Liderpnevmatik.si nateg?

gr69

Guru
15. dec 2009
11.413
2.483
113
še v SLO - ampak komaj
Nategnjenega - pa da ne boš mislil, da se mi ni kaj podobnega zgodilo. Sicer ne glih 3 leta star - ampak "iz zaloge", posledično "lansko modelno leto". Cel čas pa smo se pogovarjali o "novem".
Zaključek - še malo popusta in komplet felgn ter zimskih gum zraven, da so me "pomirili". Pod črto so še vedno nekaj zaslužili, jaz pa tudi dobil vsaj delno kompenziran "nateg".
Kdo je kriv? Sem bil oguljfan?
Iz mojega stališča je krivda na obeh straneh, o goljufiji ne bi lih govoril - čuden priokus pa ostaja.

In bojim se, da se bo pri tebi podobno končalo (kompromis).
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.420
717
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Ce jim na spletni strani pise, da se gume steje kot nove, ce so 2 leti oz mlajse in potem za enake gume vidim link za 3 leta stare gume, ki so cenejse racunam, da bom dobil manj kot 2 leti stare gume.

Kako bi se pocutil, da se v avtosalonu menis za nov avto, v salonu pa jim stoji enak avto ze 3 leta po znizani ceni, ampak ti si vseeno zelis novega in ga tudi placas kot novega.
Po placilu ti pa na prevzem pripeljejo tistega iz salona, ki jim je tam stal ze 3 leta in se prodaja po znizani ceni.
Tehnicno gledano je ta avto nov, kajne?

Pri avtu je drugace... ker tocno ves, kateri letnik je ... Pri pnevmatikah pa je ze x-krat napisano... da nekega zakona ni... in celo link do TIRS-a je nekje nekdo dal, kjer je napisano, da se smtrajo gume, stare do 3 leta v vsakem primeru kot NOVE gume... in v nekaterih primerih celo do 5 let stare ...

Se enkrat link >> http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_odgovori/pogosta_vprasanja/vsa_vprasanja/vprasanje_00189/

Trzni_inspektorat_RS-20170326-193241.jpg



Tvoja napaka je edino to, da nisi prej vprasal, preden si sel v nakup ... Ce si ze nasel ta vodnik, kjer je napisano to glede 1. in 2. letih v neki polomljeni slovenscini... bi lahko uposteval se nasvet, kjer pise, da med nakupom ZMERAj preveri DOT
smile-1.gif
...

In nic drugace se ne obnasas kot liderpnevmatik, ko jim ocitas, da samo ponavljajo "3 leta, 3 leta, 3 leta" ... TI tudi skozi ponavljas eno in isto... tudi ce ti hocemo dopovedati, da mogoce pa le nimas cisto prav ...
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Kar se tice starosti gum, sem vprasal znanca, ki dela v Savi Kranj in je rekel, da karkoli starejsega od enega leta ne smatra vec za novo gumo.
Tako, da tole o treh do petih let je cisti nateg samo zato, da se lahko znebijo zalog.

Ampak whatever, meni je za enkrat pomembno, da mi je za enkrat denar vrnjen, MC se strinja z mano, zogica je na strani liderpnevmatik.
Ce so tri leta stare gume tako ok, pa naj si jih odpeljejo nazaj - saj so prakticno nove kajne?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.730
-995
113
145 km SZ od Opatije
KSZ

Pa 3,14zda, a ste normalni? Tema za največ 10 odgovorov, vi pa jo pretvorite v roman Vojna in Mir .. pa še ni konca.
Kaj je treba bit pameten? Avtor je naročil gume z DOT starosti <1 leto za xxx,xx EUR, dobil pa DOT >2 leti za prav tako xxx,xx EUR.
Zaj pa jaz vas fprašam: kaj vam te tu ni jasno??? Mam občutek, da ste tule sami strokovnjaki za vse, samo za branje ne ... znate shekat top secret kode, vozite lambote, imate ifone, ampak ... ne znate prebrati in razumeti PREPROSTEGA besedila? Ka te to vam dogaja?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.678
748
113
Ja nauk je pa vsem, ne kupujte gum preko interneta, razen, če vam pisno ne potrdijo 4 enakih dot ov in ustrezno kvaliteto in skladiščenje..... bolje dati malo več pa videti v živo pa reči KUPIM.....

Je pa cirkus, ko nekaj kar hočeš ni za dobiti...
 
