LCD TV, Plazma......?

igi

Guru
13. okt 2007
5.382
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
A je razlika povsod enaka?
Namreč nekaj kanalov ima slabšo sliko, kot ostali in me zanima, če je tam razlika večja?

Ja glej jst imam precej dober signal, kar se kabelske tiče (novogradnja). Iz povprečja iztopa samo A kanal, ki je malenkost slabši od drugih. Na digitalni je ta razlika še vedno prisotna! Ampak hecno, reklame so pa dobre kvalitete
smile-1.gif


Mogoče bi digitalni resiver prišel v poštev mogoče na lokacijah, kjer signal ni najboljši...
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Aha, potem je brez veze, ker je tudi pri nas dokaj dober signal.
Kanalov je pa že sedaj preveč.

Hvala za odgovor.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Citat:
Uporabnik 115256 pravi:
mene pa zanima kakšna je slika na lcd/plazmi ( kje je bolša kvaliteta ?) če povežeš računalnik pa tv preko vga kabla? hvala in lp
LCD priklopljen prek DVI-HDMI.
Nesmiselno je ločevat le na podlagi tehnologije. Na sliko vpliva veliko dejavnikov. Kar priča tudi pestra ponudba obeh tehnologij. Plasme kar sem jih videl priklopljene na PC me niso prepričale. Pa še nevarnost burn-in je večja.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:Pa še nevarnost burn-in je večja.

Zna kdo razložiti, zakaj pride do tega?
Predvidevam, da do tega lahko pride samo z uporabo svetlobe, torej, črni rob ni problematičen, ali se motim?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.945
2.419
113
Ce je vec casa mirna slika na plazmi lahko pride do tega da se ta slika vzge v zaslon. Recimo da bi cel dan gledal slo1, pa bi s ti njihov znak ki je vedno na istem mestu vzgal. Pa bi na drugem kanalu se vedno videl odtis tega znaka. Baje pri novejsih plazmah te nevarnosti ni vec.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Hvala za odgovor, ampak zanima me čisto tehnično, zakaj pride do tega in če je ta pojav nevaren tudi za črno barvo - se pravi, če imaš ozjo sliko in je spodaj in zgoraj črni rob.

Kolikor je meni fizika blizu, je črna barva taka, da sploh ni prisotna barva oz. svetloba. Iz tega sklepam, da zaradi črnega roba ne more pridet do tega efekta.

Za znak od TV programa me pa ne skrbi, ker so itak na vsake 5 min. reklame, kjer se ta znak skrije in do tega efekta sploh ne more pridet.
 

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Videl sem primer, ko je zaradi stalnega (predolgega) gledanja slike formata 4:3 s črnim robom ob straneh potem na 16:9 formatu na svetlih površinah ostala senca oz.temnejša slika. In to je bilo precej moteče, še posebej naprimer pri prenosu smučanja - precej je bil opazen prehod (vertikalna linija) med manj in bolj osvetljenim delom slike. Na temnih slikah tega ni bilo opaziti.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.945
2.419
113
kolkr jst vem je crna barva pri plazmah tema, se pravi da ne svet nic. to je pac za popolnoma crno. medtem ko lcd, ki ima osvetlitev iz ozadja, mora iz tekocih kristalov ustvarit crno barvo. za to le ta ni nikoli popolnoma crna.



dej mal pogoglat pa ni hudic d ne bos dobil mal jasnejsih odgovorov, vsaj kar se burn in tice, sicer je pa tudi odvisno od elektronike ki jo vgrajujejo v tv, kako stvari delujejo, verjetno ne pri vseh enako
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Plazma osvetli samo tam, kjer je treba, LCD osvetlitev pa stalno sveti in tako v temni sobi nikakor ne more biti črna slika.

Plazma>LCD
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Tudi jaz kopujem en TV , pa so mi prodajalci forsirali LCD, ker so rekli da bo leta 2009 ko bo digitalna TV da bo takrat Plasma out in zato nekatere firme več ne delajo Plasm . Je to res ?



Nekak sem se odlocil za Philips 42PFL9632 , samo sem reko da bom še malo pogledal na internetu in pridem v ponedeljek po TV. Gledam filme na DVD in tu pa tam kakega na TV... Torej je ta LCD od Philipsa dober ali je bolje vzet plasmo , za recimo naslednja tri leta oziroma do kake nove tehnologije ?



PS: Kaj pomeni "Full HD? "
 
Nazadnje urejeno:

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Full HD je najvisja mozna locljivost trenutno, 1920x1080 (1080p), HDReady pa je locljivost 1280x720 (720p). Obe sta visoki locljivosti in bosta lahko prikazali HD in Bluray filme, ter sprejemali HD signal, od kod bos ga pac imel, je pa res da bo slika bolj podrobna na 1080p. osebno bi zdaj vzel 720p in potem cez 5-7 let nov tv, z max locljivostjo. je pa tud odvisno, kaksno velikost mislis vzet. pri majhni diagonali je 1080p vprasljiva, ce pa kupujes ogromnega za na celo steno, pa obvezno 1080p (saj bi, pa ni kesa
grin1.gif
)
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
Full HD je najvisja mozna locljivost trenutno, 1920x1080 (1080p), HDReady pa je locljivost 1280x720 (720p). Obe sta visoki locljivosti in bosta lahko prikazali HD in Bluray filme, ter sprejemali HD signal, od kod bos ga pac imel, je pa res da bo slika bolj podrobna na 1080p. osebno bi zdaj vzel 720p in potem cez 5-7 let nov tv, z max locljivostjo. je pa tud odvisno, kaksno velikost mislis vzet. pri majhni diagonali je 1080p vprasljiva, ce pa kupujes ogromnega za na celo steno, pa obvezno 1080p (saj bi, pa ni kesa
grin1.gif
)

Hvala ! Ta LCD ko sem napisal gori model ima najvisjo mozno ločljivost, torej Full HD.

Kopujem velikost nekje 42" oziroma 108 cm diagonalo. Torej za DVD filme in TV bo Plasma dala več kot LCD v naslednjih 3 - 4 letih ? Ko bo digitalna televizija je to res da bo takrat plasma neuporabna ? Od katerih film so dobre plasme ?

Nisem neki strokovnjak na tem področju, ker pa prodajalcu tudi ne morem vse verjet, sem rekel da bom še malo povprašal tukaj pa šel iskat Plasmo ali LCD v ponedeljek.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
huh, ne vem zakaj bi bila plazma neuporabna za digitalno tv? vazno da ima HDMI (vsaj 2x), da je vsaj HDReady (lahko tudi FullHD, koliko pac zelis razvezat mosnjicek, razlike sm ti zgoraj napisal
smile-1.gif
) in pa da je znan proizvajalec (philips, panasonic...). Kontrast pri plazmah je bolsi, crna bolj poudarjena, ma pa lcd svetlejso sliko, pa deluje malenkost bolj ostro, ceprav se enkrat, to bolj je odvisno od locljivosti. mislim da bos moral sam presodit ali plasmo ali lcd, tu ti ne znam pomagat, probaj se malo v zivo videt razlike, pa naj vsakega posebej priklopi na isti vir (prek hdmi, ce se le da)...
 
Nazadnje urejeno:

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
no pametno izberi. jaz se pri manjsih do srednjih nagibam k lcdjem, pri vecjih pa k plazmam.
bo pa padu vrjetno philipsov 32" ldc, ker za vecje zal ni prostora trenutno
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Jst bi rabu en LCD do 750€ max ... za fotra ga rabim, ki ni preveč zahteven...gledal bo samo kablsko in kakšen div-x.

sam od 81 - 94 cm diagonala pride v poštev.

Ka bi mi predlagal, da ni neka čunga-lunga aka. "Matrix" firma ?

lepo prosim za navet, ker če ne bom mogu novo temo odpret, ker rabim do četrtka met TV doma
roza.gif
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
wow
shocked-1.gif



i ja bi...
redface-1.gif

obvezno sporocit vtise!!!

Bom sporocil kak se obnese , zal pa v prvi polovici tedna imam ogromno dela in nebo kaj dosti časa za gledat TV, vsekakor pa do konca tedna napišem en opis
zmaga.gif


Dobil sem kar nekaj pozitivnih feedbackov glede tega LCDja, tak da upam da sem se vredu odlocil.