LONDON

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
a mi lahko kdo na hitro pove, kaj se mi najbolj splača od transporta? jutri grem gor in v nedeljo nazaj - moram prit od lutona do centra (verjetno easybus za 11 funtov potem pa peš do easyhotela) za jutri boma verjetno bolj peš bližino hotela raziskala, rabim pa za 4 dni karto - v nedeljo pa moram biti že ob 9:00 na Stanstedu

gledam cene in je recimo za cone 1-2 dnevna 8 funtov, tedenska 27,60 funtov. Je to isto oyster tedenska? Oyster piše, da ne moreš več kot daily cene porabit na dan? je kaj bistvenega izven con 1-2?
grin1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
a mi lahko kdo na hitro pove, kaj se mi najbolj splača od transporta? jutri grem gor in v nedeljo nazaj - moram prit od lutona do centra (verjetno easybus za 11 funtov potem pa peš do easyhotela) za jutri boma verjetno bolj peš bližino hotela raziskala, rabim pa za 4 dni karto - v nedeljo pa moram biti že ob 9:00 na Stanstedu

gledam cene in je recimo za cone 1-2 dnevna 8 funtov, tedenska 27,60 funtov. Je to isto oyster tedenska? Oyster piše, da ne moreš več kot daily cene porabit na dan? je kaj bistvenega izven con 1-2?
grin1.gif

Jaz sem imel prejšnji vikend Oyster card. Na EasyJet-u jo prodajajo za 23 GBP. 3 GBP je kartica (refundable), 20 dobroimetja. Več kot 8 GBP/dan ti ne bo trgalo z računa, ko se boš vozil z njo. Šibal sem pa samo po Coni 1, ker sem s Stansteda šel do Liverpool Street postaje (Stansted Express vlak), ki je že v coni 1. Je pa vprašanje, kaj se bolj splača. Jaz sem od četrtka pozno popoldne, do sobote zgodaj popoldne po coni 1 porabil skoraj vseh 20 GBP dobroimetja, pa sem ogromno hodil peš. Ne vem, če ni bolje vzeti tedensko karto, če se veliko voziš po mestu.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
V začetku oktobra greva z ženo prvič v London (v soboto gor, v sredo domov) iz Trsta z Ryanairom. Od nedelje do srede imam prenočišče plačano pri Paddington postaji, za soboto pa sva malo gledala in sicer našla dokaj poceni varianto (All seasons z zajtrkom in Wifi) za 50 EUR, vendar malo daleč iz centra (Leyton - 3.cona), pa še hotel je kak kilometer oddaljen od metro postaje. Sem pa na FB našel neko stanovanje ob Wembley Central postaji, kjer oddajata neka slovenka pa anglež sobo za goste z lastnim wc, itd. za 70 EUR (novogradnja). Tko da bova probala srečo tam, kaj hudega nama verjetno ne more biti.
smile-1.gif


V ponedeljek in torek imam sicer neke obveznosti, tako da toliko ne bova mogla letati okoli, sem pa gledal te Oyster in Tourist carde, pa še nisem najbolj dojel kaj se mi najbolj splača.

Prav tako prav pridejo nasveti kje dobro in poceni jesti (pa ne razne spicy asian food itd.), kje kak Tesco ipd... kje najceneje knjige kupovat (al je še vedno Amazon boljša opcija)? Pol pa znamenitosti... kaj je must see, pa kaj je za spustiti... v notranjost (muzeji itd.) ravno ne bi hodila.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
KSZ

Letalska linija. Iz Maribora vsak teden v London prek Dunaja.

Boeing 737 prevoznika Golden Air bo od 6. oktobra petkrat na teden letel na relaciji Maribor–Dunaj–London. Na spletni strani letalske družbe, ki se je do zdaj ukvarjala predvsem s poslovnimi letalskimi prevozi in čarterskimi leti, je že mogoče rezervirati vozovnico iz Maribora po enotni ceni 150 evrov.

Letijo vsak dan razen torka in srede .
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
to cena za eno smer ali povratna.če je za eno smer potem nek naval na to linijo ne bo.še adrija je bila cenejša pa je letela na pol prazna.za primer grem novembra v london in me povratna iz brnika z easyjetom pride 55€
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Mene pa adria 400. Je pa res, da je od tega katre za vsega 155€, ostalo so takse. In je res tudi, da ni treba letet na blesavi stansted, ampak priletim na LHR, nazaj grem pa s city airporta. Torej vse oddelam s podzemsko. Pa takrat grem ko rabim (če bi hotel it z easyjem bi 2 dni dlje tam bingljal, kar seveda zudi ni zastonj - v bistvu bi na ta način easy prišel le še 50€ ceneje) ...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
to cena za eno smer ali povratna.če je za eno smer potem nek naval na to linijo ne bo.še adrija je bila cenejša pa je letela na pol prazna.za primer grem novembra v london in me povratna iz brnika z easyjetom pride 55€
Povratna. V eno smer je 99 EUR. Če se jim ne bo izplačalo bodo pač ukinili. Za odhode v začetku oktobra je EasyJet že dražji.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
vsem, ki planirate izlet v london v bližnji prihodnosti to odsvetujem, ker je london trenutno eno samo gradbišče, ko se za olimpijske drugo leto pripravljajo - tako da če imate možnost vse skup prestavit za eno leto, nebote nič zamudili, po olimpijskih pa bo vse zrihtano
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Mene pa adria 400. Je pa res, da je od tega katre za vsega 155€, ostalo so takse. In je res tudi, da ni treba letet na blesavi stansted, ampak priletim na LHR, nazaj grem pa s city airporta. Torej vse oddelam s podzemsko. Pa takrat grem ko rabim (če bi hotel it z easyjem bi 2 dni dlje tam bingljal, kar seveda zudi ni zastonj - v bistvu bi na ta način easy prišel le še 50€ ceneje) ...

jah to je fora če rabiš it določene datume.jst ponavadi prečekiram kdaj je đabe si vzamem dopust in šibam gor na pivo ali dve mal prošetat torej vse na easy.je pa res da 400€ do londona in nazaj je
bonk.gif
potem se čudijo zakaj sedij v letalu 10 potnikov.samo za primerjavo,do bankgkoka in nazaj sem letel z qatarci pa sem dal 540€ za karto
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Zanimivo, da so (pri 400€) letala polna, ni bilo simpl dobit karto ob normalnih urah.
Prazni so predvsem leti ob neuporabnih urah/dnevih.
Ob 2 popoldne dobit karto iz londona ni problem, ob 6 ali 7 zvečer pa precej večji.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
no o tem koliko so adrijina letal apolna pove podatek da ima linija letno 10mio evrov izgube.to najrbž z polnim letalom in cenami karte za 200€ v eno smer ne bi šlo ali pač?se pa strinjam da težko letiš iz londona zvečer po 18uri za normalno ceno kam v bližno ljubljane.tudi avstrija,zagreb ,italija je težko dobit.zastopim če greš službeno da drugače skoraj ne gre.no jaz recimo razliko karte easy-adria rajši spijem v pubu
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Jaz in moja sva bila gor od 14 do 19.9 sla sva z adrio, karte so bile malo pod 400 eur ampak sva bila na stanstedu ob 9 zjutraj sla sva pa proti lj. Ob 21 zvecer. Easyjet kakor sem gledal pa pride v london zvecer, nazaj gres pa zjutraj, torej takoj izgubis 2 dneva. No v glavnem men je bilo noro kljub gradbiscem, pa saj jih ni toliko. V 5 dneh sva videla ogromno pa se je kaj ostalo za prihodnjic.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
bil poleti par dni pa tista gradbišča se porazgubijo.sej jih pač ogneš.imaš še vedno veliko za videti.z easyjam letim 12.50 iz ljubljane ter 14.50 iz londona kot sem že rekel za 55€.za 400€ letim do new delhija
zmaga.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Se strinjam, midva sva sla tako na hitro in je bila razlika majhna, plus termini leta, plus imela sva kar nekaj prtljage, tako da...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik shift pravi:
no o tem koliko so adrijina letal apolna pove podatek da ima linija letno 10mio evrov izgube.to najrbž z polnim letalom in cenami karte za 200€ v eno smer ne bi šlo ali pač?se pa strinjam da težko letiš iz londona zvečer po 18uri za normalno ceno kam v bližno ljubljane.tudi avstrija,zagreb ,italija je težko dobit.zastopim če greš službeno da drugače skoraj ne gre.no jaz recimo razliko karte easy-adria rajši spijem v pubu

Adria itak nima normalnih povezav LJU-London, tako da ti ne vem povedat, kako zasedeni so avioni. Gor grem ponavadi čez dunaj, nazaj čez FRA, občasno ZRH. In ti avioni so kar nabasani.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
razlika je v tem, a ti MORAŠ bit gor, al si pa ti želiš it gor

in če je samo želja, potem namesto 800€ (400x2) raje dam 100€ + 100€ za transporte na/iz letališč + 400 za hotele in 200 za hrano
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Aja da se ne bomo narobe razumeli, midva sva oba skupaj plačala 400 eur, se pravi malo manj kot 200 na glavo pri adrii, rezervirala sva pa cca. 10 dni pred odhodom.