Card splitter Conax ali po domače množilnik Conax

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Hvala za odgovor, pa je šlo res z lahkoto, zanima me še (potem te bo nehal gnjaviti) ali si kabel 'prilotal' gor ali samo stisnil s pokrovčkom, za UTP kabel (podaljšek antene, slika) pa mi je zadeva zelo tanka, bi mogoče šlo tudi z navadno žico in približna dolžina podaljška antene ?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Prilotal na začetku antene. Tehnično gledano bi moral orginal anteno prekiniti in imeti samo zunanjo. Enkrat sem imel neko debato z njimi okrog tega, pa so mi poslali eno sliko kako so oni to preizkušali in tole:

We actually played a little with the external antenna some years ago. i.e. we mounted an antenna on the Master, please see enclosed. It may be difficult to see, but the in-built antenna is disconnected.
In addition, in order function 100 pct. We need to mount external antenna / antenna connector to both Master and all clients. Not so easy. The extender (part) solution was much less costly.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Daniel, zanima me ali bo zadosti tak elektro kabel ali mora biti CAT 6 UTP kot navajaš v enem izmed prejšnjih postov in kakšna mora biti dolžina. Še nisem utegnil narediti.
 

Priponke

  • 20201025_163348[1].jpg
    20201025_163348[1].jpg
    2,2 MB · Ogledi: 243

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Tale bo malce težek pa tudi pokrova ne boš tako zlahka dobil gor. Idealna dolžina antene pri tej frekvenci bi sicer bila 8,75 CM.

Oz. iz originala:

Ideally, the length of 1 dipole is half the wavelength.
Since you don't have a dipole but only an antenna, this must be 1/4 of the wavelength.

You can calculate the wavelength by taking the speed of light through the frequency:

300,000,000 m / s
------------- = 0.35m so 35 cm
868000000 hz

therefore the antenna must be

35 cm
- --- = be 8.75 cm long.
4th
 

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
Jst sem mal obupal nad temi card splitterji (v povprečnju enkrat na dva meseca moram resetirat zadevo in ponovno sparit kartice in problem nastane vedno ko nisem doma, in dobim klic da TV spet ne dela), zato imam namen nabavit dvb-c tv tuner kateri omogoči pretvorbo dvb-c programov v IPTV, na netu si zaenkrat ogledujem zadevo od nemškega proizvajalca te linux škatle "GigaBlue", a ima kdo kakšne praktične izkušnje iz prve roke, oziroma za katerim proizvajalcem naj pogooglam. Ne želim da se na škatli za cca 300 eur potem nabira prah.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Zanimivo, da ti dela take težave. Jaz zadeve nisem premikal dokler ni glavna enota padla na tla zaradi majhne višje sile in je kartica izgubila stik. Delalo je kar dosti mesecev brez enega samega problema. Da jih nimaš morda predaleč narazen?

Tudi Linux sprejemnik se ti bo občasno obesil. Za te namene, ga boš moral priklopiti še na kakšno WiFi vtičnico, da ga lahko od daleč resetiraš, če se slučajno obesi. Pa seveda, ti bo z CI+ modulom delal zgolj en sam stream, razen če boš kupil profesionalnega za 200+ EUR (nimam in nisem testiral, vem pa, da obstajajo).
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Jst sem mal obupal nad temi card splitterji (v povprečnju enkrat na dva meseca moram resetirat zadevo in ponovno sparit kartice in problem nastane vedno ko nisem doma, in dobim klic da TV spet ne dela), zato imam namen nabavit dvb-c tv tuner kateri omogoči pretvorbo dvb-c programov v IPTV, na netu si zaenkrat ogledujem zadevo od nemškega proizvajalca te linux škatle "GigaBlue", a ima kdo kakšne praktične izkušnje iz prve roke, oziroma za katerim proizvajalcem naj pogooglam. Ne želim da se na škatli za cca 300 eur potem nabira prah.

Ja na blizu zadeva deluje zelo dobro, na večjo razdaljo je pa bolj težavno (card splitter). Drugače me pa zanima kaj je to za ena zadeva, ki si jo navedel (GigaBlue), kam se priklopi, kaj potrebuje,...... če lahko malo več opišeš.
 

