60 inčni TV - LCD ali plazma?

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Odločam se za nakup TVja. Želja je, da bi bil 60-inčen, ker bo oddaljen 6 metrov od zofe.
Priporočate plazmo ali LCD? Malo sem vrgel uč po spletnih trgovinah in ugotovil, da so plazme do 300€ cenejše od LCDjev.
Imate kakšen konkreten predlog? Se bo pa TV uporabljal samo za gledanje televizije, 3D in ostali bombončki niso potrebni. Cenovni razred je zaželjen do največ dobrega tisočaka eur.
Za mnenja in predloge se zahvaljujem
zmaga.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.403
1.358
113
Za gledanje TVja priporočam plazmo, ker so na njej ljudje videti bolj naravno, bolj človeško (barva kože je toplejša).

Jo pa odsvetujem, če bi na TVju tudi srfal po netu ali pa igral igre, za to je boljši LCD, pa še učinka zapeke mirujoče slike nima...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.475
365
83
Zapeka je zgodovina. Pride lahko do blagega vtisa a ta kmalu izgine.
Za PC je plazma povsem primerna. Enako za igre.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.403
1.358
113
V to se prepričujem tudi sam, ampak mi je je malo škoda...
tongue-1.gif
Poleg tega mi branje teksta (srfanje) s plazme ni najbolj všeč, črke niso dovolj ostre...
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
284
31
28
Predvsem se ne omejuj na 60", če boš tako daleč stran (6m), ampak glej 72" ali 84".

Za 2D filme gledat je plazma neprimerno boljša, nobenega DirtyScreenEffecta ipd. sranja iz LED sveta.
Če boš veliko gledal 3D raje vzemi LED, ker plazme imajo aktivni 3D, ki ima več napak kot pasivni.

Zavedaj pa se, da ni popolnega TVja, niti za 5000€ ne, in pri vsakem boš naletel na kakšno napako. Odvisno je samo
od tebe (in družine) katera jih tako moti da ni vzdržno, s katero napako pa lahko požrete.

Čim več testiraj (po zatemnjenih trgovinah) in kupi preveliko.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.475
365
83
Citat:
Uporabnik tony pravi:
V to se prepričujem tudi sam, ampak mi je je malo škoda...
tongue-1.gif
Poleg tega mi branje teksta (srfanje) s plazme ni najbolj všeč, črke niso dovolj ostre...
To govoriš za PC ali v TV vgrajeni brskalnik. Če gre za PC prilagodi nastavitev "clear type" (če se kliče drugače naj me kdo popravi!). Nekoliko se poigraj z nastavitvami obdelave slike. Optimum tako za mirno kot gibljivo sliko ni ravno enostavno najti. Tu nima veze Plazma ali LCD. Je odvisno od algoritma, ki ga ekran za obdelavo vhodnih podatkov rabi.
Za kater ekran gre? S kake razdaje gledaš? če je več kot diagonala*1.6 ne pomaga še tako izumetničena slika LED-a. Črke res znajo kar iz ekrana skakat a ostalo je bogo.
Sam sem povsem zadovoljen z berljivostjo na "Pani" 65VT30. Grafa je Nvidia. Slike in videi v browserju so fenomanelne v primerjavi z LCD. Kar se iger tiče pa je recimo GT5 veliko bolj naraven. ostalo tudi super.
Sam LED-ov ne maram. Folk ima tako neneravne barve in pretirano belino da me takoj začnejo peči oči. Za plazmo sem lahko 10 UR za starim LCD ali monitorjem pa moram oči spočiti po nekaj urah.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Na žalost pride v poštev TV dolžine največ 139cm, zaradi velikosti regala.
Uporabljal se bo pa izključno za gledanje TVja, največ poročil in kakšnega filma.
Koliko je pa razlike pri branju podnapisov na LEDu ali plazmi?
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
284
31
28
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
Na žalost pride v poštev TV dolžine največ 139cm, zaradi velikosti regala.
Uporabljal se bo pa izključno za gledanje TVja, največ poročil in kakšnega filma.
Koliko je pa razlike pri branju podnapisov na LEDu ali plazmi?

Če kupuješ 2012 ali 2013 modele, razlike v podnapisih ni, razlike v pregrevanju ni, razlike v življenski dobi ni, razlike v velikosti/teži
pasivnih/aktivnih očal ni.

Za tvoje potrebe kupi raje plazmo,
RAZEN če imaš sobo res res zelo svetlo (podnevi ali luči zvečer),
ker plazma na 100% svetlosti ne da tako svetle slike kot LED - če te bi to motilo.
A seveda, prej dobro stestiraj tvoje modele v trgovini.. pazi, ker je v trgovini vedno ful presvetlo osvetljen prostor,
da ne opazis neenakomernega sekanja ven osvetlitve LED zaslonov po celi površini ekrana (cloud).

Vrzi regal ven, in se ne omejuj z njim. Itak boš to hotel storiti, ko ti bo čez 1 mesec uporabe 60" premala
smile-1.gif

Pa čim nižji podstavek si nabavi. Ljudje imajo TVje previsoko. Vertikalna sredina ekrana mora biti v vodoravni višini glave, ko si zleknjen na kavču.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik Alesss pravi:
Predvsem se ne omejuj na 60", če boš tako daleč stran (6m), ampak glej 72" ali 84".

Za 2D filme gledat je plazma neprimerno boljša, nobenega DirtyScreenEffecta ipd. sranja iz LED sveta.
Če boš veliko gledal 3D raje vzemi LED, ker plazme imajo aktivni 3D, ki ima več napak kot pasivni.

Zavedaj pa se, da ni popolnega TVja, niti za 5000€ ne, in pri vsakem boš naletel na kakšno napako. Odvisno je samo
od tebe (in družine) katera jih tako moti da ni vzdržno, s katero napako pa lahko požrete.

Čim več testiraj (po zatemnjenih trgovinah) in kupi preveliko.
. Ti prebereš kaj napišeš, predno stisneš pošlji?
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Hvala vsem za pomoč!
Na koncu je padla odločitev za LED Sharp LC-60LE652E, ker sem ga dobil po zelo dobri ceni.
Sharp-LC-60LE652E_P_700.jpg




Imam pa še eno vprašanje - prejšni televizor je bil priklopljen preko "navadne" kabelske antene.
Ali novega enako samo priklopim, ali potrebujem tudi kartico, katero vstavim v TV?
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.686
9.068
113
Conax modul, v katerega vstaviš kodirno kartico, vse skupaj pa vtakneš v TV. Antenski kabel pa isto kot prej.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zakaj?

kolker jst poznam kabelsko, imajo novejši tv-ji že vse not in lahko gledaš digitalne in analogne programe.
 

B81

22. jul 2007
34.686
9.068
113
Ja, CI rezo imajo, noter pa vtaknes conax modul, v katerem je kodirna kartica.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
zakaj?

kolker jst poznam kabelsko, imajo novejši tv-ji že vse not in lahko gledaš digitalne in analogne programe.

Nimajo vsega noter - noter imajo kanalnike ( S,C,T, ... ) nimajo pa dekoderjev ( Conax, PowerKey, Viacess, ... ).
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Pri nas je na TV priklopljena kabelska brez kartice in najde kakšnih 30 analognih kanalov, nekaj DVB-C (15-20) in nekaj DVB-S(5-10). A če bi vstavil takšno kartico bi imel še druge kanale?