Kupon pri nezgodi obvezen ali ne?

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pred dvema urama mi je en stari oča sekal pot v krožišču, rezultat podrgnjena vrata in bok.

OK, napiševa evropsko poročilo (oz. pisal sem jaz, ker oča je bil total zmeden in prestrašen). No in ni imel s seboj nobenih papirjev od zavarovalnice, vedel je samo povedat, da je zavarovan pri Adriaticu, tak da sem samo to vpisal v poročilo.

Mi je dal telefonsko, da ga jutri pokličem in mi pove št. police. Zanima pa me, ali mi mora dat kupon? Doma je 20 km stran, tak da se lahko odpeljem do tja, če je potrebno. A če da on meni kupon s tem prizna krivdo? Na poročilu namreč ni nikjer omenjen povzročitelj, samo vozilo A in B.

Hvala!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Pustimo se presenetiti.

Evropsko poročilo, podpisano in izpisano sicer nekaj pomeni, sam kupon pa nič. Večina zavarovalnic ga je že ukinila tako da .....

Naj ti pove številko zavarovalne police in jo mahni na AS ter prijavi škodo na njegovo polico, še bolje je, da ga povabiš zraven, da bo na licu mesta podpisal temelj za odškodnino in priznal krivdo.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Iz kljukic in skice iz evropskega poročila naj bi bilo razvidno, kdo je kriv.

Če imaš ime in priimek in reg. štev., boš številko police in zavarovalnico dobil tukaj.

Kar se kuponov tiče, nekatere zavarovalnice jih sploh nimajo več, če pa so(Triglav) je priporočljivo imeti tudi kuponček.

Če se udeleženca ne moreta sporazumeti o krivdi, se pokliče policijo.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Holy crap, pa res je številka na tem linku.

No sej sem ravno premišljeval kak je s temi kuponi, pa se sploh nisem mogel spomnit, če sem sam pri ZM dobil kake kupone.

A torej grem jaz na AS oz. njihovemu cenilcu, pokažem poročilo in potem potrpežljivo čakam, da me iz AS obvestijo, da lahko grem popravit avto? Oni pa pokličejo oča k sebi in podpiše, da je kriv ali kak?

Problemov s priznanjem sicer po moje ne bo, samo nikoli se ne ve, ga kaki sin ali vnuk kaj na finto vrže
tongue-1.gif
On mi je tak celi prestrašen ponujal, da dam avto popravit in bo plačal, da ne bo zgubil bonusa. Pa sem mu rekel, da bo popravilo na uradnem servisu ziher 300-400€, on pa bo za svojega AX-a zgubil 5% zavarovanja, kar bo kakih 15€.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
<<< on pa bo za svojega AX-a zgubil 5% zavarovanja, kar bo kakih 15€.

Tole si napisal približno.
smile-1.gif


V primeru škode gre za 3 premijske razrede na slabše, namesto da bi šel za enega na boljše. Torej je razlika za 4 premijske razrede, posledice pa ne bo čutil le prvo leto temveč več let, da pride na isti razred, kot če ne bi imel škode. Število let je odvisno od tega, v katerem PR se trenutno nahaja.
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Samo popravil sem te, da ne bi bil kdo napačno informiran. Sicer si mu pa pravilno svetoval.
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Si že vse porabil?
smile-1.gif
Joke

Dobro to. Kupončki so povzročali le zmedo.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.539
77
48
Od križišča mal naprej na desno
Sem imel enkrat nesrečo, ko me je 80 let star fotr izsilil. na kraju nesreče sva se lepo zmenila napisala poročilo, ko pa sem šel na zavarovalnico so mi zavrnili škodni zahtevek, ker sem kao prehitro pripeljal. valda sem znorel ( kako boste vi vedli koliko sem jest pripeljal?? ) pisal pritožbe 3x vsakič zavrnjeno. potem sem šel do znanca odvetnika, ki mi je na pritožbo svoj štempelj pritisnil nato pa ni bilo nobenga problema več ( je pa res da sem jim grozil z sodiščem in zdravniškim pregledom ata ) trajalo pa je vse skupaj 3mesece za popizdit
bonk.gif

Zato VEDNO kadar imate nesrečo in ni bilo policije ter zapisnika napišite pod opombe na evropskem poročilu kdo je kriv za nesrečo!!
bo manj problemov kasneje 100%
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Napisano, kdo je kriv nič ne pomaga in nič ne pomeni, žal. V stanju afekta zaradi prometne nesreče se vsakdo lahko zgovori na zmedenost ...



Najbolje je, povzročitelja v avto, če je vozen in direkt na njegovo zavarovalnico, pa naj tam podpiše, da je kriv, drugače pa policijo poklicat.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Evo prav, da napišem kak se zadeva odvija. Kličem na Adriatic 2 tedna kasneje, mi rečejo, da so poslali pošto povzročitelju ampak da ni bilo odgovora in naj ga jaz pokličem in mu rečem, naj podpiše, ker oni ne smejo in dokler ne bo poslal priznanja, ne morem popravit. Kot po naključju pride na obisk znanec, ki pove, da dela na Adriaticu in da naj dam avto kar popravit, bo že zavarovalnica sama uredila krivdo. Če bi se kasneje izkazalo, da sem bil kriv jaz, pa me bo Adriatic pač terjal za strošek popravila.

Tak da avto sem naslednji dan peljal na popravilo, popravili brez problema in nisem slišal nič iz strani zavarovalnice. Upam samo, da ne bom naenkrat čez kako leto dobil račun za popravilo
tongue-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Tile očati so najhujši. Kar je pa največji problem, ko se začne on izgovarjat na to, da si norel, si pogorel. Komu misliš, da bodo verjeli: 20 letnemu mulotu ali 80 letnemu nončku?
Tako bi jaz kmalu pušnil, pa sem hvala bogu bil toliko pameten, da sem čakal na policijo več kot uro.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Pred nedavnim, ko sem nekomu podrsal avto sem izračunal da se pri normalnem avtomobilu pozna izguba 4 premijskih razredov vseskupaj izračunano okoli 120 eur na dolgi rok (prvo leto toliko + drugo toliko + pa tretje toliko... ).
Tipson je imel 130 eur škode pa sem se raje skeširal.