Kriza in recesija

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
Apolo, sem ti stopil na žulj?

Vse skupaj je bila debata o oddaljenosti od meje, ter zakaj rinit 3m do nje. Požrešnost, potratnost, whatever je drugotnega pomena. Pa zakaj se vedno moramo ravno o Ljubljani pogovarjat? A je to edino mesto na svetu??????
Ne, ne bos verjel, sposoben sem empatije z drugimi tudi ce me osebno ne zadeva.

o Ljubljani se pogovarjamo ker na njenem obmocju zivi veliko tvojih sodrzavljanov in ker je zelo malo obmocij kjer je normalno da leta 2024 nekdo kupi 1500m2 veliko parcelo da si gor bajto postavi. Ce je pa zate obicajno da zivis v kocevskem rogu potem pa ne bodi pozresen in bajto postavi na 10.000 kvadratih. V enih temah jamras na HR s sabo hrano in pijaco vozis kle pa pametujes zakaj ljudje parcele velikosti 1500 delijo na manjse. Odloc se zdej - ni za hrano je pa za zemljo? Preber kdaj za sabo ne da se o mojih zuljih sprasujes
 

B81

22. jul 2007
35.054
9.321
113
No tole v Hočah... kako jim je šlo skozi, hiše skupaj :D

1717127639763.png
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
Ne, ne bos verjel, sposoben sem empatije z drugimi tudi ce me osebno ne zadeva.

o Ljubljani se pogovarjamo ker na njenem obmocju zivi veliko tvojih sodrzavljanov in ker je zelo malo obmocij kjer je normalno da leta 2024 nekdo kupi 1500m2 veliko parcelo da si gor bajto postavi. Ce je pa zate obicajno da zivis v kocevskem rogu potem pa ne bodi pozresen in bajto postavi na 10.000 kvadratih. V enih temah jamras na HR s sabo hrano in pijaco vozis kle pa pametujes zakaj ljudje parcele velikosti 1500 delijo na manjse. Odloc se zdej - ni za hrano je pa za zemljo? Preber kdaj za sabo ne da se o mojih zuljih sprasujes
Daj malo umiri konje no. Sem lepo čitljivo napisal da je požrešnost, razsipnost, whatever drugotnega pomena. Sploh ni predmet debate. Ti pa se vžigaš, kot da sem te osebno tagiral. Tako da lahko osebne žaljivke kar izpustiš.
Vsak pa sam osebno izbere kje mu je ljubše živet, ali pod mostom v Ljubljani, ali v vili v Kočevskem rogu.
No in v Ljubljani živi samo 15% celotne Slovenske populacije, mi pa celotno problematiko v državi namenjamo zgolj tem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman
27. jan 2022
5.164
1.918
113
Po mojem zato, ker je projekt na eni parceli, tekom prodaje se bo etažiralo, oziroma parceliralo. Objekti so pa po mojem od zunanjih parcel oddaljeni 3m, kar je ok.
To je moje laično mnenje, nisem strokovnjak na področju gradnje.
Tudi če je projektirano pred parcelacijo se mora naredit skladno s PUPom kot bo stanje na koncu.
Konkretno Hoče-Slivnica na nekaterih območjih ne dovoli dvočkov in/ali vrstnih hiš, smešno, ker je 100m proč naselje vrstnih hiš; obenem pa omejujejo gradbeno parcelo navzgor in navzdol.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
Neki obvod, mora biti. Ne vem drugače, kako bi tak projekt šel skozi. Ker OPPN pravi, da morajo zgradbe biti 8 metrov narazen. Torej, če je sosed že šel 3 metre na mejo, moraš ti iti 5m od meje. Samo praksa pa pravi drugače...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
Daj malo umiri konje no. Sem lepo čitljivo napisal da je požrešnost, razsipnost, whatever drugotnega pomena. Sploh ni predmet debate. Ti pa se vžigaš, kot da sem te osebno tagiral. Tako da lahko osebne žaljivke kar izpustiš.
Vsak pa sam osebno izbere kje mu je ljubše živet, ali pod mostom v Ljubljani, ali v vili v Kočevskem rogu.
No in v Ljubljani živi samo 15% celotne Slovenske populacije, mi pa celotno problematiko v državi namenjamo zgolj tem.
Kje sem te zalil clovek? Pac ne mores napisat da je kosanje 1500m2 parcel pozresnost. Ker glede na druge teme/mnenja/poglede si racionalen. In 1500m2 parcela v kateremkoli slovenskem mestu ni racionalna