Kos - Grčija

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Pa gremo v soboto na KOS-a
smile-1.gif

Prehodila sem že dosti sveta, na teh Grških otokih pa še nisem bila nikoli.

Je že bil kdo na Kosu. Kako priporočilo, mnenje,... vse bo dobrodošlo, da vem kam prihajam
smile-1.gif


roza.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
v kateri hotel oz. kraj?
Vzamite avto za 2 ali 3 dni, čisto dovolj. Pogleda se mesto, Agios Fokas, južni del Kardamena.
Pa izlet v Bodrum, Turčijo.

Upam, da bo še toplo.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Rentaj in se vozi okol! Odvisno kje bos ampak okoli hotelov plaze ponavadi niso bas jake! Imas precej osamljenih in lepih, samo 5, 10 min stran! Pa Bodrum ni nic pošebnega, nadlezni turki, ki ti na silo prodajajo stvari! Aja, ponujali ti bodo toplice! Gre za kamnit zalivcek za max 10 ljudi kamor se steka topla voda z vonjem amonijaka! Niso to naše toplice!
wink-1.gif
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
V samem mestu je ogromno antike in srednjega veka, blizu je Asklepion (4€ vstopnina). Kot so že povedali, je tu še grad Antimachia in mlini, vasica Zia, Pyli.

Mi smo šli na sosednji vulkanski otok Nisyros, kjer se sprehodiš po aktivnem kraterju... Lokalci prodajajo še 3 island cruise, samo to je bolj kopanje. Bodrum je baje brezveze, z avtom pa tudi pogledaš vse stvari na otoku v enem dnevu.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik Alioth pravi:
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Pa gremo v soboto na KOS-a
smile-1.gif

Palma? Ob kateri uri je odhod?

Ob 3:45 moramo biti na Brniku...ob 5h krenemo. Saj je samo en čarter ta dan
wink-1.gif

Res je zgodaj. Sam se se odločil za Tigaki. Avto pa priporočam za cel teden, če ne si samo na svoji plaži.
Kar sem prečekiral, je najboljši opis otoka http://www.greekhotel.com/dodecane/kos/home.htm,
drugače pa google earth in gledaš, kje je največ fotk.
Se vidimo v soboto zjutraj
cheer.gif
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Že prej prebral, hvala. Najprej Atrer, potem pa ostalo. Odločitev je padla v 24 urah, pripravljeni smo. En teden bo kar premalo za vse, kar je v planu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.885
113
KSZ
Bodrum je tako-tako - ce ze gres, ne kupovat zlatnine oz ce jo ze bos, jo prijavi na meji, ker najdejo 90% robe (niso butasti in vedo kaj se prodaja pri turkih)

Tist krater...no ja...Ce hoces vulkane gledat obstaja kar nekaj boljsih destinacij, ni pa slab izlet

Pejt se od blizu pogledat vojasnico (zanimivo je npr. da imajo proti turciji obrnjen ves sparkiran arzenal)

Pa une ostanke (jaz sem ze pozabil kako se jim rece, googlat se mi pa ne da)...

Morje je za en dr.ek - mi2 sva se kopala v hotelskih bazenih (hotel Platanista)
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Morje je za en dr.ek - mi2 sva se kopala v hotelskih bazenih (hotel Platanista)
Voda je super na JZ strani otoka.
Tam imaš Lagada beach, Paradice beach, Camel beach... Pa tam okoli Kardamene je tud lepo.
Ko sva bila midva dol, je ene 2 dni na severni strani nenormalno pihalo in sva šla z avtom na južno stran in je bilo res super.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Pa je konec dopusteka...kako teden dni hitro mine
wink-1.gif


Je bil lep dopust... za "dol past" pa zame očitno Grški otoki niso
smile-1.gif

Vesela sem, da sem izbrala bolj južni in vzhodni del otoka, kjer manj piha. Na severni strani sem bila 2x, pa je vedno nenormalno pihalo.
Hotelček lep...vse lepo urejeno, kar je v sklopu teh hotelskih kompleksov. Čim pa pomoliš nos izven teh kompleksov in izven glavnega mesta Kos...pa je ornk zapuščeno vse, svinjarija,.. zaradi tega sem mogoče malo razočarana nad otokom.

Ampak kot počitnice, pa so bile super :D
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Čim pa pomoliš nos izven teh kompleksov in izven glavnega mesta Kos...pa je ornk zapuščeno vse, svinjarija,..

Ja, tako, kot povsod v Grčiji. Midva sva se imela tudi super. Če ni Grčija, zame ni dopust.

Slabih 700 km z Jimnyjem.



Kopanje pa v glavnem na JV strani.
Na Nisyros nisi šla?
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Uuuuuu, pismo si naredil dosti kilometrov!!

Sem šla na Nisyros...mislim da v torek
smile-1.gif
Sploh tisto njihovo malo "glavno" mestece je name naredilo velik vtis!
Pa Zia mi je bila OK.
Terme preveč skomercializirane - a s tako vročo vodo, da nisem šla dalj kot do kolen
smile-1.gif



Meni je Grčija sicer OK, a čez jadranje po Dalmaciji pa ga vseeno ni...