A ti ne kapiraš, da se delovna mesta iz razvitega sveta selijo na Kitajsko in podobne države, zaradi tega se v razvitem svetu (EU, ZDA, Japonska) zapirajo delovna mesta in nižajo osebni dohodki večine prebivalstva. To pa znižuje davčne prihodke držav in potrošnjo v razvitem svetu. Ravno potrošnja v razvitem svetu je do sedaj kolikor toliko nad vodo držala svetovno ekonomijo. Podjetja nimajo naročil, ker ni povpraševanja, povpraševanja ni, ker folk nima denarja. Ker ni povpraševanja oziroma naročil, podjetja ne dobijo kreditov od bank. Ker ni na naročil, podjetja odpuščajo delavce.
Banke ne bodo dale kreditov, dokler ne bo naročil. Naročil pa ne bo dokler folk ne bo imel denarja, da bi si kaj privoščil. Kdo bo naredil konec temu
Za povrh vsega pa Kitajski izvoz ogromnokrat presega njihov uvoz, kar kaže na to, da je njihova potrošnja premajhna glede na obseg proizvodnje, podobno pa je v nekaterih drugih državah v razvoju. Posledice tega čuti razviti svet, na dolgi rok pa se bo oziroma se že kot bumerang ta situacija vrača tudi samim državam v razvoju, ki so preveč odvisne od potrošnje razvitega sveta, ki čedalje manj troši. Popolnoma vseeno je ali razviti svet uvede nekatere protekcionistične ukrepe za pravičnejšo svetovno trgovino ali ne, se bodo slej kot prej na Kitajskem in podobnih državah začela zapirati delovna mesta, ker ne bo povpraševanja v razvitem svetu. Če pa razviti svet uvede protekcionistične ukrepe in zaščiti svojo in svetovno ekonomijo, bodo države v razvoju izgubile nekaj delovnih mest, zaradi selitve nazaj v razviti svet. Na drugi strani pa se bo ohranila možnost nadaljnjega razvoja držav v razvoju, ker bo gospodarstvo v razvitem svetu zalavfalo. Če pa gospodarstvo v razvitem svetu ne zalavfa, potem se delovna mesta iz Kitajske ne bodo nikamor selila ampak samo zaprla, kriza pa se bo poglabljala.
Potem ima pa razviti svet še en velik problem, ki ga mora rešit s skupnimi močmi. To je razslojevanje, ki ga je potrebno zmanjšat, da se bo več denarja, ki gre v take ali drugačne dohodke prebivalstva (plače, nagrade, dividende,...) vrnilo nazaj v gospodarstvo preko potrošnje namesto da bo šel ta denar na sekundarni kapitalski trg in tam izpuhtel v nič.