodnj (ne samo v mesni industriji).

Enako velja za kebab, nacin proizvodnje ni ekstremen/poseben ali sokanten. Postopek je vec ali manj standarden. Nabijas kose mesa na palico ,ki se vrti. Neke hude znanosti ali vmesnih variant ni.

Govorimo seveda o uradnih proizvajalcih in postopkih. Kaj nekdo na svojo roko uspici je pa njegov problem in ne problem standardnega postopka.

Kaj baje pravi neka raziskava o necem nekoc nekje drugic..... Tudi v plati za hamburger so kosi iz 300tih krav. Baje. Po neki raziskavi nekje nekoc.
 

Killerius

Pripravnik
11. jul 2010
149
14
18
Tist je mal prelepo da bi bilo res. In tud brez omakce kebab ni preveč zdrava zadeva, je precej mastno meso.

 
Nazadnje urejeno:

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Killerius pravi:
Jah sam trditev, da je kebab brez omak pa "zdrav" mi je malce za lase privlečena.

nisem rekel da je zdrav ampak da je oboje zelo v riti... ampak da je najbolj nezdrav del kebab v bistvu omaka in ne sam kebab

ce bi otroku moral servirati vsak dan nuggetse ali kebab + zelenjavo bi vsekakor raje drugo
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.471
-8.412
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Kaj baje pravi neka raziskava o necem nekoc nekje drugic..... Tudi v plati za hamburger so kosi iz 300tih krav. Baje. Po neki raziskavi nekje nekoc.
Nekaj, nekje, nekoč... v VB.

V študiji so testirali 494 kebabov iz 76 različnih krajev, izkazalo pa se je, da jih je bilo veliko izmed njih tudi napačno označenih. 35 odstotkov döner kebabov je bilo tako sestavljenih iz različnega mesa, ki v meniju ni bil omenjen. Povedano z drugimi besedami - če naročite kebab iz le piščančjega mesa, je precej možnosti, da bodo v njem tudi druge vrste mesa. V dveh odstotkih testnih kebabov, ki so bili označeni za halal (beseda arabskega izvora pomeni "dovoljeno oziroma "čisto" za muslimane), so našli celo svinjino. "Popolnoma nesprejemnljivo je, da ljudje določene veroizpovedi nezavedno jedo meso, ki je proti njihovim načelom," zaključuje Theobald."

klik
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.471
-8.412
113
Easy sam ne ve kaj misli. Govor je bil o kebabu, tisto plesko je pa na koncu nekje iz lufta not privlekel.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Kaj baje pravi neka raziskava o necem nekoc nekje drugic..... Tudi v plati za hamburger so kosi iz 300tih krav. Baje. Po neki raziskavi nekje nekoc.
Nekaj, nekje, nekoč... v VB.

V študiji so testirali 494 kebabov iz 76 različnih krajev, izkazalo pa se je, da jih je bilo veliko izmed njih tudi napačno označenih. 35 odstotkov döner kebabov je bilo tako sestavljenih iz različnega mesa, ki v meniju ni bil omenjen. Povedano z drugimi besedami - če naročite kebab iz le piščančjega mesa, je precej možnosti, da bodo v njem tudi druge vrste mesa. V dveh odstotkih testnih kebabov, ki so bili označeni za halal (beseda arabskega izvora pomeni "dovoljeno oziroma "čisto" za muslimane), so našli celo svinjino. "Popolnoma nesprejemnljivo je, da ljudje določene veroizpovedi nezavedno jedo meso, ki je proti njihovim načelom," zaključuje Theobald."

klik

Iste agencija (GB FSA) je vec ali manj iste stvari ugotovila tudi za vse druge fastfoode verige:

KLIK
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.471
-8.412
113
In, kaj je tu novega
confused-1.gif

Jaz ti samo kažem, koliko ti "veš" kaj je v kebabu. Niti v to, od katere živali meso je noter, ne moreš biti siguren
evil.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
In, kaj je tu novega
confused-1.gif

Jaz ti samo kažem, koliko ti "veš" kaj je v kebabu. Niti v to, od katere živali meso je noter, ne moreš biti siguren
evil.gif

Jaz vem kaj je v kebabu uradno. Kaj nekdo da je pa cisto nekaj drugega. Enako kot je pri vsaki drugi stvari. Ce v trgovini kupis PIVO in se ti ne je nekdo poscal notri potem to pomeni kaj tocno? Da je nekdo nekje nekaj storil ali da je vsako pivo tuj urin? Kako si lahko siguren
stupid-1.gif


V slovenskem Hoferju so v zelju nasli steklo.... kaksen intelegten zakljucek bos potegnil iz tega? Kako bos kdaj lahko siguran da ni steklo tudi v zobn pasti? Cokoladi? Smetani?
stupid-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
In, kaj je tu novega
confused-1.gif

Jaz ti samo kažem, koliko ti "veš" kaj je v kebabu. Niti v to, od katere živali meso je noter, ne moreš biti siguren
evil.gif
Glej, easy pač svoje zagovarja, čeprav ve, da so itak eni veliki goljufi.

Mislim, pišče obrnjeno proti Meki v času zakola,
hysterical-1.gif
to je glavni smisel, tisto o krvi je pa mašilo za publiko. Easy, kako pa zakolješ pišče po halalu, da je manj krvi kot pa pri zahodnjaškem načinu? Prosim povej osebne izkušnje, ne pa kak izobraževalni video. Kot sem jaz videl v Afriki, prav nič drugače kot je naredila moja stara mama: primeš pišče za vrat in hop s sekiro, kri je v obeh primerih tekla na tla. Zna pa biti, da je bilo ono halal pišče kam obrnjeno v določeno smer, nisem preverjal.

Da pa so v MC stvareh konzervansi, pa ni nobena znanost. Praktično v vsaki pripravljeni hrani so, tudi kebabih. Slani vem da so kar dosti (preveč), tudi brez omake.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
In, kaj je tu novega
confused-1.gif

Jaz ti samo kažem, koliko ti "veš" kaj je v kebabu. Niti v to, od katere živali meso je noter, ne moreš biti siguren
evil.gif
Glej, easy pač svoje zagovarja, čeprav ve, da so itak eni veliki goljufi.

Mislim, pišče obrnjeno proti Meki v času zakola,
hysterical-1.gif
to je glavni smisel, tisto o krvi je pa mašilo za publiko. Easy, kako pa zakolješ pišče po halalu, da je manj krvi kot pa pri zahodnjaškem načinu? Prosim povej osebne izkušnje, ne pa kak izobraževalni video. Kot sem jaz videl v Afriki, prav nič drugače kot je naredila moja stara mama: primeš pišče za vrat in hop s sekiro, kri je v obeh primerih tekla na tla. Zna pa biti, da je bilo ono halal pišče kam obrnjeno v določeno smer, nisem preverjal.

Da pa so v MC stvareh konzervansi, pa ni nobena znanost. Praktično v vsaki pripravljeni hrani so, tudi kebabih. Slani vem da so kar dosti (preveč), tudi brez omake.

Eazy ne zagovarja svoje ,ker se fastfoda izogiba ce je le mozno. To je vse packarija in gre med njimi za sivine. Ce pa ze moram jesti svinjarijo potem naj bo to vsaj naravna svinjarija. Kaksen efekt ima industrijska svinjarija lahko preveris na prebivalcih ZDA. Lahko pa tudi ogledas kak dokumentarec na to temo (Food Inc, Fast food nation, Supersize me, itd, itd, itd.)

Kot velik poznavalec Islama zagotovo ves da je smisel halala obracanja ziveli v X smer. Cudno da tak poznavalec spregleda da je svinjina prepovedana zaradi zdravja kamorkoli jo obrnes
smirk-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Kaksen efekt ima industrijska svinjarija lahko preveris na prebivalcih ZDA. Lahko pa tudi ogledas kak dokumentarec na to temo (Food Inc, Fast food nation, Supersize me, itd, itd, itd.)
Boli me k... Američani pa so ogromni zaradi tega ker veliko pojejo, ne pa, ker je notri ne vem kaka kemija. Jaz jem tudi vse sorte svinjarijo, a pri mojih skoraj 35 imam idealne vrednosti vseh mogočih stvari v krvi. Ko pa sem gledal arabce, tiste malo bolj situirane, so še američani precej suhi proti njim.

Citat:

Cudno da tak poznavalec spregleda da je svinjina prepovedana zaradi zdravja kamorkoli jo obrnes
smirk-1.gif
Kaj pa je narobe s svinjino? Kaj pa je tako nezdravega pri njej?
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
Ulična in hitra prehrana sta načeloma katastrofa kar se zdravstvenega vidika tiče. Tudi, če bi bilo bio, domače, sveže meso v kebabu/pleskah je vse to še vedno 10x preveč mastno in 10x preveč slano. To v kombinaciji s sladkorjem in aromami pa pretty much povzame večino takšnih in drugačnih jedi.