krs.net

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.385
392
83
Čudi me ta njihov odnos - recimo pri Telemachu je no way, da spregledaš nove pakete. Razen, če ne pregleduješ pošte. Ne pomnim, da bi kdaj dobil samo položnico, vedno je zraven še reklama za nove storitve, pakete, telefone, opcije... ko se prenovijo ali uvajajo novi paketi je seveda nekaj časa poudarek na njih.

Kot se spomnim, je bilo podobno, a bolj skrito tudi pri T-2, oni so novosti printali na zadnjo stran računa.

Po drugi strani z novostmi Si.mobila nisem ravno seznanjen. Od njih dobim samo e-račun na mail, ampak verjetno je bila moja odločitev, da me ne zasuvajo reklamami.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Operater nima pravice tebi spreminjati naročene storitve ker ga za to zavezuje pogodba. Če ti storitve več ne more nudit, lahko ti brez sankcij to pogodbo prekineš. Tvoja trenutna pogodba vsebuje paket, ki NI ukinjen. Edina na novo ga ni več mogoče skleniti.
Če operater podraži storitev imaš prav tako na voljo odstop od pogodbe kljub vezavi. Obračunajo ti pa ti lahko za opremo, ki jo imaš v zakupu ali najemu.
Torej ti trenutno plačuješ točno to kar si naročil. Spremeni paket in podpiši aneks po poglobi in bo zadeva rešena.

Naši stari so res sami gradili omrežje, ampak so ga gradili zato, da lahko gledajo 30 TV programov. In to jim je še vedno omogočeno. Če nebi sami gradili, bi bili še danes brez vseh storitev kot v nekaterih krajih.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sej pri telekomu je isto.
a misliš da pokličejo vse naročnike pa jim predlagajo menjavo paketa ker bo nov cenejši ali pa dobijo več za isti denar?
poznam primer, ko so zelooo dolgo plačeval isdn pa ne vem kaj še vse.
in ravno tako sedaj telekom misli, da bodo kr vsi fotri vsak mesec čekiral na njihovi strani in se prebijal skozi menije kako koristit točke zvestobe. A da bi pa avtomatsko nardil, to pa ne.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.106
9.341
113
40
MB
recimo da je to razumljivo če se gre za isto firmo, tukaj se je pa firma vmes menjala, in so stare naročnike lepo fuknili v predal, nikome ništa, novim pa so lepo nardili pakete
grin1.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Podobno je bilo pri meni s t2. Od leta 2009 sem imel 1mb link, nakar po nakljucju zvem da za isti denar dobim 10mb... Zakaj mi niso sami od sebe tega spremenil? Isto simobil, od leta 2006-7 imam neko opcijo 201 za druga omrezja 201 min zastonj, novejsi paketi so cenejsi pa me niso obvestil.

Sem zaradi svoje nevednosti in nespremljanja ponudbe drekal in jokcal po alterju?

Si na forumu ki je tudi racunalnisko usmerjen. Do razsvetljenstva o hitrosti si do vceraj bil zadovoljen, danes pa ne. Kdo je tukaj ovca?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.836
376
83
Jaz ne štekam, kaj naj bi firma naredila narobe.
Res ne tržijo starih paketov, vendar jih tudi ukinili niso, tako kot kak mobitel, ki te prisili v menjavo in posledično podražitev.

Če pa ne veš katero hitrost imaš, si pač totalno nezainteresiran ali penzioner.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
še en primer;)
penziči naročijo višjo hitrost neta, po dveh mescih imajo še vedno nižjo hitrost kot je bila pri starem paketu;)
nova hitrost je prišla šele, ko se je poklicalo operaterja;)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.106
9.341
113
40
MB
pomoje si sam kriv ker nisi vsak dan testiral hitrosti.

/sarcasm off


zgleda sem edini, ki pač misli da se odnos s stranko ne zaključi, ko ti le ta plača položnico
crazy1.gif
lesson learned
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
pomoje si sam kriv ker nisi vsak dan testiral hitrosti.

/sarcasm off


zgleda sem edini, ki pač misli da se odnos s stranko ne zaključi, ko ti le ta plača položnico
crazy1.gif
lesson learned

nisi edini
wink-1.gif

samo povedal sem, da je pri vseh isti drek. da tudi če greš drugam, ne bo nič boljše
crazy1.gif
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Bodi srečen, da je zamenjava na višji paket brezplačna
evil.gif


Ni več tako pri vseh ponudnikih
jezen.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.402
484
83
::1/128
Konkretno pri mobilnih operaterjih Simobil. Nazadnje sem plačal 20EUR za menjavo paketa kljub temu, da sem menjal na dražji paket , skeširal telefon in se vezal za 24 mesecev....
uf-1.gif
Nekaj časa nazaj so hoteli celo 40EUR za menjavo ravno tako na dražji paket.
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
190
23
18
okoli MB
Saj pri KRS tudi k računu prilagajo reklame za posebne ponudbe in nove pakete + TV ali računalnike na 24 obrokov ....
Sam sem že 2x menjal paket na hitrejšega IN cenejšega. Sicer z vezavo, ampak tako ali tako nimam nobenih možnosti za drugega ponudnika ne po zraku ne po zemlji
frown-1.gif
. Občasno ali ob sumu problemov bolj pogosto spremljam hitrost povezave in če se pojavi problem pač malo zagnjavim in kar hitro uredijo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.106
9.341
113
40
MB
problem je predvsem, da je kabelsko omrežje pač staro 30 let, uporabnikov pa 100x več kot takrat, in če že gradit niso rabli sami, tud zdaj ne delajo nič kaj druga kot sprotno vzdrževanje


mogoče jih je pa treba samo malo "spomnit" na druge načine kdo jim daje kruh, saj sem danes videl celi dan službene avte pri odprtih omaricah
smile-1.gif
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
30 let je omrežje staro ja, oprema pa je praktično nova. Razen mogoče kablov, ki jih ni potrebno menjavati dokler opravljajo svojo nalogo. Če temu nebi bilo tako, bi še danes lahko gledal samo par analognih programov kot pred 30 leti.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.106
9.341
113
40
MB
Citat:
Uporabnik tagelind pravi:
30 let je omrežje staro ja, oprema pa je praktično nova. Razen mogoče kablov, ki jih ni potrebno menjavati dokler opravljajo svojo nalogo. Če temu nebi bilo tako, bi še danes lahko gledal samo par analognih programov kot pred 30 leti.

so zadnji teden skoraj vsak dan pri kaki odprti omarici v moji ulici ali v sosednjih, pol nekaj zgleda že ne opravlja svoje naloge
wink-1.gif


kak je kaj s tem, da glede na to da mi nekak ne zagotavljajo neomejenega interneta, oz je precej omejen z delovanjem, da mi zmanjšajo položnico? oz na koga se sploh obrnit v takih primerih ? al pa enostavno zavrnit položnico
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
njim pošlješ pisno pritožbo, da se ne strinjaš s polno ceno, ker ti ne zagotavljajo...