Card splitter Conax ali po domače množilnik Conax

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Večinoma niti ne vedo kaj to je, zato še vsakemu pokažem in razložim zakaj to rabim :)

Vsaj na našem koncu je tako.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Pa to deluje, verjetno je potrebno kupiti začetni kit, če bi red gledal na 3 TV?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Pri nas že leta deluje BP. Sedaj sicer že bolj uporabljamo EON BOXe ampak za ostale TVje se še zmeraj uporablja.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Jaz sem, kar nekaj serviserjev izobrazil na to temo in ja nikakor ni nelegalno ali, kar koli na to temo, je pa žal močno omejeno glede dosega.
 

marez

Zelenc'
26. apr 2008
4
0
1
Imam ta card spliter, vendar imam občasno probleme da mi pokaže incorrect card. Ali mogoče veste kaj je narobe. Poizkusim izklopit sprejemnik za nekaj minut in potem vstavim ponovno kartico. Po nekaj poizkusih mi uspe ponovno vsposobiti originalno kartico na sprejemniku.
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Imam ta card spliter, vendar imam občasno probleme da mi pokaže incorrect card. Ali mogoče veste kaj je narobe. Poizkusim izklopit sprejemnik za nekaj minut in potem vstavim ponovno kartico. Po nekaj poizkusih mi uspe ponovno vsposobiti originalno kartico na sprejemniku.
V grobem obstajata dve vrsti Conax kartic.Take kjer je modul in kartica posebej in pa t.i. kombo kartice, kjer je kartica "implementirana" v modulu (čeprav imajo nekatere prav tako režo).Nekatere TV imajo težave s "spoznavanjem" z določenimi conax moduli.Od operaterja zahtevaj naj ti serviser prinese drug modul in naj ga zamenja.Z izkušenj povem, da je še največ težav s kombo karticami, ki se v določenem trenutku (včasih po posodobitvi TV) v postopku "paring in process" le ta ne more izvesti do 100%, ampak ostane npr. na 90% in zablokira.Predlagam modul (paprika) in kartica ločeno (če ga serviser ima).lp
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
V grobem obstajata dve vrsti Conax kartic.Take kjer je modul in kartica posebej in pa t.i. kombo kartice, kjer je kartica "implementirana" v modulu (čeprav imajo nekatere prav tako režo).Nekatere TV imajo težave s "spoznavanjem" z določenimi conax moduli.Od operaterja zahtevaj naj ti serviser prinese drug modul in naj ga zamenja.Z izkušenj povem, da je še največ težav s kombo karticami, ki se v določenem trenutku (včasih po posodobitvi TV) v postopku "paring in process" le ta ne more izvesti do 100%, ampak ostane npr. na 90% in zablokira.Predlagam modul (paprika) in kartica ločeno (če ga serviser ima).lp
Tvoj odgovor sicer nima povsem nič skupnega z njegovim vprašanjem ampak vseeno hvala za trud. Tudi meni včasih napiše incorrect card, večinoma pa je težava med sprejemnikom in oddajnikom zaradi presabega signala. Poizkusi torej malo premakniti Master enoto, morda bo kaj pomaglo. Če ne pa ponovno uparjanje.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
To zadevo uporabljam že kar nekaj časa in res je, da se je za povezavo potrebno malo poigrati z oddajno enoto (kot je navedel Daniel), če pride do težav. Imam eno oddajno enoto in 3 sprejemne, zadeve pa se v starejši hiši obnašajo tako: v pritličju kjer imam master in sprejemno enoto zadevo deluje bp, prav tako v prvem nadstropju hiše zadeva deluje bp, težavo pa so v mansardi tam pa deluje ali pa tudi ne. Zaenkrat po ponovnem uparjanju zadeva deluje bomo pa videli koliko časa. Gre za zadevo SmartWi. Problem so lahko tudi ostale tehnične zadeve (npr. telefon) zraven master enote, ki delujejo brezžično.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Odgovor je tak, nekje 1 x na 2 do 3 mesece je treba zadevo na novo upariti, ker ja original kartica v oddajniku se ne posodablja tam in posledično prenaša vedno več podatkov na okoli...... Torej conax kartica je najbolje, da je samo za ta sistem ne kombo, in ja paprika, kot so svetovali, potem pa vsake toliko časa original kartico v TV za pol ure, da se kartica posodobi, sam dam na NG kanal, ko to narediš ponovno odklopiš glavno oddajno enoto, priklopiš štrom, vstaviš original karto za 15 sekund, potem pa še zaporedoma vsako dodatno od sistema noter za ene 15 sekund, da se na novo stanje naučijo, potem vrneš vse nazaj in bo delalo spet nekaj časa.....
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Odgovor je tak, nekje 1 x na 2 do 3 mesece je treba zadevo na novo upariti, ker ja original kartica v oddajniku se ne posodablja tam in posledično prenaša vedno več podatkov na okoli...... Torej conax kartica je najbolje, da je samo za ta sistem ne kombo, in ja paprika, kot so svetovali, potem pa vsake toliko časa original kartico v TV za pol ure, da se kartica posodobi, sam dam na NG kanal, ko to narediš ponovno odklopiš glavno oddajno enoto, priklopiš štrom, vstaviš original karto za 15 sekund, potem pa še zaporedoma vsako dodatno od sistema noter za ene 15 sekund, da se na novo stanje naučijo, potem vrneš vse nazaj in bo delalo spet nekaj časa.....
Tole me zanima ko si navedel v odgovoru - kaj je to NG kanal......
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Zanimivo sicer, ker jaz kartice nisem ponovno uparjal že vsaj pol leta, če ne še dlje. Sploh se ne spomnim kdaj sem to nazadnje počel. Po moje se kartica v Master enoti mora sama posodobiti s podaki iz klientov (torej do kdaj delajo kateri programi).
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Žal se v praksi ne, kot sem napisal, skozi več podatkov leti na okoli, dokler so TV ji blizu, vse gre tudi po leto dni, ko so pa mejno oddaljeni, je, pa, kot sem napisal.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Zadeva je še zmeraj v prodaji:

Jaz svojega še rabim, še zmeraj streže nekaj sprejemnikom.
 

marez

Zelenc'
26. apr 2008
4
0
1
Dodajam še dodatko kartico in rabim conax modul. Kateri modul se najbolje obnese za Telemach?