Kriza in recesija

B81

22. jul 2007
36.314
10.140
113
Kje sem te zalil clovek? Pac ne mores napisat da je kosanje 1500m2 parcel pozresnost. Ker glede na druge teme/mnenja/poglede si racionalen. In 1500m2 parcela v kateremkoli slovenskem mestu ni racionalna
čakaj malo toliko že moraš imet da se ti splača eno 4kolesno stigo kupit :D

v teh občinah bodo itak pozidali vse ravnine vse njive in podobno. Hrano se da k sreči dobit v trgovini.
če so pa lepi kraji to.... 15 do maribora, 30 do celja...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.057
6.865
113
Pa saj jaz privoscim vsakomur bajto pa se 2000 hofa spredaj, sam tega si noben obicajen ne more kupit
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.008
3.522
113
41
Lj
Ker si noben ne more privoščiti garsonjere, kaj šele bajte za 3 generacije prostora notri.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
836
464
63
Ko bi tako ziveli kot tiste generacije, bi lahko ziveli v vilah.
No saj nekateri živijo v vilah, ker so sposobni in pridni, nekateri so pa "sposobni in pridni"in bi morali delati zivet v novi vili ob litijski cesti tik ob obvoznici
Saj nekateri bodo tam tudi živeli samo prej mora biti ta "vila" končana...... Mogoče pa celo tisti ki jo gradijo bi lahko zaradi raznih malverzacij dobijo prednost pri vselitvi. :nazdravje: :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.081
1.084
113
... pa vilo v hribih, pa vilo na morju, pa zidanco za vinčka točit, pa vikend za na jago ...
Pa sedemnajst stanovanj v LJ za "naložbenje".
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
... pa vilo v hribih, pa vilo na morju, pa zidanco za vinčka točit, pa vikend za na jago ...
Pa sedemnajst stanovanj v LJ za "naložbenje".
V Titovih časih to ni bil problem. Prenekateri blokovec je imel svoj kvadrat zemlje nekje izven mesta, na njej pa zidanico.

Kje je torej danes problem? Jaz še vedno pravim, da je problem 200.000 priseljencev ki so se priselili v zadnjem desetletju (oni mekani Č, in tisti ki čivkajo kot vrabci. Zaradi njih je manjko stanovanj. Sedaj pa so seveda krivi vikendači z svojim vrtom in zeleno solato.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.734
1.550
113
Iskajoč brata
Bi rekel, da niso problem zidance, to mladih ne moti...
Moti jih, da se kupujejo stanovanja kot investicije, za oddajanje.... Če ne bi bilo teh investicij, bi bilo manj povprašanja in nižjo ceno na m2
Žal so stanovanje omejena dobrina, ki bi tukaj rabilo regulacijo..
Če imaš urejen stanovanjski problem, lahko potem z najemnikom (najemnino) odplačuješ kredit za dodatno stanovanje... na koncu dobiš nepremičnino, za katero si sam "plačal" nič..... Pa malo pretiravam, ampak nisem pa daleč...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.057
6.865
113
V kapitalizmu smo. Vsako oddajanje (cesarkoli) je sluzenje s kapitalom. Posebnost nepremicnin je to, da je to edina dobrina za katero banke nudijo ugodne pogoje za financiranje in na ta nacin ljudje pridejo do kapitala. To je tudi edini razlog zakaj bi se navadnemu smrtniku splacalo kupit stanovanje in dat v najem. Sicer se to ne izplaca.

stanovanj je premalo. Zato toliko stanejo.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.734
1.550
113
Iskajoč brata
V kapitalizmu smo. Vsako oddajanje (cesarkoli) je sluzenje s kapitalom. Posebnost nepremicnin je to, da je to edina dobrina za katero banke nudijo ugodne pogoje za financiranje in na ta nacin ljudje pridejo do kapitala. To je tudi edini razlog zakaj bi se navadnemu smrtniku splacalo kupit stanovanje in dat v najem. Sicer se to ne izplaca.

stanovanj je premalo. Zato toliko stanejo.
Tudi v kapitalizmu ni vse zlato.... če s tem zelo otežujemo življenje novih generacij, izseljevanje,...... bi potem lahko naredili, da se bi to otežilo.... pa bodo kapitalisti drugje oplemenitili svoj denar... tako pa mladi zmeraj težje prihajajo do nepremičnin....
pa ne me sedaj brandat za komunista, ali kaj podobnega, zarad mene je človek lahko miljarder (se mi zdi bolno, kakšne številke imajo nekateri), lahko kupi 30 jaht in 10 graščin....
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ni jih premalo, če jih je 15% praznih? Investicije. Pred kratkim sem dobil 1. NUSZ za svojo hišo. Ker sem bil prej 5 let oproščen. 126,44€. To bi moralo biti enako 0€. Za vsako svojo naslednjo investicijo bi pa moral biti nepremičninski davek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis in sajkek