Card splitter Conax ali po domače množilnik Conax

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Pozdravljeni vsi, prečesal temo, prečesal net, pa rabim vseeno nasvet.

Doma imam telemach televizijo. Sedaj 15x conax (poslovni paket). Preplačujem zadevo v nebo.

Kako bi lahko zadeve uredil drugače? Recimo kak domač kabelski sistem... da ni kartic v tvjih, ampak samo search kanalov pa to je to :)

Hvala!
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Za SmartWI sem delal še nadaljnje teste in je vse, kot sem domneval, da je . Zanimivo je, da morajo biti antene podaljšane vsaj ona na sprejemniku v vodoravni in ne navpični smeri. Zanimivo, je, da meni začne po ene 6 mesecih ven metat.... razlog preprost. Ko uparimo sistem in predhodno posodobimo original kartico v tv ju na sveže stanje, prenaša sistem sorazmerno malo podatkov, potem pa vsak mesec več, ker je original kartica v modulu, se ne more adaptirati in nosi vsak mesec več podatkov v vseh smereh, zanimivo, da meni sveže uparjen sistem dela zelo daleč z podaljšaimi antenami, kasneje pa ja meni prične na AB stenah po ene 5 mesecih metati ven, saj ne uspe več slediti vsem podatkom, če takrat spet uparim, spet dela v nulo. Imam pa sam povsod AB stene , ki so zelo problematične, morda imate ostali drugačne stene in je manj problemov.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.039
2.359
113
3 x 5 komadov SmartWI, vsakega na svoji frekvenci in 3 kartice. Ampak o smiselnosti tega in kakovosti delovanja boš moral vprašati prodajalca, so že imeli take primere ampak ne za toliko sprejemnikov.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.039
2.359
113
Za SmartWI sem delal še nadaljnje teste in je vse, kot sem domneval, da je . Zanimivo je, da morajo biti antene podaljšane vsaj ona na sprejemniku v vodoravni in ne navpični smeri. Zanimivo, je, da meni začne po ene 6 mesecih ven metat.... razlog preprost. Ko uparimo sistem in predhodno posodobimo original kartico v tv ju na sveže stanje, prenaša sistem sorazmerno malo podatkov, potem pa vsak mesec več, ker je original kartica v modulu, se ne more adaptirati in nosi vsak mesec več podatkov v vseh smereh, zanimivo, da meni sveže uparjen sistem dela zelo daleč z podaljšaimi antenami, kasneje pa ja meni prične na AB stenah po ene 5 mesecih metati ven, saj ne uspe več slediti vsem podatkom, če takrat spet uparim, spet dela v nulo. Imam pa sam povsod AB stene , ki so zelo problematične, morda imate ostali drugačne stene in je manj problemov.


Kako bi sistem prenašal zmeraj več podatkov, saj se zmeraj prenašajo le kode za odklepanje?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Zato, ker kasneje , ker ni adaptiran nosi kodo iz tv ja v master enoto in nazaj na čitalce in vsak mesec več podatkov, če spariš dobi vsaka smart wi kartica zadnje stanje in manj prenaša.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.039
2.359
113
Saj zato pa vsak podsistem svojo kartico po različnih delih hiše. Ali pa menjaj ponudnika za kakšnega, ki še ne kodira kanalov.

Kaj drugega bo pa težko. Imaš pa potem to res veliko hišo z veliko stanovalci :)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Zgolj izklop iz elektrike ne pomaga?

Ne ker ni bistvo reset pač pa da zadnje stanje iz master carda preneš na smart wi kartice , kar narediš z uparjanjem, potem pa master dobi po 1 mesecu cca 10 ega v mesecu nove posodobitve kode in je že bolj razštelano več podatkov leti na okoli.....
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Ne ker ni bistvo reset pač pa da zadnje stanje iz master carda preneš na smart wi kartice , kar narediš z uparjanjem, potem pa master dobi po 1 mesecu cca 10 ega v mesecu nove posodobitve kode in je že bolj razštelano več podatkov leti na okoli.....

Katere kode (najbrž misliš ključe?) pa naj bi se prenesle? Čudno se mi zdi, da bi lahko iz kartice spulil dol (in posyncal na druge) karkoli več od trenutnega sejnega ključa oz CW, ki se pošilja v ECMji in se itak menja na mogoče 10s (ali tam nekje). Razen če so v zadnjem času našli še kakšno luknjo? Če lahko dobiš začasni ključ, ki se prenaša v EMMjih za konkretno kartico, pa sploh nevem kaj bi rabil prenašat do naslednje menjave le tega, ki je vrjetno 1x na mesec.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
No sej point je, da težko vrjamem, da dobiš karkoli več kot CW od same kartice.... Zato sprašujem, kaj naj bi se še preneslo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Menda nek osnoven sistem in ta koda, vse v cilju, da se potem manj podatkov prenaša. Sam sem celo sistemu zamenjal FW, tako, da sedaj le še na Conax kriptiranje deluje. Imaš razloženo na njihovih straneh, kako deluje.
 

markolino

Zelenc'
26. dec 2019
14
0
1
Pozdravljeni vsi, prečesal temo, prečesal net, pa rabim vseeno nasvet.

Doma imam telemach televizijo. Sedaj 15x conax (poslovni paket). Preplačujem zadevo v nebo.

Kako bi lahko zadeve uredil drugače? Recimo kak domač kabelski sistem... da ni kartic v tvjih, ampak samo search kanalov pa to je to :)

Hvala!

A si rešil kej ??
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Saj ni nič posebnega, da bi bila skrivnost. Sem jim tudi na SmartWi predlagal, da naredijo verzijo z anteno ampak pravijo, da so stroški izdelave preveliki in morajo precej gledati na stroške. (Alter mi dela malo težav z omejitvijo velikosti datoteke in moram vse pretvarjati. Uporabljena je žička UTP kabla Cat6).
Poglej priponko 25418

Da malo obudim temo, ko prilotaš antenco - žičko ali lahko zapreš, stisneš potem pokrovček - plastiko