Liderpnevmatik.si nateg?

sass

Guru
1. sep 2007
5.137
793
113
jaz to berem tako, da če bi tvoja banka sprejela ugovor trgovca, bi bil postopek pritožbe zaključen in ti bi ostal brez denarja (in z gumami). ker pa je tvoja banka ta ugovor zavrnila, postopek pritožbe še traja
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
On second thought - mislim, da se to lahko bere tudi kot takole:
- moja MasterCard banka je SKB
- prodajalčeva MasterCard banka je npr. BLABLA

Citat:
Banka je ugovor banki, s katero ima trgovec sklenjeno pogodbo, zavrnila in postopek še ni zaključen.

Banki preko MasterCard transkacij izmenjujeta plačili in omenjeni tekst se lahko tudi bere kot, da je njegova banka, torej banka BLABLA zavrnila ugovor prodajalca, ki ji ga je podal.
Ali pa, da je SKB banka zavrnila ugovor, ki ga je prodajalec podal banki, torej banki BLABLA.

No, kakorkoli, njegov ugovor je bil zavrnjen.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
cheer.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.662
6.057
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Danes sem vprašal MC, kako daleč je postopek, glede na to, da je 45 dni preteklo.

Dobil sem sledeč odgovor:
Citat:
Trgovec je banki poslal ugovor (pred-arbitražo) in si s tem podaljšal rok (zdaj je novi rok 13.6.2017). SKB banka je ugovor BLABLA banki, s katero ima trgovec sklenjeno pogodbo, zavrnila in postopek še ni zaključen.

Kako naj berem zadnji stavek? Katera banka je kateri banki ugovor zavrnila? Ugovor prodajalca?
Jaz ga takole berem.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
V predarbitraži banke merijo med sabo katera ima daljšega oz kateri reklamacijski oddelek bolje pozna Mastercard pravila. V tem primeru je SKB oz teta na Bankartu zavrnila ugovor trgovca oz njegove banke. Arbitraža pa je, ko se v merjenje moči vmeša Mastercard in pove svoje.

Če postopek chargebacka ni bil peljan po pravem členu oz razlogu v arbitražnem postopku mirno popušiš brez možnosti ugovora.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.403
2.480
113
še v SLO - ampak komaj
Arbitraža?

Pol mora Andy1 samo spremljati kdo koga kdaj kliče in v pravem trenutku povedati, da se je Lider kompromitiral in odstopiti od arbitraže.

Simple in zmaga zagotovljena.

(sorry - moral sem)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik prjatu pravi:
V predarbitraži banke merijo med sabo katera ima daljšega oz kateri reklamacijski oddelek bolje pozna Mastercard pravila. V tem primeru je SKB oz teta na Bankartu zavrnila ugovor trgovca oz njegove banke. Arbitraža pa je, ko se v merjenje moči vmeša Mastercard in pove svoje.

Če postopek chargebacka ni bil peljan po pravem členu oz razlogu v arbitražnem postopku mirno popušiš brez možnosti ugovora.

Hvala za razlago!

Sej, tudi ce popusim. Ampak, poskusiti je pa treba. Si vsaj lahko recem, da sem naredil vse, kar je v moji moci in da se nisem predal na prvo zogo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.678
748
113
Torej Banka , ki tebe zastopa je zavrnila ugovor Banke, ki jo ima trgovec, ki ti je prodal gume.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Kje si jih dobil potem DOT 2017? Si še na zimskih potem?

Sem se na gumah, ki so prisle z Ampero, Michelin Energy Saver. Te so na originalnih feltnah, zimske so na svojih feltnah, tako da smo ob menjavi nazaj montirali originalne letne gume. Zimske imam na hranjenju, tako kot imam cez zimo letne, te Continentalke z liderpnevmatika pa so se pri vulkanizerju.
Jih bom pa v najkrajsem moznem casu odpeljal v mojo klet, ker vulkanizerju jemljejo prostor. Prej jih nisem mogel, ker sem imel od novega leta pruh oz. kilo, pred slabimi stirimi tedni pa sem bil operiran, zdaj pa sem zadosti dober, da lahko eno po eno nalozim v avto in jih odpeljem domov v klet.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Torej Banka , ki tebe zastopa je zavrnila ugovor Banke, ki jo ima trgovec, ki ti je prodal gume.

Ce prav razumem, je moja banka zavrnila ugovor, ki ga je prodajalec podal svoji banki, ne da je moja banka zavrnila ugovor prodajalceve banke.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik prjatu pravi:
V predarbitraži banke merijo med sabo katera ima daljšega oz kateri reklamacijski oddelek bolje pozna Mastercard pravila. V tem primeru je SKB oz teta na Bankartu zavrnila ugovor trgovca oz njegove banke. Arbitraža pa je, ko se v merjenje moči vmeša Mastercard in pove svoje.

Če postopek chargebacka ni bil peljan po pravem členu oz razlogu v arbitražnem postopku mirno popušiš brez možnosti ugovora.

Hvala za razlago!

Sej, tudi ce popusim. Ampak, poskusiti je pa treba. Si vsaj lahko recem, da sem naredil vse, kar je v moji moci in da se nisem predal na prvo zogo.

Nimaš ti kaj "popuščati", počakaj na odgovor banke.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.962
9.645
113
Kaj, da mu dajo dnar nazaj, 7x bo prelagal gume, ki jih bo moral nazaj transportirati nekako. Vozil se bo dalje z rabljenimi,na meji legalnega in varnega. Slovenska zmaga pač. NOT:
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj to je tisto, že sedaj se vozi s starimi pnevmatikami. Zamenjal jih bi pa je, sedaj ima pa kup problemov, še skladiščit jih nima kje.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Na koncu bo andy dobil denar nazaj, ostale mu bodo pa še gume... Polovica alterja pa žile rezat z brivnikom, ker se to ni zgodilo njim...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Andy, daj povej na kratko, kaj pričakuješ? Torej, kakšen razplet?

nahrung002.gif

Da liderpnevmatik odpelje gume nazaj k sebi. Denar sem dobil nazaj že takoj, kot je MasterCard prebral mojo dokumentacijo in se strinjal z mano in ga imam že ves ta čas.
Če so gume tako krasne, kot trdijo, da so, naj jih odpeljejo in jih prodajo komu drugemu - tokrat po pravi ceni.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Kaj, da mu dajo dnar nazaj, 7x bo prelagal gume, ki jih bo moral nazaj transportirati nekako. Vozil se bo dalje z rabljenimi,na meji legalnega in varnega. Slovenska zmaga pač. NOT:

Troll, nehaj nabijati nekam v tri krasne. To sem opazil, da stalno počneš, kar nekaj predvidevaš in me popljuvaš z nečim, kar popolnoma ni res.

Gume, ki jih imam na Amperi imajo še 6mm profila, tako da sajkek, ne mi o meji legalnega/varnega, Ampera pa bo julija 5 let na cesti.
Denar sem pa že zdavnaj dobil nazaj.
 
Nazadnje urejeno: