LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Sam baje obstaje še en panel, IPS?
Če je slika, gledana od zgoraj, v negativu, potem je TN matrika.
Če zelo temne sivine opazno osvetlijo, če jih ne gledaš točno pravokotno, je PVA.
Če je slika od zgoraj/spodaj in levo/desno OK, je pa opazno slabša gledano po diagonali, je IPS.
Če pa je slika ista, ne glede od kod gledaš, pa je plazma.
wink-1.gif


Razlika med MVA in PVA pa se verjetno s sprostim očesom ne vidi.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
dej naj nekdo pride k men v CS lesce pogledat? pa naj pove alter nick lol pa kako rečemo
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Se strinjam - zato se ne spuščam več v podrobne debate - sem kar nabavil LE40C652 in upam, da ga danes dobim.

Sem pa naročilo iz mimovrste skenslal, ker so 3x spremenili datum dobave in sem naročil preko nakupovanje.net, kjer ga imajo na zalogi.

Sporočim, če sem ga danes dobil in kakšni so 1. vtisi
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Bom vsekakor
smile-1.gif
ampak ne takoj danes - verjetno med vikendom, ker danes in te dneve se bom igral (testiral).

Verjamem pa, da sem zelo dobro izbral
evil.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.350
5.626
113
je že kdo poskušal.
preko usb predvajam hd film.. in hočem met 5.1 surround. zdaj nimam zunanjega dekoderja, torej bi blo treba kupit nov reciver.
ali bo zadeva igrala če preko optike povežem tv z reciverjem? bo tv pošiljal ven cel 5.1 signal ali 2.1.
nebi rad zdaj za "brezveze" zapičo 300€ za reciver in potem nebom mel 5.1 surounda
gre se za samsung le32c530.
glede na nastavitve kjer lahko izbiram dolby digital ali PCM signal bi to moglo špilat, sam bi raje vseeno slišal potrditev od nekoga, ki je stestiral
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.350
5.626
113
in to je dobro za kaj? nimam pojma o teh dts dolbi ipd kaj kaj pomeni. v bistvu mi je vseeno samo da potem reciver pravi 5.1 špila. :D
 
22. jul 2007
13.326
1.605
113
124
to je dobro recimo, če imaš predvajalnik wd 1.gen. ali pa medion iz hofra kateri ne podpirajo dts-aLPWWY
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zdravo!

Evo kot obljubljeno bom napisal kratek review Samsunga LE40C652, katerega sem včeraj dobil
cheer.gif


Kupil sem ga pri nakupovanje.net.

Takoj ko sem prišel domov sem ga začel sestavljat
grin1.gif
in komaj čakal, da ga prvič prižgem. Vse sem lepo sestavil in ga prižgal. Žal trenutno še nimamo ponudnika za TV, razmišljamo pa, da bi naročili ali T2 (paket brezčasni VDSL T3, kateri vključuje internet 10/2 in pa preko 170 kanalov) ali pa Amis (internet 10/1 in pa preko 100 kanalov) - T2 je za par eurov cenejši.

Čeprav ima sosed v bloku Amisa mi ga odsvetuje, saj ima več krat take težave z njimi oziroma se izpadi vrstijo prepogosto (na mesec tudi do 20 izpadov in s tem posledično ni možno gledat ne tv in ne uporabljat interneta - ni glih fajn zadeva če greš za par dni na dopust in pustiš računalnik prižgan, da ti pobira kake FULL HD filme, kateri presegajo čez 10GB velikosti).

No skratka, da se vrnem na TV
smile-1.gif
Ker še nimamo TV ponudnika sem lahko testiral "le" media player, ki ti ga ponudi TV, ko priklopiš USB disk. Takoj ko sem priklopil zunanji trdi disk od WD 500GB ga je TV zaznal in mi ponudil možnost brskanja po njemu. Sam meni brskanja mi je ZELO všeč, saj je zelo USER FRIENDLY oziroma po domače zelo lep in lahek vmesnik za uporabo. Možnosti, ki jih imaš so Movie, Music, Photo in pa Settings.

7c8b884f4c5987c8400x.jpg


Pri Moviih pač brskaš datoteke, katere vsebujejo video datoteke (avi, divx, mpeg, mov, mkv...) in vse te datoteke predvajajo zvok, tudi mkv, katera vsebuje DTS zvok. Kvaliteta slike pri mkv filmih je neprecenljivo krasna, kristalna kot solza, brez zatikanja predvaja vse vrste videa. Da o zvoku ne govorim, zelo se pozna tale DTS zvok, v kolikor ga vsebuje filem v sebi, res imaš občutek, kot da bi imel kak hud sorround v sobi. Tudi podnapise prikazuje (sub, srt in txt - ostalih nisem testiral) in tudi šumnike prikazuje, pogoj pa je ta, da v nastavitvah za podnapise izbereš CENTRAL EUROPE. Pri vseh filmih imaš možnost tudi hitrega predvajanja naprej/nazaj, next itd....pri podnapisih lahko izbereš majhne, srednje ali velike podnapise...

