LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Imam zunanjo anteno in TV SAMSUNG LE32C652 ko dam začetno iskanje programov mi televizor včasih ne najde programov, ko po nekajkratnem iskanju vendarle najdem programe pa se pojavljajo problemi ko se preklaplja med programi in je včasih potrebno počakati tudi minuto da najde signal od programa, včasih deluje BP. Naj omenim da signal nebi smel biti slab na splošno ker v sosednji sobi katodni sony dela BP. A ima Samsung res tako slab TV tuner ali kaj?
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Sem se odločil da bom dal kar v tole temo ker so ravno prava imena v naslovu.

Kupujem novo TV ki ni nujno da je 3D. Pravzaprav bi še rajši da ni 3D, čeprav sem slišal da tega že skoraj ni več za dobit. Želim pa si da ima:
- 55"
- USB snemanje
- čim več formatov ki jih bere (JPEG, GIF, MPG4, AVI, Xvid ...)
- povezljivost TVja z PCjem (sem slišal da se da povezat sliko kar preko WiFi-ja)
- kakršne koli "igračke" in dodatki ki jih ponuja poleg tega pa bodo le češnja na smetano
TV signal dobim od SIOLa preko optike na zaenkrat še komunikator Sagem, ki ga bo morda enkrat zamenjal SIOL box. V hiši že imamo plazma LG-jev televizor 50PV350 s katerim smo sicer čisto zadovoljni in ima čisto zadovoljivo sliko, a novi TV bomo sigurno več gledali in uporabljali zato bi radi nekaj več.

Sedaj pa še nekaj vprašanj:
1. Kako se obnese prenos slike preko wifi-ja? Je to dejanski prenos oz. klon slike ali le prenos medija slike (fotografije, filmi) in kakšna je oznaka za ta prenos slike, da vem kaj gledat pri karakteristikah?
2. USB snemanje? Lahko snemam na ključ, recimo 32GB ali rabim nujno zunanji HDD? Koliko prostora porabim pri snemanju recimo enourne oddaje ali pa recimo enega filma, ki traja slabi 2h? Predvidevam da med snemanjem enega kanala ne morem gledat katerega drugega ... Imam prav?
3. Internetna televizija? Ali to sploh rabim če imam na TV vklopljen PC in prenešeno sliko? Poleg tega imam brezžično tipkovnico in miško kar je verjetno bolše kot daljinec od TVja.
4. Na kaj moram biti še pozoren pri nakupu?

Vem da sem postavil kar nekaj zahtev in vprašanj a bi mi zares pomagalo če bi mi kdo odgovoril na vse saj sem sam bolj ne poznavalec moderne elektronike, kar pa je očitno TV danes postal
confused-1.gif
. Hvala vsakemu, ki si bo vzel čas in mi pomagal.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.260
9.443
113
EU
Imaš vtikač, ali kabel od antene do televizorja zanič,
Vtikač antene za v TV mora biti ravni in ne kotni. Tisti kotni (90 stopinj) imajo veliko izgubo signala.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Sej je prepovedan tut piratstvo pa vsi filme in glasbo vlečejo z neta tko da to me ne gane preveč. Poleg tega pa, a na VHS sem pa do danes lahko snemal? To sploh nima bistva in ne zanima me kaj lahko in kaj ne, ampak le konkretni odgovori na vprašanja, predlogi in izkušnje. Hvala.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Lokos pravi:
Sej je prepovedan tut piratstvo pa vsi filme in glasbo vlečejo z neta tko da to me ne gane preveč. Poleg tega pa, a na VHS sem pa do danes lahko snemal? To sploh nima bistva in ne zanima me kaj lahko in kaj ne, ampak le konkretni odgovori na vprašanja, predlogi in izkušnje. Hvala.
če te gane ali ne dejstvo ostaja: digitalnih programov se ne da snemati na usb če je zunanji vir HDMI. kontkretni odgovor.pika.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
No to pa je razlika. "Se ne sme" oziroma "se ne da". Zakaj naj se pa nebi dalo? Moje lajično razmišljanje mi pravi da je slika pač slika ki jo posnameš / zabeležiš na kakeršen koli način ti pač paše (VHS, USB snemanje). Razen če je ta signal na kakšen način kodiran da se ga ne da snemat.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
brezžični prenos slike omogočajo samo določeni intel procesorji na določene tv-je(ne vem z glave katere). Če klonira sliko ali samo multimedijske vsebine pa ne bi vedel. Lahko pa za cca 100€ dokupiš dodatno napravo, ki to počne. Samo previdno pri nakupu, da boš vzel dovolj zmogljivo zadevo, da ti bo tudi kak bolj zahteven Full HD film prenašalo.

internetna televizija so samo aplikacije (voyo, youtube, finance, vreme, FB, twitter...) pa nekatere imajo tudi web brskalnik. Do sedaj nisem še nič uporabljal:) Imam htpc na tv priklopljen, pa brskam po tv-ju, ko kaj posodabljam:) Drugač pa mi je vse ostalo lažje delat preko telefona ali tablice, youtube pa vrtim preko xbmc-ja.

glede formatov predvajanja hvalijo samsunga, lg, philips (nekak v tem zapordju sem si jst zapomnil:) )
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
51
63
Citat:
Uporabnik Lokos pravi:
Sem se odločil da bom dal kar v tole temo ker so ravno prava imena v naslovu.

Kupujem novo TV ki ni nujno da je 3D. Pravzaprav bi še rajši da ni 3D, čeprav sem slišal da tega že skoraj ni več za dobit. Želim pa si da ima:
- 55"
- USB snemanje Te funkcije ne uporabljam, ker snemam na PC. V LG navodilih piše, da je možno snemanje iz DVB-T/-C/-S, kako je pri ostalih firmah mi ni poznano.
- čim več formatov ki jih bere (JPEG, GIF, MPG4, AVI, Xvid ...)
- povezljivost TVja z PCjem (sem slišal da se da povezat sliko kar preko WiFi-ja) lahko povežeš preko WiFija, če povežeš TV z istim ruterjem kot PC, potem
ne rabiš nobene dodatne povezave. Pri LGeju dobiš priložen program Nero MediaHome, ki ti PC spremeni v server, tako, da lahko na TVeju pregledno odpiraš in seveda gledaš vsebine, to je filme, slike, MP3....Ne moreš pa direktno prenašati tiste slike, filma..., ki jo imaš trenutno na monitorju PCeja na TV, ker ti PC to ne omogoča. Mogoče nek drug program to omogoča.

- kakršne koli "igračke" in dodatki ki jih ponuja poleg tega pa bodo le češnja na smetano
TV signal dobim od SIOLa preko optike na zaenkrat še komunikator Sagem, ki ga bo morda enkrat zamenjal SIOL box. V hiši že imamo plazma LG-jev televizor 50PV350 s katerim smo sicer čisto zadovoljni in ima čisto zadovoljivo sliko, a novi TV bomo sigurno več gledali in uporabljali zato bi radi nekaj več.

Sedaj pa še nekaj vprašanj:
1. Kako se obnese prenos slike preko wifi-ja? Je to dejanski prenos oz. klon slike ali le prenos medija slike (fotografije, filmi) in kakšna je oznaka za ta prenos slike, da vem kaj gledat pri karakteristikah? Če misliš na isočasni prenos slike, torej, da imaš isto, samo povečano sliko na TVeju, kot naprimer na mobilnem telefonu, je to možno pri LGeju pri vseh letošnjih modelih od LM620 navzgor. V funkciji Smart Share se nahaja WiFi Screen Share, ki uporablja brezžične povezave, kot so WiFi Direct, WiDi,... Pri Samsungu naj bi bilo to možno samo z nakupom dongla.
2. USB snemanje? Lahko snemam na ključ, recimo 32GB ali rabim nujno zunanji HDD? Koliko prostora porabim pri snemanju recimo enourne oddaje ali pa recimo enega filma, ki traja slabi 2h? Predvidevam da med snemanjem enega kanala ne morem gledat katerega drugega ... Imam prav?
3. Internetna televizija? Ali to sploh rabim če imam na TV vklopljen PC in prenešeno sliko? Poleg tega imam brezžično tipkovnico in miško kar je verjetno bolše kot daljinec od TVja. Vsekakor rabiš internetno TV, ena od številnih možnosti je naprimer, če si zamudil neko oddajo na RTV SLO, si jo lahko kasneje ogledaš. Internetna TV ti omogoča ogled številnih 2D, 3D filmov, in številnih drugih aplikacij.
4. Na kaj moram biti še pozoren pri nakupu?

