LJ - Zadar najhitreje?

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Če ni čakanja sta obe varianti časovno podobni.

Čez Metliko je malo manj kilometrov, čez Zagreb je nekoliko hitreje, kar je bilo tukaj že n krat ugotovljeno.

Težava je v tem, da se zadnje čase na Obrežju čaka vsaj pol ure ali več, ne glede na to kdaj greš. Vsaj moja izkušnja je taka.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Čez Gorjance so kar serpentine. Pomoje je pot čez Zagreb najbolj udobna, čez Metliko pa najcenejša (manj cestnin). Časovno pa odvisno kdaj greš, je lahko čez Metliko dosti hitreje ali pa tam tam. Pri Zagrebu se ob večjem prometu lahko zabaše tudi pri cestninski proti Splitu. Jaz se preko Zagreba ne vozim več. Grem preko Metlike ali pa tudi čez Žužemberk. Mi je čez Žužemberk osebno bolj všeč kot čez Metliko (Novo Mesto).
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
965
117
43
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Meni osebno je čez Metliko taman...ne vleče se kot prek Zagreba, manjša verjetnost (praktično je ni) je da nabašeš kolono na meji...se pa še vedno dovolj hitro premikaš, da ti ne dojadi....kar se ti zgodi če greš prek Črnomlja.
Pa je cesta v celoti tolk okej, da lahko otroka zadaj spita ali je vmes kaj premetavanja?
To je torej LJ-NM-Metlika, dol po hrvaški strani pa vasi Bubnjarački Brod, Kohanjac, Ribnik, Veseliči, Grič, pa potem mimo Veliki Modruš Potok , Culibrki, Kučevice in na avtocesto?
Koliko je časovnega prihranka v primerjavi s potjo mimo Zagreba, če upoštevamo obe poti po omejitvah?

V mojem primeru je razlika 60 km ali gres na Zagreb ali cez Metliko do Zadra. Racunaj da placas tudi manj cestnine za 5 eurov. Cesta je pa ovinkasta pa gor in dol. Ni pa prav prijetno (za voznika pa idealno, ker si nonstop pozoren), ce to mislis.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
KSZ... Meni se dopust začne že doma in mi je cilj čim bolj lagodno priti na destinacijo... Torej ne najhitreje apak najmanj stresno, najbolj ugodno... Tako da preko Zagreba all-the-way... Je pa res, da če si na Lučkem ob 6ih zjutraj ali malo preje ni gužve.
Pa tudi zaradi tistega litra ali dveh nafte in nekaj EUR cestnine ne bom umrl...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Ma veš kaj, zdele kakih hudih zastojev na meji še ne bo, tko da bi jest pičil lepo na Zagreb in to je to.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Kje si pa našel Gorjance? Prehod, ki ga predlagam, je le nekaj sto metrov oddaljen od glavnasi,ega avtocestnega. Na Mokricah z avtoceste, skozi tri vasi, pa si na meji. Na drugi strani pa kilometer naprej od hrvaške cestnine nazaj na avtocesto. Ni gužve pa še hrvaški cestnini se izogneš.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Odgovarjal sem nate ker si bil zadnji, drugače pa ni bilo mišljeno tebi. Čez gorjance greš če greš in NM v Metliko.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ma veš kaj, zdele kakih hudih zastojev na meji še ne bo, tko da bi jest pičil lepo na Zagreb in to je to.
Študiram, da bi šel pred 6. uro iz LJ, pred mejo tankam na OMV in si vzamem en sendvič za na pot, pa sem okrog 7. ure že mimo zagrebške obvoznice.
Ta vikend verjetno res (še) ne bo neke gužve, sploh ne v nedeljo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Predolgi linki iz gmaps. Vglavnem mokrice dol, pa na mali prehod, druga varjanta pred Obrežjem desno proti tovornem terminalu in nato desno v naselje in mali prehod.

Za prehodom samo naravnost po glavni cesti v smeri Samobora in prvi semafor levo na AC.
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Evo, včeraj štartali ob 8:30 iz Ljubljane mimo Zagreba do Zadra.
Na meji ni bilo nikogar pred nami, prav tako ne na cestninski postaji, v glavnem po celotni avtocesti zelo malo avtomobilov, tko da je bil tempomat na 130-140 in je bilo super.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Ključ do "uspeha" je, da ne greš v soboto. V preteklih letih sem ostale dni tudi julija in avgusta južno od Karlovca na avtocesti vsake toliko doživel situacijo, da nisem 500 metrov pred sabo vozila in ne za sabo. Tega v Sloveniji ne doživim.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Evo, včeraj štartali ob 8:30 iz Ljubljane mimo Zagreba do Zadra.
Na meji ni bilo nikogar pred nami, prav tako ne na cestninski postaji, v glavnem po celotni avtocesti zelo malo avtomobilov, tko da je bil tempomat na 130-140 in je bilo super.

In kdaj si bil v Zadru?

Google Maps v nobenem primeru ne prdlaga "obvoza" preko Zagreba ... >> http://tinyurl.com/jvfdnn7



edino ce mu rocno vrinem se Obrezje ... >> http://tinyurl.com/z7pfn83

skitched-20160607-102958.jpg
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.032
3.924
113
Ja 7 minut je dalše.

Ni nevem kakšna velika razlika, če si pa malo hitrejši pa še to noter spraviš
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Jest: sem tudi sam preverjal na Google Maps in dejansko ne ponudi opcije mimo Zagreba.
V Zadru smo bili 12:45, s tem da smo naredili vmes en 20-minutni postanek.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.098
636
113
evo v soboto sem šel iz Celja do Bigrada, v ponedeljek pa nazaj.
Dol sem vozil 4h15min, nazaj pa 4h20min.
Celje-zidani most-krško-obrežje-lučko-a1-benkovac dol iz ac.

nobene gužve pa nič, s tem da sta bila oba tadolga tunela speljana samo po eni cevi.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
A cez Zagreb je skoz AC... po drugi varianti cez Karlovac pa od odcepa za NM ni AC... predvidevam da se tam pri Karlovcu prikljuci na AC iz ZG... Kaksna pa je ta cesta cez Metliko? Se torej bolj izplaca iti cez Zagreb... kljub temu, da je cca. 70 km dlje ... pa verjetno nekaj kun drazje zaradi cestnin ...

Grem cez dva tedna do Biograda oz. v Pakostane ... Torej bo najboljsa varianta cez Obrezje, Lucko po AC in pri Benkovcu dol iz AC ...
 
Nazadnje urejeno:

matej_

Guru
25. okt 2007
2.098
636
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
A cez Zagreb je skoz AC... po drugi varianti cez Karlovac pa od odcepa za NM ni AC... predvidevam da se tam pri Karlovcu prikljuci na AC iz ZG... Kaksna pa je ta cesta cez Metliko? Se torej bolj izplaca iti cez Zagreb... kljub temu, da je cca. 70 km dlje ... pa verjetno nekaj kun drazje zaradi cestnin ...

Grem cez dva tedna do Biograda oz. v Pakostane ... Torej bo najboljsa varianta cez Obrezje, Lucko po AC in pri Benkovcu dol iz AC ...

če greš preko Obrežja imaš Ac iz LJ do odcepa za Benkovac.

tako je, tak sem jaz šel oz. hodimo že dolgo. LJ-Obrežje-Lučko-Benkovac dol iz AC proti Biogradu, potem ko pridem do Biograda greš v podvoz jadranske magistrale in zaviješ dejansko desno na to magistralo čez cca. 6km so Pakoštane.
cestnina: takoj za obrežjem 6kun, Lučko-Benkovac 128kun.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Ja, kot ti je napisal uporabnik matej_, je povsod avtocesta.

Če ne greš ravno za vikend v top sezoni, je to po moje kar dobra izbira, sploh za vse tiste, ki imamo na zadnjih sedežih majhne otroke.
Nam se je nazaj grede malo mudilo (bolezen) in smo se peljali po hrvaški avtocesti stalno tam okrog 150 (razen mimo delovišč), po slovenski strani pa tudi še malo več, pa mi je (sicer monotona) vožnja minila kar hitro, predvsem pa brez slabosti za sopotnike, pa zelo majhna verjetnost, da nabašeš kje na kakšne živali na cesti.
Je pa res, da je bila avtocesta sedaj prazna, tudi po več kilometrov vožnje nikjer nikogar.

Čez 10 dni gremo nazaj v Zadar in čez tri tedne v Biograd, pa mislim, da bomo šli spet čez Zagreb, edino mogoče en termin, ko se vračamo v soboto v začetku top sezone, bom šli mogoče nazaj grede čez Metliko.