Pri meniju Music imaš pač možnost predvajat audio datoteke, kot so mp3, wav, ogg pa še nekatere (nisem testiral vseh). Prikaže se ti playista in imaš možnost hitrega predvajanja naprej/nazaj, next song itd....

Photo meni za en krat nisem testiral, ker nimam nobenih slik na disku, je pa namenjena temu, da gledaš slike, lahko jih povečaš, da so čez celoten ekrat, lahko si izbereš glasbo v ozadju in daš slideshow, da se ti vse slike predvajajo....

Settings so pač razne nastavitve - kakšne barve naj bo meni media playerja (morda, siva, črna...), katero različico media playerja imaš lahko tudi tukaj preveriš...

Ostalo nisem še ničesar stestiral, saj sem imel zelo malo časa na voljo in se raje pogledal pirate s karibov v full hd načinu in se čudul prelepi sliki in zvoku
cheer.gif


Ta media player je samo en meni od mnogih, do kateriš še nisem prišel.

Je pa res, da ob tolikšnih možnosti nastavitev (od raznih vrst zvokov, barv, kontrasti, svetilnosti, ekonomičnosti....) pogrešam SLO meni, saj so tudi nekatere okrajšave noter v ang jeziku, katerih ne poznam (RGB...) no tukaj upam, da bodo res naredili SLO meni tako kot več let obljubljajo.

No toliko za en krat, sedaj pa delat
grims-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Žal trenutno še nimamo ponudnika za TV, razmišljamo pa, da bi naročili ali T2 (paket brezčasni VDSL T3, kateri vključuje internet 10/2 in pa preko 170 kanalov) ali pa Amis (internet 10/1 in pa preko 100 kanalov) - T2 je za par eurov cenejši.

Eno vprasanje: v blokih je ponavadi potegnjena kabelska ali pa je na strehi skupna antena. Ce je kabelska namesto anetne, je (sem precej preprican da) kabelski operater dolzan zagotoviti tiste kanale, ki so sicer na voljo v zraku (TV SLO 1, 2, 3, POP, A kanal), kar je dovolj za preizkusanje. A vas blok tega nima ?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
To pa ne bi vedel, bom poklical na EVJ (to je kabelska Medvode, kjer trenutno živim) in vprašal, če imajo to možnost.

Torej če te prav razumem, v svoj tv samo proklopim zunanjo anteno (kot je nas liki) in priklopim in bi mogu lovit nekaj kanalov?

660sobna-tv-antena-phili.jpg
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Točno tak - ti samo priklopi zunanjo anteno in moli, da imaš dovolj DVB-T signala v tvojem kraju - nad kvaliteto določenih SLO programov boš razočaran ( napram mkv-jem ). Drugo pa bo, ko boš gor priklopil kakšen iPTV sprejemnik ( obvezno preko HDMI ). Tudi če se boš odločil za digitalno kabelsko bo slika na določenih programih ( sploh FHD programih ) neprecenljiva.

Še ena prednost kabelske pred iPTV - ne boš potreboval zunanjega sprejemnika, ker tvoj model že ima vgrajen DVB-C Mpeg4 kabelski sprejemnik ( en daljinec manj ).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ja sej vem, da je kabelska načeloma boljša, ampak ponuja manj za isto denarja. Ni mi pa panike uporabljat 2 daljincev
smile-1.gif


Eno vrapašnje (oz bolj prošnja): jutri mi pridejo priklopit telekom slovenije priključek PSTN, katerega smo naročili (samo zaradi T2 oz Amisa, da lahko sploh priključijo) - no moja prošnja je, če kdo pozna koga na T2 (ali pa celo če kdo dela tam), da bi mi malo pohitril priklop T2 na mojem naslovu?

Namreč jutri dobim stacionarno številko, katero mi bo telefom izbral in bi vse skupaj prenesel na T2 (jutri bom že klical na T2 in naročil internet in tv pri njih). Vem, da se čaka do 30 dni ali več za priklop.

Hvala
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
To pa ne bi vedel, bom poklical na EVJ (to je kabelska Medvode, kjer trenutno živim) in vprašal, če imajo to možnost.

Torej če te prav razumem, v svoj tv samo proklopim zunanjo anteno (kot je nas liki) in priklopim in bi mogu lovit nekaj kanalov?

Ali imas vticnico v staovanju ali ne ? Izgleda takole, le da je na zidu:

Bellingleeconnector.jpg


Ce jo imas, ne rabis antene, ampak prikljuci TV tja noter in poglej kaj od kanalov najde. Ce ne najde nicesar, potem ni ne kabelske, ne skupne antene na bloku in bi potreboval za preizkusanje anteno, kakrsno si dal na sliki zgoraj. V tem primeru povprasaj sosede ali je v bloku kabelska in ce je, vprasaj tiste kljukce kako je s tem (ali ne bi morali zagotoviti signala, ce so odklopili stresne antene zato, da so dobili dostop do interne instalacije po bloku - ce seveda je taka instalacija, to je ponavadi v blokih).