Letališče Frankfurt - stopover time - izvedljivo?

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
FrankfurtStopover.jpg


Terminal 1, prihod iz Ljubljane, let za Peking. Je 1 ura dovolj? Povezava Ljubljana - Frankfurt je taka, da imam na voljo stopover time 55 minut ali 1 uro, če letim naprej v Peking.
rolleyes-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ne. Niti pod razno. Moras priti iz Schengna v non-Schengen, pa iz enega terminala na drugega z vlakom ali po tunelu pod pisto (ki je doooolg...). Pa pri takem letu bojo gate zaprli vsaj pol ure prej.

Ni za riskirat... Je pa res, da zgleda da je ta kombinacija unified karta (se pravi end-to-end od Air China), tako da so si sami krivi, ce ti jo prodajo in ne ujames avijona - hotel na letaliscu za cez noc, pa naslednji dan na avijon..
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Načeloma bi moralo it, če se upaš reskirat. Izhodi za Azijo niso tako zelo daleč (1B, če se ne motim), kar pomeni, da jo samo užgeš čez tisti podzemni prehod med A (kamor prileze Adria) in B in bi moral biti v cca 10 minutah na mejni kontroli, ki je zelo blizu izhodov od Air China. ČE ni zamude in ČE ni gužve na meji, bi moralo iti, ne vem pa, kako je s kakim dodatnim security checkom. Jaz bi probal, če ti prodajo tako karto, te morajo pač dostavit v Peking.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ne gre. Smo šli iz Dublina preko Frankfurta v LJ skupina cca. 40 komadov (služba). Imeli 1 uro za prestop in so nam na polovici skupine švabi mirno zaprli okenček. Potem so posredovali iz Adrie, da so švabi spet odprli okenček in odleteli smo s pol ure zamude. Glede na velikost skupine (nas je bilo skoraj za cel canadair al kaj je že tista mala reč) so si pri adriji lahko to privoščili, da je par preostalih potnikov malo počakalo, samo za enega ali pa dva pa na tako gesto lahko pozabiš.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ko smo leteli za Havano iz Madrida so "gate" zaprli 1 uro pred odhodom..., smo leteli naslednji dan, bili smo 3-ije.
Iz Schengen terminala do "latinsko ameriškega" je cca 45 min hoda/vožnje z lifti, tekočimi traki in podzemno.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
@vsem

Zakaj hudiča pa potem prodajajo to v kompletu? Kot sem že prej napisal, varianta je 55 minut ali 60 minut časa.
bonk.gif


StopoverFrankfurt.jpg
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Ne gre. Smo šli iz Dublina preko Frankfurta v LJ skupina cca. 40 komadov (služba). Imeli 1 uro za prestop in so nam na polovici skupine švabi mirno zaprli okenček. Potem so posredovali iz Adrie, da so švabi spet odprli okenček in odleteli smo s pol ure zamude. Glede na velikost skupine (nas je bilo skoraj za cel canadair al kaj je že tista mala reč) so si pri adriji lahko to privoščili, da je par preostalih potnikov malo počakalo, samo za enega ali pa dva pa na tako gesto lahko pozabiš.

Kakšen okenček? Na check-inu?
Chaorenova karta je v kosu, se bo že v Lj čekiral do konca, nobenega okenčka več ...

@Notranjc: govora je o Frankfurtu, ne Madridu. In tam ste verjetno 45 minut potrebovali iz tastarega (Star Aliiance) na tanovi (Iberia oz One world), ker na tanovem več kot 20 minut nimaš kje hodit ...

Skratka, jaz še vedno mislim, da se da ... Minimum transfer time na FRA je ita 45 minut, tako da nisi pod minimumom in tudi prtljago bi morali preložit. Je pa seveda rizik, ampak jebiga. Itak je vse pod 2 uri rizik ...
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Kakšen okenček? Na check-inu?
Chaorenova karta je v kosu, se bo že v Lj čekiral do konca, nobenega okenčka več ...

Ja, seveda sem mislil checkin. Sem spregledal, da je karta v enem kosu. Saj recimo mi smo gor leteli z adrio do frankfurta naprej pa z lufthasno in ni bilo panike, ker sta oba v star aliance... ni blo treba checkina ali prekladanja prtljage. Nazaj grede je bila pa jeba, ker ni bilo pametnega leta in smo leteli do Frankfurta z nekim irskim nizkocenovnikom... 1 ura je bila pa premalo za normalen prestop, z lovlenjem prtljage in checkinom.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Res je cudno, da prodajajo karti v enem kosu.
No jaz ne bi reskiral. Lahko ima letalo iz LJ minimalno zamudo in si v k...., pa tudi ce ne so problemi.
Pa tudi na prtljago ne pozabi, ce tebi uspe, se lahko zgodi, da bo prisla prtljaga za tabo cez par dni/tednov.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Glavni problem je, da potuje noseča soproga s triletnim razbojnikom. Če je vse skupaj podobno mojim dosedanjim izkušnjam, je to no-go. Nisem pa še bil v Frankfurtu in zato sprašujem.

Med iskanjem alternative sem našel stopover time 30 minut Praga-Munchen-Peking.
bonk.gif
OK, Munchen ni Heathrow, ampak 30 minut???
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Kdo pozna rimsko letališče? Je 2h 10 minut dovolj za menjavo terminala? Prihod s Kitajske, let naprej do Benetk.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Se ce si sam je tezko, ce pa moras laufat se z drugimi: soproga, otroci ..... Skratka prevec stresa v obeh primerih (FRA/MUC)

Ce ti bo kaj v pomoc jaz iscem lete na tem linku:
http://itasoftware.com/
kjer lahko razlicen lete primerjas med seboj, jih graficno prikazes itd .....
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Kaj pa teli leti spodaj? A tole bi šlo?

Najbolj me skrbi zadnji let kjer je 1h razmaka med predhodnim...
846172-19.1.png
 

Priponke

  • 846172-19.1.png
    846172-19.1.png
    416,8 KB · Ogledi: 298

boc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Mogoce je varianta, da prides nekako do Minhna (avto, vlak (spalnik), ....) in potem v miru odletis ....
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Kdo pozna rimsko letališče? Je 2h 10 minut dovolj za menjavo terminala? Prihod s Kitajske, let naprej do Benetk.

To mora iti skozi. Jaz sem imel v Rimu enkrat uro in pol za prestop in je "ratalo". Res pa je, da nisem letel z Alitalia
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
@Notranjc: govora je o Frankfurtu, ne Madridu. In tam ste verjetno 45 minut potrebovali iz tastarega (Star Aliiance) na tanovi (Iberia oz One world), ker na tanovem več kot 20 minut nimaš kje hodit ...

Ne poznam po imenih terminalov, verjetno bo to, kar ti omenjaš, na koncu vem, da se pelješ s podzemno, zadeva je pa ogromna...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Kdo pozna rimsko letališče? Je 2h 10 minut dovolj za menjavo terminala? Prihod s Kitajske, let naprej do Benetk.

To mora iti skozi. Jaz sem imel v Rimu enkrat uro in pol za prestop in je "ratalo". Res pa je, da nisem letel z Alitalia
smile-1.gif

Pa si tudi menjal terminal?