Vem da sem postavil kar nekaj zahtev in vprašanj a bi mi zares pomagalo če bi mi kdo odgovoril na vse saj sem sam bolj ne poznavalec moderne elektronike, kar pa je očitno TV danes postal
confused-1.gif
. Hvala vsakemu, ki si bo vzel čas in mi pomagal.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
51
63
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Imaš vtikač, ali kabel od antene do televizorja zanič,
Vtikač antene za v TV mora biti ravni in ne kotni. Tisti kotni (90 stopinj) imajo veliko izgubo signala.
To vsekakor ne drži. Izguba signala na vtikaču je cca. 1dB ne glede na obliko.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
dejansko imam kotni vtikač in sem resnično pomislil da je vzrok v vtikaču, po drugi strani pa ni neke logike saj tv signal menda ni kot voda da bi ga koti ovirali
confused-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.260
9.443
113
EU
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Imaš vtikač, ali kabel od antene do televizorja zanič,
Vtikač antene za v TV mora biti ravni in ne kotni. Tisti kotni (90 stopinj) imajo veliko izgubo signala.
To vsekakor ne drži. Izguba signala na vtikaču je cca. 1dB ne glede na obliko.
Ma ne, koliko Elradovih kotnih vtikačev sem zmetal stran, ker so zanič. Gola sredinska žica ven gleda, zaprto samo s plastičnim pokrovom.Sevanje signala maksimalno.
Sem za hribom brez optične vidljivosti proti oddajniku. Vsaki decibel se pozna . Ko dam ta vtikač, slika kocka.
ne-ne-1.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
Citat:
Uporabnik Morphey pravi:
Gledal sem Samsunga 46ES6100.

Kako se kaj obnese?

Sem ga kupil 2 tedna nazaj, sicer "55" velikost in moram rečt , da sem zadovoljen, tako s sliko, (gledam T2) kot samim izgledom, nastavitvami in smart hubom...
Naj povem da sem prešaltal iz 6 let stare 42 plazme panasonic .....in ni mi žal.

Aja....do sedaj, nisem naletel na datoteko, ki je TV nebi predvajal, podnapise b.p....nanj sem priklopil tudi 500gb prenosni disk in dela super, priklopil tudi brezžično tipkovnico logitech k400, dela bp...ampak na koncu sem jo dal stran, ker sem našel boljšo rešitev kar na svojem S3 telefonu. Aja, wierless našel brez problemov , nastavil prav tako...a naprimer youtube včasih mal šteka....ampak na liniji sta še 2 računalnika z povezavo v splet...

Takole na kratko...
Za jurja €, dober TV (price/performance)
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
51
63
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:


Tvoj tv tega ne podpira ker tega ne podpira še noben tv - samo dongle. Allshare in allshare cast sta dve popolnoma različni funkciji samo so ime malo neposrečeno izbrali. Allshare je pač poimenovanje DLNA protokola, medtem ko je allshare cast dejansko kopiranje zaslona preko wifi. to trenutno ponuja samo samsung, bo pa lg sigurno kmalu skopiral, apple pa bo ukradel idejo in poimenoval iClone ter zaščitil in se začel tožarit
smile-1.gif
To, kar Samsung imenuje "allshare cast", LG imenuje " Smart share" in prenese vsebine iz pametnega telefona, računalnika, USB-ja, fotoaparata, neposredno na TV sprejemnik. Če naprava podpira Wi-Fi Direct, se lahko s TVejem poveže brez usmerjevalnika. To funkcijo imajo vgrajeno večina letošnjih modelov LG in to brez dongla. Tako, da ne vem, kdo od koga kaj kopira, če ima LG to že vgrajeno, pri Samsungu je pa to možno samo z donglom.
dečko, daj ne si spet sramote delat...
smart share je lgjevo poimenovanje DLNA protokola (enako kot samsung imenuje allshare).
http://www.lg.com/us/support/smart-share

Zdaj si še enkrat preberi kaj je ALLSHARE CAST in potem pametuj, kdo ima kaj vgrajeno... še namig: išči cloniranje celotnega zaslona android naprave = tudi igranje iger, vse nastavitve,urejanje dokumentov, pisanje sms....

Allshare kot DLNA odjemalec pa imajo vgrajni vsi samsung smart tv od leta 2010 dalje, nekateri pa že od prej.

Tako zgleda povezava GalaxyS3 z LGejevim TVejem: https://www.youtube.com/watch?v=EqZHhBAd1j0&feature=related

In tako s Samsungovim: https://www.youtube.com/watch?v=7p6nOAcSUsE&feature=related .( Od nekje mi je poznan avtor tega filmčka ).
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Hvala za pomoč, še posebej bpfc-ju ki si je vzel kar nekaj časa da mi je po kmečko razložil stvari in so mi vsaj malo jasne. Me pa zanima še kaj mislite o ideji da počakam na kake božične ali novoletne popuste, morda celo da pride v začetku novega leta nova serija TVjev in kupim kako letošnjo s popustom. V B.B. v BTCju mi je prodajalec omenil da ponavadi z novimi serijami starim spustijo ceno nekje od 200 do 300€ je pa vprašanje koliko in kaj je na zalogi. Ma kdo izkušnje s tem? Se dobi še kaj pametnega ali večinoma spraznejo skladišče predno dobijo novo robo?
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.939
14
38
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Citat:
Uporabnik Morphey pravi:
Gledal sem Samsunga 46ES6100.

Kako se kaj obnese?

Sem ga kupil 2 tedna nazaj, sicer "55" velikost in moram rečt , da sem zadovoljen, tako s sliko, (gledam T2) kot samim izgledom, nastavitvami in smart hubom...
Naj povem da sem prešaltal iz 6 let stare 42 plazme panasonic .....in ni mi žal.

Aja....do sedaj, nisem naletel na datoteko, ki je TV nebi predvajal, podnapise b.p....nanj sem priklopil tudi 500gb prenosni disk in dela super, priklopil tudi brezžično tipkovnico logitech k400, dela bp...ampak na koncu sem jo dal stran, ker sem našel boljšo rešitev kar na svojem S3 telefonu. Aja, wierless našel brez problemov , nastavil prav tako...a naprimer youtube včasih mal šteka....ampak na liniji sta še 2 računalnika z povezavo v splet...

Takole na kratko...
Za jurja €, dober TV (price/performance)

Koliko oddaljen gledaš ta tv? Sam imam zdaj namen kupiti to 46ko, ampak mogoče bi si ogledal celo 55. Namreč vsi ki imajo 46 sedaj pravijo da bi vzeli večjo:)

lp
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

tudi 55 ti hitro postane premajhna. to je stvar razvade. vcasih so bili tv-ji prav smešno majhni (če jih primerjamo z današnjimi), pa smo gledali čisto ok. sedaj pa 55 po parih dneh zgleda majhna. lp
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.939
14
38
aha. Kaj pa pomeni ta oznaka na Siolu UE55ES6100WXXH... Po drugih trgovinah je brez te oznak wxxh..