Letališče Frankfurt - stopover time - izvedljivo?

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Glavni problem je, da potuje noseča soproga s triletnim razbojnikom. Če je vse skupaj podobno mojim dosedanjim izkušnjam, je to no-go. Nisem pa še bil v Frankfurtu in zato sprašujem.

Med iskanjem alternative sem našel stopover time 30 minut Praga-Munchen-Peking.
bonk.gif
OK, Munchen ni Heathrow, ampak 30 minut???

V tem primeru jaz ne bi reskiral, čeprav je še vedno izvedljivo. Sam bi prišel BP, takole pa pač ni za reskirat.

Kar pa se transferjev tiče: če kupuješ na netu, si sam odgovoren da pogledaš transfer time ... In da je dovolj dolg. Večina sajtov ima to sicer porihtano tako, da pod minimumom ne prikaže (ali pa te opozori), a vseeno ...
Če kupuješ na agenciji, recimo, te za transferje pod minimumom opozorijo, lahko pa še vedno kupiš - samo če zamudiš, si kriv sam in ti nadalnji let (lahko) propade.
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
ksz...

ravnokar govoril z eDreams spletno stranjo preko katere sem vzel tiste karte o katerih sem spraševal malo višje.... in so mi odgovorili, da je v mojem primeru letalska družba primorana zagotoviti nov let ali pa povračilo denarja v primeru, če bi predhodno letalo zamudilo in bi posledično jaz zamudil naslednjega. To se gre samo v takem primeru, če kupiš več letalskih kart v enem nakupu, ki so povezane med sabo, vmes pa piše "connected flight"...

cheer.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
mi smo leteli pred leti (8-10 let nazaj), ko še nismo bili v EU , Toronto-Frankfurt-LJ in smo imeli proti kanadi v frankfurtu 3 ure časa in nismo meli kaj za delat s tolk cajta, nazaj grede smo meli 1 uro in smo mi prišli brez večjih težav na fliger, samo naša prtljaga se je pa šele čez kak teden znašla doma
grin1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
ksz...

ravnokar govoril z eDreams spletno stranjo preko katere sem vzel tiste karte o katerih sem spraševal malo višje.... in so mi odgovorili, da je v mojem primeru letalska družba primorana zagotoviti nov let ali pa povračilo denarja v primeru, če bi predhodno letalo zamudilo in bi posledično jaz zamudil naslednjega. To se gre samo v takem primeru, če kupiš več letalskih kart v enem nakupu, ki so povezane med sabo, vmes pa piše "connected flight"...

cheer.gif
In če je transfer time nad minimalnim za letališče, na katerem prestopaš.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Racunaj se na to, da sedaj "spricajo" letala s tekocino proti zmrzali (se zna zavleci). Pozimi nikoli ne reskiram, iscem, da je najmanj 1,5 h za povezovalni let.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Bo šlo, tretjega meseca ni tako polno. Frankfurt je veeeeeliko letališče in nevem če sem od tam letel da nebi blo
zamude. No referenčno glih ni da te pomirjam, ampak če se neboste obirali bo šlo. Naštudiraj gejte malo prej pa bo.

Če bote pa zamudli, pa se nič ne sekiraj, plačali bodo taksi do hotela, hotel z zajtrkom, in prevoz spet do letališča nazaj,
če maš kanček sreče se še opravičijo v obliki kart prvega razreda. Sami so si krivi kaj pa prodajajo take komplete,
ampak vseeno mislim da bo šlo skoz.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Tokrat bo moralo iti v eni uri, ker je druga opcija 5 ur v Minhnu ali 6 ur v Istanbulu.
bonk.gif


Pogovarjal sem se z žensko, ki redno leti na isti liniji in še nikoli ni imela težav. Če je kriza, počakajo 10-15 minut, poleg tega te pospremijo mimo vrste, če se ti tako mudi. Samo povedat moraš osebju na letališču. Let do Pekinga traja več kot 10 ur in 15 minut brez težav nadomestijo v tem času.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz ne bi riskiral. Ko sem šel na Tajsko, sem raje dal 15 jurjev več za (povratni) let, ki je imel namesto 1,5 ure postanka 3 ure, pa to zaradi prtljage. Za nazaj grede se ne sekiram, bi bil pa krc, da bi na poti tja moral prtljago čakati še kak teden.

(pri tem srčno upam, da na letališču Kairo zmorejo pravočasen transfer prtljage v dveh urah pa pol)
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Da malce obudim stari problem.

Letos prvič obiščem Cebit sejem v Hannovru. Kamor pa ne bom šel sam ampak se dobim s prijateljem v Nizozemski in potem z njegovim avtom v Nemčijo. Torej sem iskal ugoden let Ljubljana -> Amsterdam. Direkten let preko Adrie je šele pozno popoldne in bi prišel proti večeru, kar pa nama ne odgovarja.

In sem našel dosti ugodno varianto za 236€ (povratni let) ampak s prestopom.

Štartam v Ljubljani z letom preko Adrie v Frankfurt ob 07:55, s pristankom ob 09:20 - TERMINAL 1
Nadaljujem s Lufthansa letalom ob 12:40 (tudi TERMINAL 1) in pristankom v Amsterdamu ob 13:50.

Torej čas vmes 2 uri in 20 minut.

Let za nazaj je podoben ampak drugo letališče v Nemčiji.

Štartam v Amsterdamu z letom preko Lufthanse v Munchen ob 17:10, s pristankom ob 18:35 - TERMINAL 2
Nadaljujem z letalom Adrie ob 20:45 (tudi TERMINAL 2) in pristankom v Ljubljani ob 21:35.

Torej časa za prestop 2 uri in 10 minut.

Nisem še bil na letališču v Frankfurtu ali Munchnu ampak kot sem prebral je vsaj tisto v Frankfurtu ogromno. Je že kdo letel podobno in mi zaupa kako deluje kombinacija Adria-Lufthansa in kako je s prtljago.

Glede na to da so prihodi in odhodi iz istega termninala in da imam dobre dve uri časa pred naslednjim letom bi lahko prišlo do kakšnih nepričakovanih komplikacij?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Ni nikarkšen problem. Skoraj zagotovo Imaš povsem dovolj časa za prestop. Računaj na zamudo letala ter če bo minus zunaj, morajo obvezno preplastiti letala s posebno tekočino za odtajanje ledu. Tudi, če imaš zamudo 1 uro je dovolj za prestop.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Časa je več kot dovolj. Smo mel že variante s samo 1 uro za prestop na Dunaju, Munchnu in Zurichu pa je šlo BP, sej je Frankfurt ogromen, samo so stvari poštimane in se ni za bat. V primeru zamud, te pa itak prevoznik spravi na prvo letalo in nočitev maš krito.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Je pa seveda vprašanje, zakaj v Amsterdam ne bi letel iz Zagreba. Ima Croatia direktno linijo zjutraj. Edino za nazaj je pač tako, da je okoli podneva, če ti to ni prezgodaj. Do ZG letališča imaš pa točno eno uro z avtom ... Drugače maš pa zvečer nazaj za ZG čez FRA ...

In če ne greš za več kot 3 ali 4 dni, lahko itak vso robo v carry-on kovček spraviš in neseš s sabo na letalo ...