LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ima vse druge samo slo nima
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.349
5.625
113
evo da se "vštulim" neki finančni priliv je kapnil in razmišlam o 32" lcd-ju.
izkušnje mam samo z 42... 32 še v bistvu nisem videl od blizu.
ali je potreba po full HD pri takšni velikosti oziroma majhnosti? se opazi razlika?
druga stvar kako je led light? se splača ali ne?
še to zanima me sponji cenovni rang. torej do 500€
najbližje sem si z samsungom :D potem philips, bi pa preživel tudi z LG-jem
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
Kar vzemi FHD. Če boš kdaj PC gor priklapljal bo zelo prav prišlo nekaj več pikslov. Seveda ob ustrezni razdalji gledanja,
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
bolje mu bo naj kupi Full HD...ker nisvo več tolk dragi....jst mam od LG 32½ Full HD in mi ni žal da sem vzel Full HD..
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Eno vprašanje, na internetu sem našel celo posnetek (na youtube), kako se da preko usbja namestit en programček (samygo pvr) na tv in lahko kar tv kanal snemaš,

kam pa se ta posnetek shrani? na tv? ali na usb?

je tak programček na voljo za c model recimo c652?

še video:

https://www.youtube.com/watch?v=O_pAMy7w94c&hd=1


Aja pa še nekaj, ali ta tv c serija podpira šumnike v podnapisih? torej slo podnapise?

hvala in lp
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Eno vprašanje, na internetu sem našel celo posnetek (na youtube), kako se da preko usbja namestit en programček (samygo pvr) na tv in lahko kar tv kanal snemaš,

kam pa se ta posnetek shrani? na tv? ali na usb?

je tak programček na voljo za c model recimo c652?

še video:

https://www.youtube.com/watch?v=O_pAMy7w94c&hd=1
Letošnji modeli niso podprti.

Mimogrede, a se je kdo že ukvarjal s temle SamyGO projektom? Do sedaj mi je ratalo usposobit web browser in snemanje (bolj za silo) na usb ključ...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kar na enkrat sem v dvomih glede nakupa tv.

KATERI JE BOLJŠI?

Samsung LE32C652 ali LG LE5500?? Slednji je EDGE LED, imata oba dva internet tv (to potrebujem), oba sta FULL HD in sta 100hz.

frown-1.gif


Oba sta letošnja modela, oba sta v enakem cenovnem razredu - 620 eurov.

Pri Samsungu vem, da preko USB podpira vse formate videa ter celo DTS zvok, pri LG vem, da preko USB podpira tudi video posnetke, vendar ne vem, ali podpira .mkv in pa DTS zvok?

Zato bi še zadnjič prosil kakega stručkota, da mi svetuje katerega od teh dveh naj izberem?
confused-1.gif


 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Tisti internet si preveril?
Ponavadi je to ful omejeno (YouTube, pa neke vremenske informacije, pol pa se že neha).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ja sej youtube je načeloma kul, tisti dodatni kot so vreme in podobno pa je brezveze.

Sedaj sem se posvetoval z prodajalcem v technomarketu, kateri je prav testiral vsak tv, ki ga dobijo v ponudbo. Torej stvar je taka:

Pri nas v Slo itak nimamo kvalitenih tv kanalov, pa tudi pri T2 recimo (pri kateremu si želim imeti storitve) dobiš že njihov digitalni vmesnik, in če ima še tv svoj digitalni vmesnik je lahko to slabo, baje da traja več časa, preden pride signal tvja do tvja.

Druga stvar - niti Samsunga in niti LGja mi ne priporoča (od zgoraj našteta 2 modela), ker za manj denarja (580 eurov) lahko dobim Philipsovo tv PFL 5405H/12 in raje naj vzamem 37" ekran, ker bom šele pri 37" videl pravo FULL HD sliko pri gleedanju mkv filmov in pa pravo osvežitev 100HZ pri gledanju mkv in ostalih filmov preko USB.

Torej sedaj sem pa TOTALNO zmeden.

SAMSUNG LE32 C652? (620 eurov)
LG 32"LE5500? (620 eruov)
PHILIPS 37"PFL5405H/12? (580 eurov, poleg tega je še večji ekran, pri kateremu bi lahko videl to kakovost FULL HD in 100hz)

confused-1.gif


TV potrebujema za:
- gledanje TV programov (ne HD programov, ker so predragi)
- gledanje preko USB filmov (divx, dvd (vob), mkv, dts podpora...)
- morda kako sliko pogledat preko USB

Help, help, help....
uf-1.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Razni ponudniki ali operaterji pa odsvetujejo philipsa na iptv ker imajo največ problemov z njimi, ki so priklopljeni na razne boxe. Glej malo forume ali pa kliči help desk pa se sam prepričaj tako boš najboljše dobil odgovor če ti bo delovalo,in pa kako ti bo delovalo