Program za hitro sinhronizacijo datotek (od koderkoli) win11?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem..

Iščem program za sinhronizacijo datotek iz kateregakoli direktorija med dvema oddaljenima računalnikoma... In da bi datoteke sinhroniziral dokaj hitro.. na Win11..

Poskusil OneDrive in ni to to... Problem nastane že, ko želiš sinhronizirat katerikoli direktorij (izven "Documents", npr.: "C:\Programi\test" - sicer sem to nekak rešil z hard linki, ampak to je nek hack in lahko neha delat kadarkoli)... In tudi ni nek hiter ter nimaš možnosti opcije "Sinhroniziraj zdaj", ter tudi nimaš nekih dodatnih možnosti nastavljanja izjem (da se katera končnica ne sinhronizira), itd..

Google drive sicer nisem poskusil, ampak kolikor najdejo google zadetki, naj bi bi bil Drive počasnejši od oneDrive..

Super bi bilo, če bi bil brezplačen, al pa enkratni znesek..

Ima kdo kako priporočilo?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
mcn , imaš izkušnje ali so predlogi samo google rezultati? Ker se vsi hvalijo, kak je vse super hitro in zanesljivo, ampak praksa potem pokaže drugače.. ;)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.986
113
One drive je čist ok, če si mape nastaviš da kažejo na c:\users\"user"\OneDrive.

Če te ne moti da si tja pomembne direktorije prestaviš, in potem linkaš na raziskovalcu, potem nimaš problema. Za kaj mora biti ravno C:\progami\test ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
MrDaco , nek poseben program in bi sinhronizirali projekte.. In programov se ne namešča v Users direktorij.. In tudi mapa projektov mora biti znotraj instalacije..
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
2 problema:

1) direkt dostop do pcja preko neta
ZeroTier, NetOverNet, softethet ?

2) sinhronizacija datotek
Ko imaš enkrat remote dostop, je takih rešitev zelo veliko, tudi s total commander gre.
Create Synchronicity

ostali
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Hej vsem..

Iščem program za sinhronizacijo datotek iz kateregakoli direktorija med dvema oddaljenima računalnikoma... In da bi datoteke sinhroniziral dokaj hitro.. na Win11..

Poskusil OneDrive in ni to to... Problem nastane že, ko želiš sinhronizirat katerikoli direktorij (izven "Documents", npr.: "C:\Programi\test" - sicer sem to nekak rešil z hard linki, ampak to je nek hack in lahko neha delat kadarkoli)... In tudi ni nek hiter ter nimaš možnosti opcije "Sinhroniziraj zdaj", ter tudi nimaš nekih dodatnih možnosti nastavljanja izjem (da se katera končnica ne sinhronizira), itd..

Google drive sicer nisem poskusil, ampak kolikor najdejo google zadetki, naj bi bi bil Drive počasnejši od oneDrive..

Super bi bilo, če bi bil brezplačen, al pa enkratni znesek..

Ima kdo kako priporočilo?
Preko Clouda ali interno?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Jaz imam pCloud ,v akciji sem kupil lifetime in dela brez težav že vrsto let. Sinhroniziraš poljubno mapo na disku.
Strežniki so v Švici.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Jaz imam pCloud ,v akciji sem kupil lifetime in dela brez težav že vrsto let. Sinhroniziraš poljubno mapo na disku.
Strežniki so v Švici.
krimec , videt zanimivo.. Če prav razumem, je do 10gb free.. Ne vidim pa, če imamo kake omejitve za brezplačen plan.. Ker v FAQ piše:

3. How much does pCloud cost?

You can sign up for pCloud and download our mobile and desktop application for free. Basic pCloud accounts (Free Forever) come with up to 10 GB of free space. If you ever run out of space, you can upgrade your account with a monthly or yearly subscription to a pCloud Premium (500 GB) or pCloud Premium Plus (2 TB) plan.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
krimec se šamo nekaj.. Si kdaj imel opravka z onedrive in kako bi ga primerjal s pCloud (hitrost, nastavitve, itd..)?

Kolega bi rad sinhroniziral projekte nekega programa za risanje kuhinj, tako da bi oba delavca vidla projekte od obeh.. In sinhronizirati bi se moral en direktorij s projekti, kjer so projektne datoteke in neka datoteka, ki je baza.. In mi je že onedrive za to datoteko javil, da je prišlo do konflikta in mi je naredil kopijo. Veš mogoče, kako za pCloud rešuje konflikte?

Nisem pa prepričan, če je bila ta datoteka (baza) zaklenjena za pisanje (ker bi jo lahko program zaklenil) ali pa je prišlo dejansko do konflikta v sami vsebini datoteke...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Aja, pa lahko na pCloud za določeno mapo določiš, da pa se nekatere datoteke ne bodo sinhronizirale? Npr. določena končnica..
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
Dejansko ni mehanizma na nivoju datotek, da se konflikt uspešno reši drugače kot z zaklepom tistega, ki datoteko trenutno ureja. Obstajajo načini, da se v nekaterih primerih na določenih datoteka uredi, da hkrati lahko vsi pišejo in urejajo, ampak so to bolj izjeme kot pravilo. OneDrive je glede tega ok, trenutni uporabnik, ki ima datoteko odprto, jo zaklene. Ko datoteko zapre, jo odklene. Folderje, katere želiš sihnronizirat v OneDrive lahko pa tudi poljubno spreminjaš.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.986
113
Tako je ja, ne moreš dostopat do enakih datotek, razen če avtor programske opreme ne določi tako. Npr Office 365 v OneDrive lahko skupaj editiraš online datoteke, ali podobno kot Sharepoint. Ostalo se datoteka zaklene, ko en uporabnik editira, kar je normalno.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
Tudi v Sharepointu ni tako enostavno, saj je merge podatkov dveh ali več uporabnikov še vedno lahko konflikten, v kolikor sta več kot en uporabnik editirala isto celiko recimo v razpredelnici. Kar se tiče teksta v tekstovni datoteko je pa sploh smeh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
damirj , v onedrive ne moreš sinhronizirat kar katerekoli poti iz diska.. Obstaja sicer hack, da narediš hardlink-e, drugega načina nisem našel.. Onedrive sinhronizira samo datoteke, ki se nahajajo pod C:\Users\... Sem tudi googlal in nisem našel druge rešitve kot hard linki..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Tudi v Sharepointu ni tako enostavno, saj je merge podatkov dveh ali več uporabnikov še vedno lahko konflikten, v kolikor sta več kot en uporabnik editirala isto celiko recimo v razpredelnici. Kar se tiče teksta v tekstovni datoteko je pa sploh smeh.
Dva lahko istočasno pišeta v isti stavek in ni nobenega problema. Lahko ti pišeš, jaz ti sproti briše.. še tvoj kurzor mi bo kazalo kako pise. Samo treba je uporabit Office 365 namizno verzijo. 2021 ne deluje. Starejše pa sploh pozabi.
Nima veze al je Word, excell, onedrive...