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
ok ogledano ima sledeči napravi:
ali

v navodilih za obe napravi se omenja multiroom (stream kanalov po IP):
UE:
QUAD:

vzel bi quad verzijo ampak ima po defaultu prvi tuner za SAT (kar pa ne potrebujem).

link do UE verzije na ebay-u (katera bi mi ustrezala z dvema DVB-C tuner-jema)

drugače pa naj bi nekaj podobnega omogočal tudi VU+ (nisem siguren ali v originalu ampak z nekimi dodatnimi Plugin-i naj bi šlo)
navodila:
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
OK, se pravi če prav razumem potrebuješ za te naprave še dekodirno kartico (ki je drugače v CI modulu), če hočeš gledati TV preko koaksialca ali pač ne.......
 

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
OK, se pravi če prav razumem potrebuješ za te naprave še dekodirno kartico (ki je drugače v CI modulu), če hočeš gledati TV preko koaksialca ali pač ne.......

Card spliter zamenjam za to napravo in potem verjetno bom lahko iz 1 kartice, gledal TV na eni televiziji (prek hdmi-ja), 7 kanalov hkrati pa lahko še vedno streemam prek IP-ja.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Kot sem že omenil ti kartica direktno v napravi najbrž ne bo delala, če jo boš pa dal v Conax modul pa ti le ta ne bo dekodiral več kot enega streama naenkrat.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ja tudi mene občasno heca CI Card spliter, samo imam zadeve, res malo bolj oddaljene, no pa niti ne, samo stene imam vse AB in je to problem.

Sicer na blizu zadeva deluje, ker delim 1 kartico na TV, ki ima 2 Conax kartice in še na 1 snemalni DVD, ki ima eno, to je na razdaliji 2 m, skoraj skupaj in lahko povem, da sem moral tu na novo upariti sedaj 15.12.2020, predhosno, sem pa tu uparil 16.1.2020, torej po 11 mesecih, res pa je, da v spalnici, do koder pa je ene 10 m AB sten, tam, je bilo pa to potrebno na par mesecev.

Sam bi raje iskal, kak drug sistem Card spliterjev ( vem, da obstaja še Diablo) , ki bi deloval na Conax sistemu preko wi fi ja, ali kako drugače, ker ja, razdalija zelo zriba ta CI sistem, ker mora potem več podatkov nositi čez pa se začne zapletati. Sem razmišljal, kaj bi bilo, če bi anteno na karticah povezal nekako, med samo oddajnik, sprejemnik, ker imam po stanovanju celotno tel. napeljavo, vtič v vsaki sobi, ki ni v uporabi, ali, kaj drugega.

Sicer pa vem, da eni to z medijskimi serverji tudi rešujejo.....
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Card spliter zamenjam za to napravo in potem verjetno bom lahko iz 1 kartice, gledal TV na eni televiziji (prek hdmi-ja), 7 kanalov hkrati pa lahko še vedno streemam prek IP-ja.

Se pravi da moraš kartico Telemacha dati v napravo in jo posledično moraš imeti ker naprava Gigablue kot taka ne deluje kot EON box (brez kartice), zanima me če omogoča Gigablue tudi gledanje za nazaj ali ne....Kar se tiče pa CI Card splitterja pa sem imel danes tudi jaz težave pri bolj oddaljenem TV-ju in sem moral SmartWi kartico ponovno kodirati na osnovni enoti in sedaj deluje zaenkrat b.p. SmartWi kartico ki pa jo imam v TV-ju zraven osnovne enote pa deluje b.p. in se ji je samodejno aktivirala nova programska shema z dodanimi HD programi (Telemach).
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ma tale CI sistem je problem, ker sam oddaja, signal, kakor ga pač, je pa veliko motenj, sam sem celo nabavil oni vmesnik, da pride CI oddajnik malo stran od TV, ja pa je bilo bolje ....., generalna rešitev bi bila CI, vendar povezave, ali z kablom, če je zelo blizu, kit pri meni nekje ali preko wi fi ja, ker potem bi lahko končno 1 splitter sistem uporabljala cela družina na več koncih Slovenije, to pa je tisto, česar se operateji bojijo in zato posiljujejo z vsem možnim, drugim, kot pa starimi conax karticami v obliki kreditne kartice.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Ima funkcije normalnega sprejemnika. Ni ogleda nazaj.
 
Nazadnje urejeno:

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Da malce obudim to temo me zanima koliko je zadeva "legalna" (SmartCard WI delilnik), če pride v hišo tehnik Telemacha in vidi zadevo........