kredit malo drugače

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Se bom kar v tej temi oglasil, da ne odpiram nove teme, saj gre za splošno vprašanje glede stanovanjskega kredita.
Če vzameš kredit, kjer ti recimo 50% takoj nakažejo na tvoj TRR, preostalih 50% pa ga črpaš na podlagi računov, ki jih pošiljaš na banko in oni poravnavajo te račun iz kredita.
Zanima me, ali že v štartu za tisti znesek, ki ga uveljavljaš z računi plačuješ obresti, ali ti tečejo obresti še le od dneva črpanja?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.948
10.364
113
Če pa pade pa?
Zato banke ne dajejo rade (sploh) takih kreditov posameznikom. Tudi firmam vedno manj, samo ob zelo dobrem zavarovanju. (al pa če poznaš pravega :) )
ne pade, ker ti za mali denar obnoviš in dvigneš vrednost z 10% vložka na 50% vrednosti...sam pač moraš bit mal čarovnika, dosti sam naredit, ali pa koga nategnit.
Tako se flipa v tujini, YT, UK , USA.
Tam en YT je ravno to razlagal...zdaj kak je v praksi , kakšno so še pasti je druga zgodba, ampak logika gre nekak tak. Je pa tak, da nekaj €€€ vseeno moraš met, denar dela denar, iz nule ne bo šlo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
Se bom kar v tej temi oglasil, da ne odpiram nove teme, saj gre za splošno vprašanje glede stanovanjskega kredita.
Če vzameš kredit, kjer ti recimo 50% takoj nakažejo na tvoj TRR, preostalih 50% pa ga črpaš na podlagi računov, ki jih pošiljaš na banko in oni poravnavajo te račun iz kredita.
Zanima me, ali že v štartu za tisti znesek, ki ga uveljavljaš z računi plačuješ obresti, ali ti tečejo obresti še le od dneva črpanja?
Malo dvoumno si napisal. Ti ponudbe predlozis zato da se utemeljuje namenskost. Ko pa placajo racun pa pride do crpanja. Mas pa v pogodbi posebaj napisane obresti na necrpan del kredita.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
ne pade, ker ti za mali denar obnoviš in dvigneš vrednost z 10% vložka na 50% vrednosti...sam pač moraš bit mal čarovnika, dosti sam naredit, ali pa koga nategnit.
Tako se flipa v tujini, YT, UK , USA.
Tam en YT je ravno to razlagal...zdaj kak je v praksi , kakšno so še pasti je druga zgodba, ampak logika gre nekak tak. Je pa tak, da nekaj €€€ vseeno moraš met, denar dela denar, iz nule ne bo šlo.
Tud z nule se vcasih da ampak traja. Problem je da pri nas ni trga za flipanje ker so predrage razpadajoce bajte. Malo se se splaca house hacking pa tudi to vedno manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Malo dvoumno si napisal. Ti ponudbe predlozis zato da se utemeljuje namenskost. Ko pa placajo racun pa pride do crpanja. Mas pa v pogodbi posebaj napisane obresti na necrpan del kredita.
Polovico nakažejo na TRR takoj, drugo polovico denarja pa ne dobiš ti, ampak je treba na banko poslati račune/predračune, ki jih banka poravna iz tvojega kredita. Rok za črpanje je 15 mesecev. Če vzamem 100k kredita in 50k dobim denar, za 50k pa recimo čez 1 leto pošljem račun izvajalca, da ga plačajo iz mojega kredita, potem sem za 50k eur 1 leto brezveze plačeval obresti.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
Razumem. Prejsnji teden sem dve kreditni pogodbi podpisal tako da vem o cem govorim. Na 50k bos placeval dogovorjene obresti. Na necrpan del pa obresti na necrpan del (ki so nizje). Ko pocrpas pa bos redne obresti se na to placeval.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc