Mauricius

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Takole je:
pomladi se gre na ta otok za nekako 8 do 9 dni maksimalno. Gre se izključno za čisto lenarjenje, v planu je sicer rentanje avta za par dni, da se prevozi otok, kaj pogleda, tu mislim predvsem plaže, renta bicikl.
In zdaj je dilema, na katero stran je najboljše iti? Da ni preveč vetrovno, čeprav brez vetra ni nikjer, da je čisto in neokrnjeno in podobno.
Všeč mi je Flic en Flac na zahodu, ampak mislim, da nikjer na otoku ne bi smel zgrešiti.
Če je že kdo bil, bi bil vesel kakšnih koristnih informacij. Da vozijo po levi že vem.
Mogoče lahko kdo priporoča kakšen hotel; tu imam zahteve, da je 5+, da ponuja AI, ima izposojo koles ter tenis igrišče in seveda ob obali mora biti.

Hvala za info.

lp
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
hihi...za 5+ se boš fajn skeširal
smile-1.gif
Tudi 4* so na Mauriciusu ok. Sicer pa kot si napisal, vzhod in Flic flac nimaš kaj zgrešiti.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ja, dober hotel stane, ampak gre za special occassion, once in a life time, pa je temu namenjen budget.
Tebi je takšno okolje precej blizu,kolikor vidim po reportažah. Imaš za ta otok kakšne posebne namige? Kdorkoli seveda.

lp
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Hmm, od Mauritiusa je že dolgo
smile-1.gif
Bilo je fajn, res fajn.
Glede rentanja avta ne vem. Midva sva najela taksista za cel dan. Cene so bile 50-60 EUR. To je najem za cel dan. Nama se je fejst dopadlo, ker sva dobila res dobrega taksista. Celo pot smo se zafrkavali, pa še dosti stvari nama je pokazal, ki jih sama ne bi videla. Je pa tako, da taxisti ne smejo pobirati v hotelu, razen njihovi uradni, zato sva morala s kovčki na ulico in naju je tam pobral
smile-1.gif

Vsekakor bi priporočal tudi izlet na Ille de Cerf - zelo fajn stvar. Pa vzemita gliser varianto, torej hitrejšo - potem imaš še kaj od dneva in lahko na otoku malo lenariš, se sprehodiš, ipd.
"Razočarana" sva bila edino ko sva prispela. Že takrat sva najela taksista, da bi nama kao razkazal otok in obenem odpeljal do hotela. Stalo je isto 50 EUR, videla pa nisva nič kaj dosti. Aja, pa ne hodita v kakšne "tovarne" kjer izdelujejo preprogre, ali kar koli podobnega. Vse te "tovarne" imajo njihovi prijatelji in poleg seveda trgovine. Iz njih prideš zelo, zelo, zelo težko, brez da bi kaj kupil. Cene pa niso "tovarniške", niti tovariške
wink-1.gif

Za 8-9 dni Mauritiusa ti priporočam, da narediš fajn plan, kaj bi radi videli, saj otok zopet ni tako majhen. Midva sva bila 10 dni, pa nama je bilo premalo
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
aja, še od prvega posta odgovor. Hotele vzamita obvezno ali na zahodu ali vzhodu. So najboljše plaže. Kot si napisal, piha vsepovsod, vendar spomladi mraza ne bo
smile-1.gif

Lepa plaža nama je bila tudi na SZ, Pereybere - javna plaža.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Čestitam! Meni pa je bil Mauricius eno večjih razočaranj, mogoče zato ker sem tja letel po Južni Afriki, kjer je bilo enkratno.

Moja teza: klasično "Francosko" nategovanje, kjer je vse njihovo oh in sploh ter naj - pa sem sam zelo velik ljubitelj Francije, ampak recimo največja smučišča na svetu niso obenem tudi najboljša,...
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
ksz, ravno zdaj se odločam za paket, pa me zanima naslednje:
let z Emirates je v končni ceni paketa cca 200 EUR dražji od kombiniranega leta družb Emirates in Mauritius air. Namreč v vsakem primeru je vmesna postaja Dubai: Emirati letijo do Dubaja, naprej pa sta možni dve opciji: ali z Emirati naprej ali pa Mauricius air.
Nimam konkretnih izkušenj z nobenim. Se splača za 6 ur letenja odkartati 200 EUR več?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kakšna letala izbiraš? Samo za "lepše" stevke in "boljšo" hrano se ne izplača. Jaz sem letel z Emirati: Dunaj, Dubaj (dva dni šopinga), JAR in z Mauriciusa nazaj čez Dubaj na Dunaj. Iz JAR na Mauricius sem letel s South Africans pa se ne spomnim glih neke bistvene razlike.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
OK, takšen odgovor rabim.
To razliko rajši zagonim na otoku za recimo rentanje vozila.
P.izda so mauricius air spljuvali na reviwes.
d055.gif


Hvala za info.

lp

PS:
imaš še ti v rokavu kakšen tip za otok? Aja, še to: verjetno so povsod navajeni bakšiša, v hotelih mislim. Do kolikšne vrednosti je običajno tam napitnina?
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ma ne vem no, sem ravno gledal danes slike od takrat, res da nismo bili v nekem top hotelu, pa tudi najslabši ni bil, nekje na JZ strani tam pri neki taki markantni gori (hribu). Se spomnim, da je bila "mivka" na plaži katastrofa - zdrobljene školjke, bos sploh ne moreš hodit.

Mi smo šli plavat z delfini, pa tauhat, to je bilo zelo OK. Po otoku pa nas je peljal en taksi s prevzemom cca 50m od vhoda v kompleks (kot je že nekdo napisal) za zelo normalen denar nas je cel dan vozil - nekam v notranjost večbarvno zemljo gledat, pa nasade ananasa, pa opice ki ti maznejo vse kar je možno,.. pa seveda "tovarniške" prodajalne usnja in bombaža (tam sem kupil enega najboljših Timberland pasov pa cel kup "original" fejk majc LaCoste,...

za napitnine pa se res ne spomnim, je od tega recimo 7 let pa mogoče še niso bili toliko pokvarjeni v tej smeri. Logično je da "sobni deklici" (čistilki) daš na začetku kakih 10€ pa imaš cel teden pol v nulo vse, pa svojemu kelnarju tudi,...
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
847
73
28
za 200 evrov skor prideš iz milana tja ampak eni najbrž rabte emirates za mal ego pumpat pa to.
aplauz.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
"za 200 evrov skor prideš iz milana tja ampak eni najbrž rabte emirates za mal ego pumpat pa to. "

Ko mi boš zrihtal povratno karto iz Milana do tja bom takoj skenslal rezervacijo. Velja?

Do takrat pa, da si mi tiho, razen če lahko deliš kakšno izkušnjo od tam
Vprašanja so bila postavljeno izključno resno in z namenom in prostora za faušijo in p.odjebavanje tu ni, za take finte je čvek. Vredu?!

PS: tudi varianta booking + iskanje povratne karte iz meni najbližjega letališča na webu je pokazala za moj termin, da za manj kot 950 EUR po glavi karte ni. Je zato dosti bolj ugoden paket preko agencij, seveda ne naših.
Torej ne nabijat nekaj v tri dni.
 
Nazadnje urejeno:

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
847
73
28
dej se tok kurčit, sej vem da si sam hotu povedat, kolk si kao poln
grin1.gif

pa sevede povratna te pride komot do 500, v eno smer tut le dobrih 200
rolleyes-1.gif
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
@Nenasiten, ne bluzi! Mauritius je ena od destinacij, kamor zelo težko letiš poceni. So včasih kakšne karte okrog 500 EUR, so pa povečini poleti, ko je tam hladno in mokro.
Sam že cca 3 leta vedno kupujem povratne! karte od 150 do 300 EUR za lete dolge preko 10 ur, pa je bil v tem času mislim da Mauritius samo enkrat ali dvakrat v "akciji". Če pa si omejen, kdaj bi šel, pa je težko dobiti karto pod 800 EUR.

@ergo: To karto sem plačal še drago. Je bilo še na začetku mojih potovanj in v bistvu brez izkušenj. Bil je Easyjet do Londona in nato Mauritius air. Nekje 800 je bilo vse skup, celotna trasa.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Z moje strani je uporabnik z nevmestnimi pripombami nogiran.
Gremo naprej.
V Londonu si imel koliko časa na voljo za transfer?
Moj let je WIE-DUB-MRU, postanek v DUB 3.5 ure. To bi moralo zadoščati za pravočasno vkrcavanje za naprej, mar ne?
McG. je letel mislim da na tej liniji.
lp
 
Nazadnje urejeno:

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
847
73
28
bom kar ostal pr svojmu, da greš tja lahko za 500-600 evrov pa še brez zgube časa in živcu na vmesnih postajah - v skrbi a boš ujel drug avjon pa dubu vse na cilju. men to v bistvu odtehta velik, čas je pa tko dnar
redface-1.gif

kukr gledam tega našga đajiča pa bo pokuru 4-5 ur za dunaj (ok to je isto ku milan) pa vmes 3,5 ure s tem da če bo mel kak delay bo fest prešvican v dubaju
d055.gif
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
ergo, a nimaš povezanega leta? Letiš z Emirati že iz Dunaja, ali imaš Dunaj-Dubai ločeno karto? Če je karta ločena, potem je fajn da imaš toliko pavze - in res, upaj, da ne bo kakšnih zamud. Če pa je povezan let, potem pa tako ali tako ni panike in je 3.5 ure viška. Jaz sem imel let iz Londona prek Pariza, s tem da je bilo v Parizu časa samo eno uro za prestop, let pa je imel 45 min zamude
smile-1.gif
So pa poslali stevardeso in smo šli po bližnjici - pa še letalo je malo počakalo. V kolikor imaš povezan let, se ni za bati. Če pa imaš ločene karte, pa bo vse ok, če ne bo kakšnih velikih zamud.