Zimske gume - cene

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Kaj pa sama znamka gum? Gledam lanski test Continentala, precej slabe za ta denar.... Kakšno mnenje imate Goodyear UltraGrip 9+? Lani bile zelo dobro ocenjene v točno moji dimenziji. Nimam pa izkušenj z GY, sploh kako se obnašajo čez nekaj let... Cena praktično enaka Continentalu.

S Continenatlon načeloma nikoli ne fališ. Če ji dobiš za razumno ceno se jih splača nabavit. Enak šmorn je z ostalimi 'top' znamkami.

Jaz imam z GY in Continentalkami dobre izkušnje. Vseeno pa zdaj pogledam (vsaj pri zimskim) katere izmed 'sredinskih' znamk (po ceni) so se najbolje obnesle na testih, in nabavim njih..običajno je razlike v ceni 30 %.

Stojim na načelu da raje povprečno gumo menjam prej, kot top znamko ližem do konca..s prvo bom v povprečju mnogo bolj na varni strani.
(Edino Dunlopa se izogibam..prvo sezno top, potem pa 'za večno' glede obrabe...temu ustrezne so tudi vozne lastnosti)
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Jaz delam z zimsko gumo relativno malo kilometrov pozimi, kupim vedno top, imam pa tudi pravilo da je na avtu 4 sezone. Peto sezono menjava pa čeprav je profila še čez glavo...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ksz

pardon da smetim, kako je že z homologacijo in tem, vpisane so samo 19 in 18 col, ostali modeli vem da imajo tudi 17 homologirane, če bi želel bit po zakonu bi moral vseeno dat vpisat 17 dimenzijo ? na rti v mb se ne javlja nihče

nekak mi ni z valjari vozit pozimi
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Ja rabis homologirat dimenzijo, ki jo imas na avtomobilu.

Prvi pogoj je, da je ustrezna (t.j. kotalni obseg ostane enak).

Drugi pogoj je, da imas feltne z ustreznimi certifikati.

Tretji (oz. nulti) pogoj pa je, da feltne dejansko pasejo na vozilo. Ker pises, da imajo ostali modeli homologirano tudi 17", bi lahko imela tvoja zverina vecje diske in zato fizicno 17" ne spravis gor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Po 3. sezoni (Wintersport 5) so bile samo še za zvozit poleti. Postale so trše in drseče, tako da za 4. sezono jih nikakor ne bi dal več gor.

Jaz bom rekel tako, lani sem imel Contija 4 sezono gori, pa težko rečem da so bile slabe oz. kjerkoli kadarkoli nevarne. Zagotovo jih letos več ne bi montral, sem pa lani kar potegnil in sem jih komaj maja zamenjal, sem pa itak pred tem eno gumo dokrajčil (cesta+robnik+telefon).
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
eh, navadna dizelica, pac initiale je oprema, pa ima 19ke, dvomim da bi imel našminkan talisman kake hude diske, pa da ne bi šle 17ke gor :D
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.301
113
eh, navadna dizelica, pac initiale je oprema, pa ima 19ke, dvomim da bi imel našminkan talisman kake hude diske, pa da ne bi šle 17ke gor :D
Ne bit prepričan v to ;)

Sem imel na Laguni 4Control 18" original feltne in sem si takrat naročil 16 z zimskimi gumami, niso šle gor zaradi diskov :)

Če imaš Intiale opremo imaš 4control in verjetno so diski kaj večji kot na navadni opremi,

Za Talismana sem potem dobil komplet 18" platišč in je bila razlika med 19" in 18" zimskimi gumami ravno za ta komplet felten...
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Si je treba vzet čas in poiskat. Zanimivo da je Porsche med cenejšimi za to pnevmatiko.


Nekje so pa že po 70-75 EUR komad. Počakte da začnejo novinarji omejat 15. november in menjavo ter (kao) težave z zalogo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga in sad

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Ne bit prepričan v to ;)

Sem imel na Laguni 4Control 18" original feltne in sem si takrat naročil 16 z zimskimi gumami, niso šle gor zaradi diskov :)

Če imaš Intiale opremo imaš 4control in verjetno so diski kaj večji kot na navadni opremi,

Za Talismana sem potem dobil komplet 18" platišč in je bila razlika med 19" in 18" zimskimi gumami ravno za ta komplet felten...
Res je 4 control ja. Uf. Pol pa bodo zgleda kar 18 zimske, kolk sem gledal so z 17 tu tu cene.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
:eek: S kom se jaz tu družim? :oops1:

Vsi neke premija mrcine na 15" gumah, če ne pa neke kvazu SUV na 17". :bonk:

Sem bil prepričan, da pravi Alterjevec vozi minimalno 19". :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon