LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Je na vidiku kakšen update za samsunga serije C 5xxx ? Zadnji je aprilski.
Motijo me predvsem majhni podnapisi pri predvajanju preko usb.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Zdaj ne vem kako je na seriji 5xxx. Na seriji 6xx lahko povečaš velikost podnapisov in sicer med predvajanjem izbereš Tool in tam najdeš podnapise in velikost le-teh
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Isto jih lahko nastavim jaz pri modelu UE32C5100QW a so kljub nastavitvi na 3 velikost poveča zanemarljivo.
Zanima me kako je pri modelih serije D? Oziroma,če so update serije D kaj dodali in če so uporabni pri seriji C ?
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
"v beležki"??? Vem samo če povečam srt podnapise na maksimalne fonte se se na samsungu velikost ne pozna,očitno tv predvajalnik sam določi velikost podnapisov.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik lipan pravi:
"v beležki"??? Vem samo če povečam srt podnapise na maksimalne fonte se se na samsungu velikost ne pozna,očitno tv predvajalnik sam določi velikost podnapisov.

Ja, v beležki. Na compu odpreš podnapise z beležko in tam spremeniš velikost pisave. To sem mislil.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Izšel je novi FW T-VALDEUC-3011.0

1. Title
2010 model Firmware for self-upgrade
2. Applicable Model
UE**C6, 7, 8 Series
3. Description
* T-VALDEUC-3011.0

- Optimization to find the Service Channel for SkyD (Germany, Austria , Swiss Region)
- Improve ''11 Skype(MoIP) Camera screen is not showed
- When turning off and on after recording Guide plus (Only Italy)
- Improve Samsung Digital Camera''s specific MJPEG movie clip is not playbacked
- fixed power on/off issue when connected by network
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Majstri, izbiram med
Samsung 46D7000
Samsung 46D8000
Philips 46PFL9705

Katerega bi vzel? Zdaj imam 42PFL9603 in bi rad večjega.

Priporočajo mi Samsunga, kao boljša slika kot Philips.

Prosim za mnejnja.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Philips je 2010 model, letošnji imajo na koncu 6, torej 9706. Ta model je "best of", dobil EISA nagrado za top. Tv ima vse, kar danes video tehnika premore.

Philips je tudi edini, ki ima ambilight( pa saj to veš
smile-1.gif
).

Če že Samsunga, potem vzami nekaj ekvivalentnega, torej 8000 serijo.

Spet, primerjat dva televizorja, oba iz top serije je iskanje dlake v jajcu....dizajnsko sta pa hudo različna....in dandanes je dizajn tvja tudi zelo pomemben.)
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
Vsak proizvajalec, kateremu nameniš € te kaznuje z gledanjem imena spodaj na sredini okvirja. Višek dizajna!
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Seveda, pri sonyju HX seriji je emblem, ko je tv prižgan, še....osvetljen ! In kaj sedaj?
hysterical-1.gif


Potem si pa kupi projektor!
evil.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Philips ima tudi 3v1 podstavek, torej ga lahko uporabimo tudi za stensko montažo. Pa še zvočnike ima vgrajene v njem. Zvok je, to si upam trditi, najbolj kvaliteten med konkurenco.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Potem je pa očitno še en + za Philipsa....samo daj vzami 2011/2012 model, torej xxx6 model. Imajo manj bugov:)
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
glede na temo se mi zdi smiselno napisat sledece:

Philips 40PFL9715 - je najvecji srot od televizije, kaj se da kupit, oziroma drugace receno, vse dodatne funkcionalnosti, so samo pesek v oci in bi bilo bolje, da jih sploh ni

Torej, zadeve ki so me zmotile:
1) pri menjavi kanalov, ti ne pokaze "now/next" kar igra (EPG), ker Philips noce placat licence
2) ceprav je ta model star nic kaj vec kot pol leta, so se odlocili, da bodo Youtube aplikacijo posodobili smao za novo modelsko leto, posledicno ne podpira HD formata ampak samo nizko kvalitetne
3) identicno kot zgoraj - izdali so novo TV, kjer so se odlocili da PVR funkcionalnosti nebojo uporabili
4) ne podpira niti vseh navadnih DIVX file-ov, med tem ko prvi model WD TV vse prebavi
5) ne podpira podnapisov
6) ne podpira menjave jezika v katerem se film gleda (preko predvajalnika)
7) MKV datotek v 95% ne podpira, saj jih je vecina v DTS, cesar pa Philips ne podpira

skratka izredno razocaran nad Philipsom, ker kar se tice naprednih funkcionalnosti ne podpira absolutno nicesar.

Kar se tice kvalitete slike pa je le ta resnicno vrhunska.

Ce je kdo vseeno zainteresiran (kr teh funkcionalnosti ne potrebuje) za 1 teden staro TV, jo prodam za 1000€ :D
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:
glede na temo se mi zdi smiselno napisat sledece:

Philips 40PFL9715 - je najvecji srot od televizije, kaj se da kupit, oziroma drugace receno, vse dodatne funkcionalnosti, so samo pesek v oci in bi bilo bolje, da jih sploh ni

Torej, zadeve ki so me zmotile:
1) pri menjavi kanalov, ti ne pokaze "now/next" kar igra (EPG), ker Philips noce placat licence ( žal je pri večini televizorjev tako; če si tako vešč o tem, napiši kateri pa ga )

2) ceprav je ta model star nic kaj vec kot pol leta, so se odlocili, da bodo Youtube aplikacijo posodobili smao za novo modelsko leto, posledicno ne podpira HD formata ampak samo nizko kvalitetne tv je modelno leto 2010, torej star...glede update-a se strinjam, je drugačen, nekaterim je všečen, veliki večini ne. To da ne predvaja HD vsebin ni kriv update
3) identicno kot zgoraj - izdali so novo TV, kjer so se odlocili da PVR funkcionalnosti nebojo uporabili tv je star...:)
4) ne podpira niti vseh navadnih DIVX file-ov, med tem ko prvi model WD TV vse prebavi WD TV je namenski predvajalnik in tu se izkaže; tako kot 9xxx serija, ki blesti v kvaliteti slike; imaš pa dobro podporo DLNA protokola; izkoristi jo
smile-1.gif

5) ne podpira podnapisov beri prejšnjo točko
6) ne podpira menjave jezika v katerem se film gleda (preko predvajalnika) beri zadnje sve točki
7) MKV datotek v 95% ne podpira, saj jih je vecina v DTS, cesar pa Philips ne podpira ...

skratka izredno razocaran nad Philipsom, ker kar se tice naprednih funkcionalnosti ne podpira absolutno nicesar. imaš kvalitetno sliko, sedaj pa grajaš DTS zvok. Kupi si še kvaliteten surround sistem, pa bo
smile-1.gif


Kar se tice kvalitete slike pa je le ta resnicno vrhunska. to pa drži
grims-1.gif


Ce je kdo vseeno zainteresiran (kr teh funkcionalnosti ne potrebuje) za 1 teden staro TV, jo prodam za 1000€ :D