LJ - Zadar najhitreje?

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Je čist vseeno, če greš na Vinico ali pa Metliko, kar se tiče SLO cest - sami ovinki.
Govora je o tem, da prideš z manj ovinkov in več ravne hitre ceste hitreje preko Metlike.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Čez Gorjance imaš vsega skupaj dobrih 20 km ovinkov, ostalo je solidna, dokaj ravna cesta. Po Jadranski magistrali je ovinkov par 100 km.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Od Metlike pa do AC (uvoz Novigrad) je 15 km. Je pa res to sedaj najlepša cesta NM-čez Gorjance-Metlika-uvoz Novigrad na AC A1 proti Splitu. Vinica ubijalsko se vleče,ZG katastrofa dolgcajt. Mogoče pa res še kdaj po D8 Ri-Senj-Karlobag-Maslenica pa tam na A1 (za obujanje spominov)..samo ko se spomnim na ovinke od Karlobaga do Staregrada me vse mine.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.973
1.428
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Kar pojdi, ni prometa,je pa presenetljivo veliko Nemcev na tej cesti!

Sem šel in ne bom šel nikoli več. Sem mislil, da bom nekaj malega na času prihranil. No, nisem. Cesta je ovinkasta ter dokaj ozka. To bi še preživel. Pridem na slovensko mejo. Ji dam potna lista pa nekaj gleda, mučka in se je začelo. Najprej je želela vozniško in prometno. Kasneje je spraševala kam grem, sem rekel, da na dopust. Kljub prometni, me sprašuje za lastništvo vozila. Sem rekel, da lepo piše notri. Odgovor ji ni bil všeč, zato me je poslala na stran, kjer mi je navdušeno povedala, da izvajajo random nadzor in da bo moje vozilo podvrženo pregledu. Takrat sem se razpidzil, zaklenil vozilo in zahteval njenega nadrejenega.

Na koncu je bilo tako, da sem zgubil 45 min. Pregleda ni bilo, opravičila in pozdrava pa tudi ne. Sem pa jaz dodal še nekaj sočnih, nežaljivih. Nazaj grede sem šel mimo Zagreba, po tempomatu 150. Na meji nobenih težav, samo Hrvati s tipičnim vprašanjem, če imam kaj za prijaviti. To je to. Metlika me ne vidi več. Škoda časa, živcev itd.
 

kritiknov

Pripravnik
16. apr 2012
59
5
8
In kaj si švercal, da te je pregled tako hudo razburil?
Omejitev hitrosti je 130 in ne 150. Zakaj je toliko nesreč?
sprasujem se.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.973
1.428
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Škoda, da so te tako obravnavali, sam k sreči nisem imel problemov, glej povsod so čudaki, žal!

Ne bi rekel, da sem bil naložen do strehe pa še kakšen Thule imel na strehi. Zadnji sedeži prazni, v prtljažniku pa dva kovčka, to je vse. Da se jim da. Samo izkušnjo sem želel deliti.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.973
1.428
113
Razburil me je odnos.

Šlo je tudi preko 200 pa kaj zdaj? Boš težje spal? Mi boš ti plačal kazen? Pojdi kam drugam moralizirat.
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Najhitrejš oz najlaži pot je ziher mim Zg, lepo avtocesta skor do Zadarja, se n jebeš z ovinki mim metlike al pa Črnomla, km je sicer več, časovno ti je pa isti k..:)
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
Najhitrejš oz najlaži pot je ziher mim Zg, lepo avtocesta skor do Zadarja, se n jebeš z ovinki mim metlike al pa Črnomla, km je sicer več, časovno ti je pa isti k..:)
Glede na to, da si jasnovidec , je to zate vsekakor najboljša rešitev, ker veš, ali je gužva v Zagrebu....
Ker pa jaz nimam teh sposobnosti, grem pa raje preko Vinice, kjer na meji ni žive duše!
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Lej. Mene s punco so lani hoteli hrvati konc maja cele prefukat, celo pri kriminalistu sem sedel v pisarni, pa mu potem dopovedal da nisem nek hašišar. Zdaj pa pazi to - na strehi dva bajka v avtu pa dve harpuni na zadnjih zicih in kup potapljaške opreme. Un [cenzura] pa je mislil, da mam kaj s sabo.
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
V glavnem, vsak zagovarja svoje, kot vedno in prav je tako!
Meni pač bolj paše ovinkasta cena, bolj kot cijazenje po avtocesti, pa še na carini ne maram čakat...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Da malo obudim tole temo:
kje se splača it, če štartam ta vikend za severno Dalmacijo?
Ljubljana- NM-čez Gorjance-Metlika-uvoz Novigrad ali avtocesta mimo Zagreba?
Štartali bi v nedeljo okrog 11h dopoldan, v avtu z dvema majhnima otrokoma.

Zadnja leta sem stalno hodil mimo Zagreba, avtocesta se sicer vleče, ampak tempomat lepo na 130-140 ali raje nekaj ovinkov do Metlike in meje ter nato na avtocesto?
Načeloma mimo Zagreba sedaj še ne bi smela bit gužva?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Čez Metliko je malenkost hitreje, tudi če voziš striktno po predpisih, manj cestnine in goriva. So pa na hrvaški strani pogosto policaji. Sicer pa čisto osebna preferenca. Jaz grem vedno čez Metliko, na Obrežju se vedno lahko zatakne, pa ovinki me zbudijo, sploh za nazaj.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Čez Metliko sem šel že leta nazaj,lani pa na Vinico-Črnomelj-Žužemberg,se mi je zdela boljša in hitrejša varianta kot Metlika (mogoče se je vmes kaj spremenilo na tisti regionalki),na splošno pa preferiram kar AC,še posebej na poti dol,da sem čimprej na morju
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Čez Vinico ni hitreje kot skozi Metliko. Leta nazaj je bilo pa drugače.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Meni osebno je čez Metliko taman...ne vleče se kot prek Zagreba, manjša verjetnost (praktično je ni) je da nabašeš kolono na meji...se pa še vedno dovolj hitro premikaš, da ti ne dojadi....kar se ti zgodi če greš prek Črnomlja.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Meni osebno je čez Metliko taman...ne vleče se kot prek Zagreba, manjša verjetnost (praktično je ni) je da nabašeš kolono na meji...se pa še vedno dovolj hitro premikaš, da ti ne dojadi....kar se ti zgodi če greš prek Črnomlja.
Pa je cesta v celoti tolk okej, da lahko otroka zadaj spita ali je vmes kaj premetavanja?
To je torej LJ-NM-Metlika, dol po hrvaški strani pa vasi Bubnjarački Brod, Kohanjac, Ribnik, Veseliči, Grič, pa potem mimo Veliki Modruš Potok , Culibrki, Kučevice in na avtocesto?
Koliko je časovnega prihranka v primerjavi s potjo mimo Zagreba, če upoštevamo obe poti po omejitvah?