LJ - Zadar najhitreje?

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Ne hodte čez Zagreb - če Zagreb gremo Štajerci - ne rabmo še vas žabarjev tu - vas je dosti od Bosiljevega naprej.
tongue-1.gif


ON: v kolikor se da pot opraviti NE v soboto je iz Ljubljane "via ZG" dokaj "udobna" varianta - sicer nekaj več km in nekaj več plačljive AC po Hrvaškem (predpostavka, da vsi imate SLO vinjeto - sicer je treba dodati še ta strošek), časovno verjetno celo hitreje kot "povprek", vsekakor pa manj bruhanja v drugi in tretji vrsti. Če pa ti argumenti niso dovolj - varnost vožnje po AC vs "ovinki" je tudi nekaj vredna.
Ampak kot sem rekel - sobota v high season via ZG - veselo stanje na Lučkem. Na poti dol še mogoče lahko skočite na kosilo v Ikeao - bajo so meatballs (the swedish ones) topshit.

edit: bemti autocorrect
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Povzetek...Sla sva preko Zagreba... TomTom v avtu je ze sam po sebi predlagal to pot in ne cez Metliko kot predlaga Google Maps ... Nobene guzve niti tja, niti nazaj... Edino nekje okoli Zagreba je tako lilo, da so imeli prizgano omejitev na 40 km/h na AC ... Nisem upal voziti tako pocasi, ker bi me lahko kaksen slepar nagazil od zadaj
smile-1.gif
...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Here maps predlaga čez ZG.
Dol sem šel čez Metliko, nazaj čez ZG. Pa še enga GLEja z ZG registrsko sem mel pred sabo celo pot do Zagreba in je bil moj "radar detektor" in sem mel lahko lepo tempomat na 160. 😀 3 urce od Pirovca do Ljubljane, na meji vse skup morda minuta. Dol sem šel petek ob 19ih nazaj ponedeljek ob 19ih.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ko si šel na ali iz morja?
Jaz tako že 8 let... Enkrat sem šel preko Gorjancev (izvoz Novigrad) domov in mi je bilo žal še nekaj dni... In enkrat na Delnice-Kočevje, ker sem hčero spotoma oddajal v Želimljah... Pa se je tudi veleklo preko ovinkov. Ni vredno...
Tokrat sem rabil slabe 4 ure do Zadra...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ko si šel na ali iz morja?
Jaz tako že 8 let... Enkrat sem šel preko Gorjancev (izvoz Novigrad) domov in mi je bilo žal še nekaj dni... In enkrat na Delnice-Kočevje, ker sem hčero spotoma oddajal v Želimljah... Pa se je tudi veleklo preko ovinkov. Ni vredno...
Tokrat sem rabil slabe 4 ure do Zadra...

V obe smeri sem sel cez Zagreb... in v obeh primerih brez neke guzve... Nazaj grede celo lepo vreme...;)