Nazadnje urejeno:
13. jul 2011
2.677
625
113
No, pa daj ti, ki znaš brati, preberi kje na linku, kjer je naročil Andy piše, da gre za gumo novejšo od enega leta? Jaz tudi letnice 2016, ki jo omenja Andy, ne najdem.
Zdaj pa poglejmo, kaj piše na originalni strani med splošnimi pogoji :
Citat:
Le DOT du pneumatique correspond à sa date de production. Il est composé de 4 chiffres indiquant la semaine de fabrication et l'année. Tout pneu de moins de 36 mois est considéré comme neuf. Aucune réclamation ne sera acceptée par AD TYRES INTERNATIONAL SLU si la DOT du pneu reçu est égale ou inférieure à 36 mois.

gtranslate: The DOT of the tire corresponds to its date of production. It is composed of 4 digits indicating the week of manufacture and the year. Any tire less than 36 months old is considered new. No claim will be accepted by AD TYRES INTERNATIONAL SLU if the DOT of the received tire is equal to or less than 36 months.

in še v originalnem vodiču za nakup :
Citat:
La gomme des pneumatiques s'est considérablement améliorée et ne subit plus le poids du temps comme les précédentes gommes. Le pneu en lui-même ne sera pas moins performant à condition qu'il fût stocké dans des conditions optimales.

gtranslate: The rubber of the tires has considerably improved and is no longer subjected to the weight of time like the preceding gums. The tire itself will not be less efficient provided it is stored in optimal conditions.

Da se razumemo, nič od tega ne velja za nakup preko slovenske strani, ker tam veljajo splošni pogoji in vsi podatki objavljeni na tej, slovenski strani. Ampak lastnik internetne trgovine ima v glavi točno te francoske pogoje, ki jih je najbrž celo sam napisal in niti ne ve, da so ga pri hrvaškem in slovenskem prevodu "vložili". In dokler ne bo tega spoznal, bo trdil, normalno, svojo. Ampak dokler bosta obe strani zgolj ponavljali "36 mesecev, 36 mesecev..." in pa "vi ste nategatorji, MC se strinja z mano," bo tako tudi ostalo.
Upam, da se zadeva izteče v redu za Andyja, ker je dejansko bil zaveden v napačno sklepanje. Ni pa bil "nategnjen" z napačnim proizvodom.
Zdaj se pa tudi meni zdi že bedasto ponavljati eno in isto, pa upam da sem dovolj dobro razložil, da boste tudi tisti ta visoko pismeni in načitani razumeli zakaj je nastal problem.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.420
717
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
KSZ

Pa 3,14zda, a ste normalni? Tema za največ 10 odgovorov, vi pa jo pretvorite v roman Vojna in Mir .. pa še ni konca.
Kaj je treba bit pameten? Avtor je naročil gume z DOT starosti <1 leto za xxx,xx EUR, dobil pa DOT >2 leti za prav tako xxx,xx EUR.
Zaj pa jaz vas fprašam: kaj vam te tu ni jasno??? Mam občutek, da ste tule sami strokovnjaki za vse, samo za branje ne ... znate shekat top secret kode, vozite lambote, imate ifone, ampak ... ne znate prebrati in razumeti PREPROSTEGA besedila? Ka te to vam dogaja?

Ce kod ne zna brat, si to ti...

Avtor je samo mislil da je narocil gume z DOT <1 ... ni pa nikjer pisalo, kaksen DOT imajo gume, ki jih naroca... preveril pa tega tudi ni med postopkom nakupa...
nahrung002.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
No, pa daj ti, ki znaš brati, preberi kje na linku, kjer je naročil Andy piše, da gre za gumo novejšo od enega leta? Jaz tudi letnice 2016, ki jo omenja Andy, ne najdem.
Zdaj pa poglejmo, kaj piše na originalni strani med splošnimi pogoji :
Citat:
Le DOT du pneumatique correspond à sa date de production. Il est composé de 4 chiffres indiquant la semaine de fabrication et l'année. Tout pneu de moins de 36 mois est considéré comme neuf. Aucune réclamation ne sera acceptée par AD TYRES INTERNATIONAL SLU si la DOT du pneu reçu est égale ou inférieure à 36 mois.

gtranslate: The DOT of the tire corresponds to its date of production. It is composed of 4 digits indicating the week of manufacture and the year. Any tire less than 36 months old is considered new. No claim will be accepted by AD TYRES INTERNATIONAL SLU if the DOT of the received tire is equal to or less than 36 months.

in še v originalnem vodiču za nakup :
Citat:
La gomme des pneumatiques s'est considérablement améliorée et ne subit plus le poids du temps comme les précédentes gommes. Le pneu en lui-même ne sera pas moins performant à condition qu'il fût stocké dans des conditions optimales.

gtranslate: The rubber of the tires has considerably improved and is no longer subjected to the weight of time like the preceding gums. The tire itself will not be less efficient provided it is stored in optimal conditions.

Da se razumemo, nič od tega ne velja za nakup preko slovenske strani, ker tam veljajo splošni pogoji in vsi podatki objavljeni na tej, slovenski strani. Ampak lastnik internetne trgovine ima v glavi točno te francoske pogoje, ki jih je najbrž celo sam napisal in niti ne ve, da so ga pri hrvaškem in slovenskem prevodu "vložili". In dokler ne bo tega spoznal, bo trdil, normalno, svojo. Ampak dokler bosta obe strani zgolj ponavljali "36 mesecev, 36 mesecev..." in pa "vi ste nategatorji, MC se strinja z mano," bo tako tudi ostalo.
Upam, da se zadeva izteče v redu za Andyja, ker je dejansko bil zaveden v napačno sklepanje. Ni pa bil "nategnjen" z napačnim proizvodom.
Zdaj se pa tudi meni zdi že bedasto ponavljati eno in isto, pa upam da sem dovolj dobro razložil, da boste tudi tisti ta visoko pismeni in načitani razumeli zakaj je nastal problem.

Briga me, kaj piše na francoski strani. Misliš, da bom šel prebirat vse možne jezike spletne strani, da bom našel tako cako?

Kar se mene tiče, zame veljajo pogoji, ki pišejo na slovenski spletni strani in nič drugega.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Ja, če je skrit na slovenski strani. A zdaj bom pa jaz pregledoval in si prevajal angleško, nemško, francosko in še kakšno stran?

To ne pije vode in ne razumem, kaj vam je parim, da branite nategovalsko spletno stran s tem, ko se sklicujete na tekst v popolnoma drugih jezikih.
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.140
793
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Ja, če je skrit na slovenski strani. A zdaj bom pa jaz pregledoval in si prevajal angleško, nemško, francosko in še kakšno stran?

To ne pije vode in ne razumem, kaj vam je parim, da branite nategovalsko spletno stran s tem, ko se sklicujete na tekst v popolnoma drugih jezikih.
ne gre za to, da bi branil liderpnevmatik. gre le za to, da si ti sklepal na podlagi dveh različnih cen, da boš ob plačilu višje cene dobil novejši produkt. v resnici pa je liderpnevmatik prodajal (posredoval?) enak produkt pod dvema različnima cenama, kar pa ni bilo jasno razvidno in te je zavedlo.
zdaj pa je odvisno od liderpnevmatik, ali bo za ohranitev dobrega trgovine imena požrl stroške prepošiljanja tvojih pnevmatik, ali pa te bo gladko odpikal in potem izgubil nekaj potencialnih kupcev v sloveniji.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pa je liderpnevmatik dejansko trgovina ali tako kot del amazona kjer lahko kupiš od različnih prodajalcev?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Ja, če je skrit na slovenski strani. A zdaj bom pa jaz pregledoval in si prevajal angleško, nemško, francosko in še kakšno stran?

To ne pije vode in ne razumem, kaj vam je parim, da branite nategovalsko spletno stran s tem, ko se sklicujete na tekst v popolnoma drugih jezikih.
ne gre za to, da bi branil liderpnevmatik. gre le za to, da si ti sklepal na podlagi dveh različnih cen, da boš ob plačilu višje cene dobil novejši produkt. v resnici pa je liderpnevmatik prodajal (posredoval?) enak produkt pod dvema različnima cenama, kar pa ni bilo jasno razvidno in te je zavedlo.
zdaj pa je odvisno od liderpnevmatik, ali bo za ohranitev dobrega trgovine imena požrl stroške prepošiljanja tvojih pnevmatik, ali pa te bo gladko odpikal in potem izgubil nekaj potencialnih kupcev v sloveniji.

Zakaj se moram znova in znova ponavljati, ker si ne preberete teme?

Poleg različnih cen za različne letnice izdelave je tole: https://www.liderpnevmatik.si/nasveti-o-pnevmatikah/oznaka-dot
Citat:
Je možno kupiti in se voziti z gumo, izdelano pred 1. ali 2. letoma, ne da bi ta izgubila na svoji kakovosti ?

Zmes pnevmatik je bila znatno izboljšana in se ne postara kot poprej. Sama pnevmatika ne bo izgubila zmogljivosti, če se njene skladiščenje dogaja v optimalnih razmerah. Med nakupom pnevmatik, zmeraj preverite njihov DOT. Pnevmatika, izdelana pred 1. ali 2. letoma mora biti prodan kot taka po znižanji ceni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Nazadnje urejeno: