LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Kaj pa to Sony kdl-32ex500

Super TV, imamo doma.

Ima pa sonyeve fore, recimo ne bere dvixov in podnapisov. Imam pa ga priklopljenega v domače omrežje in lahko izbiram filme direktno iz diska na svojem računalniku (preko mreže) in zadeva laufa v nulo.
grin1.gif
 

geo

Zelenc'
16. okt 2010
23
0
1
Ogledujem nekaj tv-jev in me zanima, ce mi lahko kdo predlaga kaksen film , kjer se res izrazito vidi, al je tv vred al crap. Rad bi kaj potegnil in dal na disk in sel z njim direkt v trgovino testirat (cimvec formatov, in razlicne zvrsti .. da bi res videl razlike in prednosti plazma vs lcd in med razlicnimi medeli ).

Odlocam se med Philips plazmo vs. Samsung LCD(npr. Samsung LE32C652) , sony oz philips.
Philipsa ste tu sicer bol skritiziral, ceprav mi je meni in slika tako na hitro kar vsecno. Sicer se sam bolj nagibam k samsungu, kot sem tudi tule malo se prebijal skozi temo, da samsung kodira nekako najvec formatov).

Zelo prav bi mi prislo ce pozna kdo, kake krajse npr. 10 min trilerje oz. kaj tazga.... Ce pa noben ne pozna kej tazga pa vsaj kak link? do npr. kakega celega filma, ki bi znal nekako najbol odrazit razlike lcd vs plazma oz. lepote in prednosti enega proti drugemu.

Na partisu in ostalih travnikih sem ze nekaj iskal, sam tam je vse pomesano pise 1080p pa je 800 oz. nek cudn zmazek in take stvari, tako da ce ze predlagate, predlagajte kar ste npr. ze sami stestiral.

ps: tisti k mate ze omenjen samsung lcd, a vam predvaja obicajne dvd in bluray filme, al jih je treba prej v ker drug format dat.
ps2: kako mnenje mate kaj o tem http://lg.bigbang.si/lcd-tv-37lh3000-in-32ld350 oz. nasplosno o LGjih, so res lepsi in cenejsi, sam kako je v primerjavi s samsungom.. precej nizji nivo?

Torej za vsak nasvet oz. link, ze naprej hvala.
lp
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik geo pravi:
Ogledujem nekaj tv-jev in me zanima, ce mi lahko kdo predlaga kaksen film , kjer se res izrazito vidi, al je tv vred al crap. Rad bi kaj potegnil in dal na disk in sel z njim direkt v trgovino testirat (cimvec formatov, in razlicne zvrsti .. da bi res videl razlike in prednosti plazma vs lcd in med razlicnimi medeli ).
Upoštevaj, da imajo filmi 24 slik na sekundo, TV pa 50 polslik na sekundo.
To sta praktično dva različna svetova.

Razen če ne misliš TV gledat oziroma ti je vseeno, daj še kaki TV rip zraven. (na IPTV je to trivialno posneti, bo mogoče kaki dober samaritan z foruma naredil).

Citat:

Na partisu in ostalih travnikih sem ze nekaj iskal, sam tam je vse pomesano pise 1080p pa je 800
Filmi niso v 16:9 formatu, ampak širši (torej nižji).
Na primer 1:2,35 , kar ravno nanese 800 "i kusur" pikslov višine (pri širini 1920).
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
Kar nekaj ekranov zna risat 24 slik/sek. Tako, da to ni problem.
Problem je, da je roba na pašniku različno poteptana in včasih kljub visoki pasovni širini prav obupna slika..
Čez "original" (tisto kar so spravili na DVD/BD) ga ni kar se filmov (v digitalni obliki) tiče! Raje dam kak € za rent kot se s pašo ubadat in prebirat cvetke ter travce.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Kar nekaj ekranov zna risat 24 slik/sek. Tako, da to ni problem.
Nisem rekel, da je problem,ampak da sta to dve različni stvari, ki se v TV aparatu različno procesirata.

Torej če nese s sabo nekaj filmov, mu je slika všeč, kupi, doma pa gleda TV, kjer bo čist druga slika (ali tudi ne, ampak če ne testira, bo loterija).
 

mojoman

Pripravnik
19. feb 2008
108
0
16
No, to ni ravno res...
Iz USB ključa omenjeni TV predvaja tako divx, kot podnapise, preko dlna pa samo videoposnetke v .mpg.

LP
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
32ld350 tega si je moj stari nabavu. Po defaultu ne predvaja videa z usb ključkov.
Tale mali LCD in še en drug model LG-ja, ki si ga je žlathnik nabavil, prikazujeta čist vredu sliko na SD IPTV signalu.
Na takih malih zalosnih in če se gledajo vsaj 2+m stran ni neke tople vode za odkrivat. Oba LG-ja prikazujeta sprejemljivo sliko na SD signalu. Ko se gre pa v večje dimenzije ali pa je razdalja manjša pa jst prisegam na plazmo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.621
113
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Me je en točno to spraševal nekaj dni nazaj in mu je po mojem nasvetu delalo ( obvezno nabavi scart adapter, ki ima prklop IN/OUT )

No ti sedaj povem, da ne dela.
Preko scart pride zvok le v primeru gledanja digitalne/analogne TV. Karkoli pride v TV preko HDMI in pri predvajanju posnetkov preko USB zvoka ni.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
Za kolega:

LCD TV PHILIPS 32PFL5405H/12 (32PFL5405H/12) ali LCD TV SAMSUNG 32C530 (LE32C530F1WXXC)

Cena obeh je ista, pri kateremu je slika boljša, 100mhz na Philipsovi strani ali Samsungovih 50mhz, pa verjetno podpora za DTS mkvje preko USBja?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
sej to je plus samsunga....si ziher da ima 530 model vse kakor ima 630?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
nisem nikjer rekel, da ima iste karakteristike 530 kot 630
smile-1.gif


kar se tiče USB ja JA, kar se pa tiče ostalih zadev pa nista ista (recimo 630 ima internet..., mislim da celo 100hz ..).
 

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
Vprašanje za poznavalce:

1. Ali lahko na Samsung 32C530 priklopim notranjo anteno, ki omogoča napajanje iz TV-ja Torej bi potreboval na koax vhodu na TV 5V in 30mA?
2. Ali bi lahko na ta tv priklopil eno navadno, majhno in poceni zunanjo anteno (brez napajanja), ter jo namestil na omaro zraven okna, torej v prostoru. Lokacija je sredi Ljubljane, okno pa gleda proti gradu oz. tivoliju, vendar ni vidne linije do oddajnika?

LPM