kredit malo drugače

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.915
816
113
Ali katera izmed bank ponuja stanovanjski kredit na takšen način:
* vzamem kredit 50.000€, po recimo 4%, čez 3 leta vrnem vse skupaj z obrestmi. Torej 56.000€ naenkrat.
* opcija je tudi, da se obresti odplačuje mesečno, torej 166€ na mesec, glavnica pa čez 3 leta naenkrat.

Zavarovanje s hipoteko.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
V "redni" ponudbi tega sigurno nima nobena banka, pri takih posojilih gre vedno za individualni dogovor.
Sem imel tako posojilo, ampak sem bil takrat zaposlen na banki in se je dalo zmenit. Povprašaj direktno po bankah.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
v angleščini se temu reče "bullet loan", če boš kaj lažje komuniciral
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Ali katera izmed bank ponuja stanovanjski kredit na takšen način:
* vzamem kredit 50.000€, po recimo 4%, čez 3 leta vrnem vse skupaj z obrestmi. Torej 56.000€ naenkrat.
* opcija je tudi, da se obresti odplačuje mesečno, torej 166€ na mesec, glavnica pa čez 3 leta naenkrat.

Zavarovanje s hipoteko.
Takšen produkt je na voljo samo za podjetja.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Zato, ker takrat dobiš denar iz nekega drugega vira in ga samo preložiš na kreditni račun in s tem zaključiš kredit. Meni se je recimo čez eno leto sprostilo neko varčevanje, zato sem že prej vzel posojilo in ga čez eno leto v celoti pokril s sredstvi varčevanja. Obnovo stanovanja sem tako lahko začel prej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Jabe
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Zato, ker takrat dobiš denar iz nekega drugega vira in ga samo preložiš na kreditni račun in s tem zaključiš kredit. Meni se je recimo čez eno leto sprostilo neko varčevanje, zato sem že prej vzel posojilo in ga čez eno leto v celoti pokril s sredstvi varčevanja. Obnovo stanovanja sem tako lahko začel prej.
Za tak namen ti Banka kjer imaš varčevanje z lahkoto odobri tak kredit.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
576
113
Ali katera izmed bank ponuja stanovanjski kredit na takšen način:
* vzamem kredit 50.000€, po recimo 4%, čez 3 leta vrnem vse skupaj z obrestmi. Torej 56.000€ naenkrat.
* opcija je tudi, da se obresti odplačuje mesečno, torej 166€ na mesec, glavnica pa čez 3 leta naenkrat.

Zavarovanje s hipoteko.
Vsak stanovanjski kredit z variabilno obrestno mero lahko odplačaš takoj in brez stroškov.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Vsak stanovanjski kredit z variabilno obrestno mero lahko odplačaš takoj in brez stroškov.
Point je, da on vmes ne bi odplačeval obrokov. Sicer pa tako kot je Samo Izoliranec rekel. Tam kjer imaš sedaj din din se zmeni, načeloma se da tudi brez hipoteke, če je to kar imaš na varčevanju dovolj visoko, da pokrije glavnico in obresti.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.915
816
113
Point je, da on vmes ne bi odplačeval obrokov. Sicer pa tako kot je Samo Izoliranec rekel. Tam kjer imaš sedaj din din se zmeni, načeloma se da tudi brez hipoteke, če je to kar imaš na varčevanju dovolj visoko, da pokrije glavnico in obresti.
Nimam v varčevanju, ampak v stanovanju.
Torej čez 2 leti (je bila dieja) bi prodal stanovanje in poplačal kredit.

Ampak sva z boljšo polovico vmes malo pregledala finance, pa kar je še treba za dokončanje hiše, pa bo zgleda šlo skozi (skoraj) brez kredita.
Za tistih manjkajočih 25-30.000 bom pa "klasičen" stanovanjski kredit vzel. Na 10 al pa celo 15 let, pa sproti odplačeval, po 2 letih pa stanovanje v najem, pa do konca odplačam v 3-4 letih. Vse skupaj brez nekega večjega odrekanja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.359
5.405
113
Dejansko ne vidim druge kot da greš od banke do banke. zadeve so individualne na bankah. In seveda, če že kaka to dopusti, kaki bodo pogoji. če je OM bistveno slabša, pa si lahko sicer privoščiš običajen kredit, ne vem zakaj bi šel v to...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.354
5.866
113
pri taščici
Za tak namen ti Banka kjer imaš varčevanje z lahkoto odobri tak kredit.
Ce si kreditno sposoben.
Meni ga nlb pred 15 leti ni dala. Kljub temu da sem imel pri njih NSVS , kjer so bila preko trajnika celotno obdobje zagotovljena sredstva za varcevanje in bi cez dobro leto s privarcevanimi sredstvi lahko vrnil kredit v celoti in da sem bil njihov "vestni" varčevalec preteklih 15 let (pa se prej desetletje v otrostvu(pikapolonice...)
Istocasno pa je tajkunim ponujala in odobrila mio na osnovi tekefonskega klica izza sanka.
Ko sem se preselil (kredit dobil v druzini) sem se poslovil tudi od nlb po koncu NSVS
 
  • Wow
Reactions: Samo Izoliranc

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.711
6.294
113
Pri nas se sicer uporabljata izraza "premostitveni kredit" in "kratkoročni kredit".
Ne… to kar je on vprasal je cisti “bullet” kredit in nima veze s premostitvenim. Point bulleta je da te na koncu caka “krogla” - torej ta velika porcija odplacila. Mas tudi bullete kjer na koncu placas 50% itd… sam za fizicne osebe tega verjetno ni

premostitveni kredit je klasicen kredit kjer je namen premostitev, ostalo je vse enako kot pri ostalih kreditih
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
Iz firbca. Zakaj bi zelel tak kredit?
Špekuliraš z cenami nepremičnin in upaš da bojo šle gor. Danes recimo kupiš za 45k€, vloziš 5k€, vzameš kredo za 50k€, pri kateri ne plačuješ glavnice, ampak samo obresti in potem čez recimo 3 leta, k je stvar vredna 70k€, odplačaš teh 50k€ glavnice, 20k€ pa zabašeš v žep.

V US kr pogost pojav pri house flipperjih.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.982
3.742
113
Ljubljana
hmpg.net
Če pa pade pa?
Zato banke ne dajejo rade (sploh) takih kreditov posameznikom. Tudi firmam vedno manj, samo ob zelo dobrem zavarovanju. (al pa če poznaš pravega :) )
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
Če pa pade pa?
Zato banke ne dajejo rade (sploh) takih kreditov posameznikom. Tudi firmam vedno manj, samo ob zelo dobrem zavarovanju. (al pa če poznaš pravega :) )
če pa pade, pač fafas. Tko kot pr vsaki investiciji. Sam da so tle izgube ze nekak limitirane, za razliko od kaksnega shortanja ;)