Kriza in recesija

Spremljam oglase zaradi nakupa večjega stanovanja. Kolikor je ok, je prodano v roku 2-3 tedne.
kje pa iščeš za nakup? nujno stanovanje ali lahko tud kaj drugega (hiša)? Sprašujem ker so pred časom tu na Planini in okolici (in verjetno se jim bo še kaj pridružilo) prodajali parcele, ki naj bi bile oz postale zazidalne za relativno ugodne pare. Če greš potem varianto hišo na ključ zna biti kr ugodno

drugače tu po Ajdovščini se kar zida tam proti Palam sta dva nova bloka, vprašanje koliko je kaj prodanega...
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.042
5.247
113
kje pa iščeš za nakup? nujno stanovanje ali lahko tud kaj drugega (hiša)? Sprašujem ker so pred časom tu na Planini in okolici (in verjetno se jim bo še kaj pridružilo) prodajali parcele, ki naj bi bile oz postale zazidalne za relativno ugodne pare. Če greš potem varianto hišo na ključ zna biti kr ugodno

drugače tu po Ajdovščini se kar zida tam proti Palam sta dva nova bloka, vprašanje koliko je kaj prodanega...

Saj že v Logatcu padejo cene, ampak to je že stran od Ljubljane. Kakšne so razmere na cesti pa vamo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.269
113
Kako sva midva gradila, dobro ves. Sem veckrat povedala. Za kaki denar in na kaki nacin, tudi...
Ne vem točno, na kaj ciljaš pod "sama" pa "trg".
mislil sem, da si si postavila budget in koncno sliko.
ko smo mi gradili je bil dvojcek v neposredni blizini v 4. gradbeni (ce prav razumem fazo) cca 140 do 150 kilo. cca 120m2...
jaz sem si zastavil budget 200kilo za 150m2 + klet brez kaksnih dvojckov. in smo to lovili in nekako nam je uspelo. malo sicer gre pol na zgornje meje z opremo oziroma koliko se še pač da.
v tem smislu.

men je bilo bizarno, ko sta za tak podoben dvojcek v Komendi odstela zlahtnika v 250 plus. pred 10+ leti. denar sicer ni bil problem zanju a vseeno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.269
113
nisem imel zemlje. kupil. 35kilo, papirji s prispevkom 6kilo.
skupaj je bilo cca 200kilo + oprema kuhinja in omate, mize itd.
še zapojem kaj ?
vukojebina z razgledom. vseeno 2min do ac
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.654
2.482
113
1714928314892.png
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
Ko bi danasnja mularija toliko delala (in toliko zapravljala) kot so v tisti ki so v komunizmu si postavili bajto v treh stukih bi tudi marsikdo imel bajto v treh stukih.
No nekateri so se taki. Tudi na forumu kot berem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.507
5.506
113
mislil sem, da si si postavila budget in koncno sliko.
ko smo mi gradili je bil dvojcek v neposredni blizini v 4. gradbeni (ce prav razumem fazo) cca 140 do 150 kilo. cca 120m2...
jaz sem si zastavil budget 200kilo za 150m2 + klet brez kaksnih dvojckov. in smo to lovili in nekako nam je uspelo. malo sicer gre pol na zgornje meje z opremo oziroma koliko se še pač da.
v tem smislu.

men je bilo bizarno, ko sta za tak podoben dvojcek v Komendi odstela zlahtnika v 250 plus. pred 10+ leti. denar sicer ni bil problem zanju a vseeno.

aja... hja... sva h arhitektu (papirji 13,3k€ na koncu vse skupaj, btw) in povedala želje. Projekt je bil ocenjen na 380k€ (tista projektantska ocena). Šlo je pa za bajto in garažo zraven. jebiga... želje. potem sva imela pa 3 leta časa, ker naju je Kranj toliko časa zajebaval s papriji, da sva lepo vse počasi pa po vrsti zgruntala, optimizirala, da na koncu vse zahteve in želje lahko obstale za 100k€ manj (PH 235+20m2 + 2x45m2 garaža posebej bajta zraven). Pa nadzorni je več kot v večkratniku najbrž dobil poplačan svoj honorar. Pa je bilo kar nekaj presirancije zraven, ki se mi danes niti ne zdi tako pomembna več, ne bi dala še enkrat za to, pa bi bilo še kaj ceneje. Velika večina stvari pa seveda premišljena, kolikor sem znala in vedela in tok sem pač na koncu plačala računov - razen tega brainstorminga so pa delali majstri z računi (resda pa na začetku z 8,5% DDV še)

Zmotila sem se pa 3k€ na koncu, ker sem dobila toliko manj subvencije, ker so nižali subvencijo iz 200m2 na 150m2. kaj češ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.366
113
eno je kredit, drugo je pa Kredit. To jaz ločim. In to sem komentiral.
Jaz pa v bistvu ne. Niti ne razumem kaj zelis povedat.

oseba si zeli kupit ali pa zgradit hiso.

ti si imel moznost da so ti pomagali starsi. Nekateri je nimajo in zato uporabijo banke. Da lahko v hisi zivijo pri 30ih in ne pri 50ih ko bi dovolj nasparali.

zdej a ti to vidis kot kredit ali Kredit ali kredo….. je pa povsem vseeno. Lahko pa mi pojasnis kaj si zelel povedat ker sem ocitno moral popolnoma zgresit tvojo poanto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in tomi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.269
113
ja zgrešil si mojo poanto, ne da se mi več...


sem videl danes zjutraj ob 5 am, dnevne procesije v AT, bolano. Spirala pač, vse za tistih par € več..
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.770
6.366
113
Ok potem je bila tvoja poanta da locis med besedo kredit z veliko in malo zacetnico ter hkrati pozabljas da si za razliko od zakreditiranih ti dobil podatjejo. Jaka zgodovina za sodit ostale.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.782
2.352
113
Pomurje
kaj pa solidarnost... pa narodna zavest.

Treba imet slovensko službo za nedoločen čas v firmi, ki ni zasebna ali tuja, denar na slovenski banki, kupovat v Mercatorju pa volit trenutno koalicijo. Vse ostalo pomeni, da se človek proda, in vse to za par evrov!!! Za eno kavico Laško!!!
Moj prispevek je bil sarkastičen.