LONDON

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Se par fotk, kar tako
smile-1.gif


Tale je vceraj na poti iz sluzbe - jasno, ne po slovensko, ampak tako kot normalni ljudje, 18.30... In seveda, postavs se v vrsto pred vrata metroja, kolikor ljudi se lahko stlaci gor se jih stlaci, ostali pa mirno v vrsti cakajo na naslednji vlak cez 2 minuti. Nobenega rinjenja, nobene stale, noben ne proba goljufat... (tole je drugace Canary Wharf postaja na Jubilee line... Zjutraj in zvecer je "business in bankirji only", na turisticnih linijah ala Picadilly je jasno stala
wink-1.gif
)
1212786-photo.JPG
 

Priponke

  • 1212786-photo.JPG
    1212786-photo.JPG
    198,9 KB · Ogledi: 237

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Vreme, ko sem se pokal iz sluzbe (strankin office na Canary Wharfu, nas je v "Cityju") ...
1212787-photo.JPG
 

Priponke

  • 1212787-photo.JPG
    1212787-photo.JPG
    149,9 KB · Ogledi: 264

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
In vreme, ko sem se privlekel do Piccadilyja
smile-1.gif

1212788-photo.JPG
 

Priponke

  • 1212788-photo.JPG
    1212788-photo.JPG
    134,7 KB · Ogledi: 281

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Tako, zdaj imam pa za danes dosti in ker bo treba jutri orenk delat grem zdajle raje pocasi na pir
smile-1.gif


No, ce pa koga zanima kaksen je "non-tourist" / business London lahko pa se kaksno fotko skljocnem danes - se zelje za motive sprejemam
evil.gif
In preden kdo vprasa, ne, ne zivim "full-time" v Londonu (ali UK), sem pa ponavadi vsaj en teden na mesec gor...
 
Nazadnje urejeno:

Rotty

Pripravnik
22. apr 2010
459
0
16
Črnuče
Eh a nisi mogu včeraj to napisat...bi me lahko recimo v Smollensky's peljal
smile-1.gif


P.S. Pa nisem ne bankir, niti business...zgolj javni uslužbenec.

P.P.S. Lep pogled na HSBC ima vaša stranka...
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Butoks?! WTF is Butoks?
smile-1.gif


No, jaz sem pa vceraj koncno sel sprobat veeraswamy. Najstarejsa Indijska restavracija v Londonu.. Sem mislil, da bo samo "fensijada" - ala tiste "indijske" restavracije, ki imajo Michelinove zvezdice zaradi tega, ker so "fancy", hrana pa kot v tazadnji luknji na Brick Lane - ampak priznam, da sem se krepko motil - FENOMENALNA hrana!

Tole je bila predjed - Raj Kachori - in je bila ena od boljsih stvari, ki sem jih kdaj jedel. Za glavno jed - pozabil fotkat, ker sem bil v soku - je bila pa Tandoori roasted Vindaloo duck, ki je bila tudi odlicna.

Edini manjsi problem... Cena. 2 cloveka, dve prejdedi, dve prilogi in 2 glavni jedi pa 5 piv? 111.09 GBP z 12.5% tip :S

Da ne boste mislili, da je v londonu samo McDonalds in Estee Lauder
wink-1.gif

Bil, pa to ni prava indijska. Že servirajo preveč "fancy"

Lepo sedi na Paddingtonu na vlak, se zapelji do Southalla, pa pojdi v Brilliant (72-76 Western Road, SOUTHALL). V bistvu je sicer Punjabi, ampak hranba je vrhunska, pekoče res pekoče, ipd. In cena se ti bo zdela smeš,a 30 funtov na glavo s pivom vred je že težko ponucat. Pa pazi, če naročiš "taprav" vindaloo, je res pekoč. Za normalnega človeka je kot bi ročno bombo pojedel. Prva liga
wink-1.gif

Za kaj sladkega pa na drugi strani Southalla, v Moti Mahal. Na glavni ulici, zgleda malo bogo, ampak je vrhunsko, pa še takeaway imajo (da malo jalebijev s sabo odneseš)
 
Nazadnje urejeno:

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Eno ali par vprašanj.
Zanima me, ali je že kdo naročil Oyster kartico preko spleta https://oyster.tfl.gov.uk/oyster/entry.do ?
Ali je rok uporabe denarja na njej neomejen?
Je res, da ti v enem dnevu ne glede na uporabo železnice ali avtobusa kartico uporabi le do vrednosti 7 funtov, nato pa je prevoz brezplačen?

Pa še to, je že kdo spal v katerem izmed Easy hotelov? Glede na cene se splača pogledat. Skupaj s povratnim letom za 6 dni me pride malo čez 200 evrov. Kar je ugodno. Hvala za pomoč.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik tado pravi:
Pa še to, je že kdo spal v katerem izmed Easy hotelov? Glede na cene se splača pogledat. Skupaj s povratnim letom za 6 dni me pride malo čez 200 evrov. Kar je ugodno. Hvala za pomoč.

Z ženo sva lani spala cel teden v Easy hotelu v Paddingtonu. V primerjavi z B&B pri Victoria station, kjer sva enkrat prej imela sobo, nama je bilo tukaj rahlo bolje. Soba je sicer zelo špartanska, vendar če imaš hotel samo za spanje, zadostuje. Tudi čistoča je bila na višjem nivoju kot pri pakistancih.

Glede Oyster kartice ne bi znal povedati, ker sva jo kupila kar v Londonu na postaji podzemne, vem pa, da se jo iz Slovenije ne da napolniti prek neta.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Citat:
Uporabnik tado pravi:
Eno ali par vprašanj.
Zanima me, ali je že kdo naročil Oyster kartico preko spleta https://oyster.tfl.gov.uk/oyster/entry.do ?
Ali je rok uporabe denarja na njej neomejen?
Je res, da ti v enem dnevu ne glede na uporabo železnice ali avtobusa kartico uporabi le do vrednosti 7 funtov, nato pa je prevoz brezplačen?

Pa še to, je že kdo spal v katerem izmed Easy hotelov? Glede na cene se splača pogledat. Skupaj s povratnim letom za 6 dni me pride malo čez 200 evrov. Kar je ugodno. Hvala za pomoč.

Jaz se še vedno odpravljam gor, kje si našel tako ceno, če lahko info prosim.
nahrung002.gif
 

p106

Pripravnik
9. apr 2008
36
0
6
V Londonu sem dvakrat spal v dveh različnih Easy hotelih.
Zadeva je za spanje več kot zadostna, čeprav ne pričakovati drugega kot posteljo za dve osebi ter mini kopalnico s straniščem. Kot je že predhodnik pred mano omenil, ni bilo nobenih problemov s čistočo.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Glede Oyster kartice naj bi jo lahko naročil preko spleta (če pravilno zastopim) pošljejo jo po pošti. Tudi napolniš jo lahko (prvič.)
Recimo najprej let z Easyjetom iz Ljubljane povratna karta v novembru 100 evrov (6 dni).
Nastanitev v Easy hotelu tudi okoli 200 evrov (Hotel Victoria, skoraj v centru). Small room.
Trenutno se še odločam, v lastni režiji ali z agencijo.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ne kompliciraj z Oysterjem in narocanjem, gor jo kupi na prvi postaji, nafilaj z 20 GBP, in to je to.